Nelehký den - příběh člena týmu SEAL

Nelehký den - příběh člena týmu SEAL https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152008/bmid_nelehky-den-Jqv-152008.png 4 133 25

Mise, která zabila bin Ládina, v líčení přímého účastníka. Kniha bývalého člena zvláštní jednotky amerického námořnictva Navy Seals, který se účastnil operace vedoucí k zabití Usámy bin Ládina popisuje nejen tuto operaci s krycím názvem Neptunův trojzubec, ale i řadu předchozích nasazení svého týmu, především v Iráku a Afghánistánu. Otevřená výpověď nabízí průběh zabití bin Ládina z pohledu očitého svědka, především je to však zajímavá zpráva o výcviku, každodenním životě i náročných úkolech příslušníků speciálních jednotek.... celý text

Literatura faktu , Vojenství

Vydáno: , Knižní klub

No Easy Day: The Firsthand Account of the Mission That Killed Osama Bin Laden , 2012

Vosahlice
07.06.2013 4 z 5

Byla jsem hrozně zvědavá, jaká že fakta se v téhle knize dozvím. Co jsem se dočetla zní docela reálně, a i bych tomu mohla věřit, přesto dál dávám přednost konspiračním teoriím. To je ale můj soukromý problém a na hodnocení knihy by se to zas tak promítnout nemělo. A myslím, že ani nepromítá - Nelehký den se mi opravdu líbil. Líbily se mi popisy každodenního života i profily jednotlivých vojáků. Když se do toho pak člověk vžije, je mu docela úzko. Ty lidi - muži musí být svým způsobem opravdu magoři, když jsou ochotní a schopní tohle všechno snášet. Každpádně pro mě měla kniha velkou hodnotu a jednou se k ní zase vrátím.

Morsie
30.05.2013 4 z 5

Z téhle knihy jsem měla respekt a taky trochu strach. No uprímě, nečetlo se mi to úplně lehce, to ale nic nemění na kvlaitě knížky. Jsem ráda, že jsem se rozhodla ji přečíst. Leč to není tipický příběh, po kterém bych sáhla, určitě nelituju toho času, který jsem s knihou strávila. Je to strohé a nijak záživně psané, přesto to má velkou hodnotu... ve všech směrech.

rasputin
27.05.2013 4 z 5

Je to velice čtivá reportáž. Není to kdovíjak literárně hodnotné dílo, ale je to poutavá kniha, která rozhodně zaujme, určitě neurazí a spoustu lidí nadchne. V budoucnu se ke knize určitě ještě vrátím.......Ukazuje se tady, jak málo prostoru máme k hodnocení knih. 3 hvězdičky je málo, pět je zase moc. Dávám čtyři hvězdičky a mám nepříjemný pocit, že knize křivdím.

evasamankova
20.05.2013 4 z 5

Před čtením jsem měla poměrně obavy zda tuto "mužskou knihu" zvládnu přečíst. Nakonec mi to trvalo pouhé dva dny. Je psána velmi čtivě. Sice mi nic neříkaly jednotlivé zbraně a další maličkosti, ale na "kráse" knihy mi to určitě neubralo. Moc zajímavá kniha. Tihle chlapi si zaslouží velký obdiv. (i když oni sami o to tolik nestojí). Rozhodně doporučuji. I ženám-)

ondras666
08.04.2013 4 z 5

Velice zajímavá kniha. Autor, člen jednotky SEAL brilantně popisuje jednotlivé výcviky, bojové akce a dopad vojenského života na něj a jeho blízké.
Čte se velice příjemně. Výborně vykreslená psychologie členů týmu, jejích žerty k uvolnění napětí a další.
Doporučuji.

Afghánistán americká literatura podle skutečných událostí

Autoři knihy

Mark Owen (p)