Nekonečná noc

Nekonečná noc https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24495/bmid_nekonecna-noc-9Y2-24495.JPG 4 379 100

Jedna z mála kníh, v ktorých sa nestretnete so slečnou Marplovou ani Hercule Poirotom. Nekonečná noc je osudovo ladený príbeh, predchnutý tradíciou anglického folklóru-tradíciou hrôzostrašných povestí a súčasne sa v ňom autorka zaoberá myšlienkou, ktorá ju znepokojuje a ktorej zasvätila už viacero svojich diel-totiž, že túžba po kráse môže niekedy nadobudnúť ničivý charakter. Pri dražbe pozemku Cigánsky hon, na ktorom by raz mal stáť jeho vysnený dom, Michael Rogers stretáva Ellie - dievča, ktoré sa stane jeho manželkou. Udalosti naberú od tejto chvíle rýchly spád ... 1. slovenské vydanie. Cena knihy v čase vydania: 18.- Kčs.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Pravda

Endless Night , 1967

mimka119
27.01.2018 3 z 5

Dej sa rozuzli az na uplnom konci a aj ked sa cez knihu tazsie dostava kvoli tym poslednym stranam to stoji za to.

dagsvob
24.12.2017 3 z 5

Nejprve jsem se nemohla začíst, později už byl příběh zajímavější, škoda, že jen asi poslední 3 kapitoly.

Reader1312
14.11.2017

(SPOILER) Kniha je zajimava a velice psychologicky propracovaná ale rozhodně nedoporučuji pro slabší povahy. Já sama mám velmi slabou povahu a skutečne mám z této knihy až deprese. Vše se točí kolem Michela, má hlava proste nechápe tu náhlou změnu, v celé knize mi byl sympatický a pak takový konec, uplně to se mnou otřáslo, vlastně mi ho na konci bylo hrozně líto, jak jeho tak Ellie.

Torino
08.11.2017 5 z 5

Tohle bylo úžasné!!! Úplně jiné než ostatní knihy od autorky, ale přesto skvělá.

MrKrahujec
03.11.2017 4 z 5

Zajímavý pokus o psychologicky trochu náročnější detektivku. Samozřejmě, nejspíš to připomene proslulou knihu "Pošťák zvoní vždycky dvakrát", ale nakonec třeba i "Terezu Raquinovou" od Émila Zoly. Tím samozřejmě nechci říct, že by to byl nějaký plagiát, ale ta lehce zvýšená literární ambice tu cítit je.

haki34
28.08.2017 5 z 5

(SPOILER) už název je poněkud mrazivý...Agatha nás varuje před zlem ukrytým v člověku. Jak naaranžovat velikou lásku, osudové setkání a nakonec mrazivý konec. Jedna z Agathiných nej. POdobný příběh ve zkrácené verzi je zpracován v povídce "Případ domovnice"...

85098211
25.08.2017 5 z 5

Výborná kniha - i když úplně jiná Agatha, než jak ji známe z detektivek s Poirotem nebo se slečnou Marplovou. Ale stejně dokonale vykonstruovaná zápletka. Za mě opět definitivně hodnocení nejvyšší! ;-)

kapr
26.05.2017 2 z 5

Vynikající, na pomezí hororu a detektivky. Velice depresivní. (Proto za 2, jako horor spíše za 4-5). Pokud máte depku, tak se jí ani nedotýkejte!!!

denib
28.04.2017 5 z 5

Agatha zase jednou ukázala, že je výborná spisovatelka. I když se nejedná o úplně tradiční detektivku, je to skvělá kniha. Nějakou dobu jsem si dokonce myslela, že to detektivka vůbec nebude, což by mi nevadilo (už "Vlastní životopis" nebo "Pověz mi, jak žijete" ukázaly, že Agatha umí psát i bez vražd). Nakonec jsem se ale mrtvol dočkala. Konec jsem tak trochu očekávala, ale to mi vůbec nezkazilo požitek ze čtení. Vůbec nechápu, proč jsem se k této knize své oblíbenkyně dostala až teď.

evik75
04.04.2017 3 z 5

Kniha mě ze začátku příliš nebavila, ale po prvním úmrtí to začalo být zajímavé a rozuzlení bylo opravdu překvapivé. Jen škoda že to napětí se objevilo až zhruba na posledních třiceti stranách.

kackahracka
31.01.2017 2 z 5

Měla jsem životní období, kdy jsem Agátu milovala. Teď jsem se k ní po letech vrátila a cítím docela rozčarování. Buď se ze mě stal náročný čtenář, nebo jsem narazila na špatný překlad, ale knížka se skoro nedala číst. Nudné, jednoduše napsané pasáže alá slohová práce ze základní školy. Příběh bez života a energie, žádný pocit kouzla z anglické romantiky, který mě v minulosti pokaždé tak uchvátil. Dlouhé a nezáživné nic, znenadání krátce vylíčený zvrat, pak zmatek a závěr. Dočetla jsem jen ze zvědavosti, ale noc s touhle knížkou byla opravdu "nekonečná"...

konicekbily
21.02.2016 5 z 5

Paní Agatha uměla psát. Snad to ani není detektivka, mrtvola se objeví až v poslední třetině. Ale mistryně světa zápletek to zamotala dokonale. Je to napsáno jako monolog či vyprávění životního partnera oběti. Moc se mi to líbilo!

Modrina
15.02.2016 5 z 5

Uff.. Netušila jsem, že Agatha Christie se sama může stát vrahem - při čtení téhle knížky jsem přestávala dýchat. :) Je to zajímavé - v podstatě hned víte, kdo bude oběť, vrah taky není překvapení. Ale přesto vás tato kniha odloží zcela vyčerpané. Velmi doporučuji k přečtení!

katy87
05.02.2016 5 z 5

Nečekejte tradiční detektivku a už vůbec ne tradiční Agathu - kniha se vymyká i strukturou příběhu, vražda se objeví "až" ve tři čtvrtině knihy - nicméně vyplatí se počkat a "prokousat" se zdánlivě nezáživnou částí předtím. Čtivé, psychologicky velmi zajímavé a myšlenka brilantní... Agatha byla nejen královnou detektivek, ale i opravdu neobyčejnou a vysoce inteligentní ženou.

Tinoušek
09.07.2015 5 z 5

Uzasna kniha. Musim napsat, ze po jejim precteni jsou chvili jen tak sedela, hledela do zdi a uvazovala... Opravdu vyborna kniha. Precetla jsem od Agathy Christie temer vsechno, co kdy napsala, ale toto na me zanechalo zdaleka nejvetsi dojem.
Sice par drobnosti nebylo uplne dotazenych, ale celkovy dojem - genialni pribeh, psychologicky velmi dobre vykresleno, neuveritelne ctive, ani nestacite obracet stranky. Skutecne vynikajici dilo kralovny nejen detektivek... :-)

Koka
20.06.2015 4 z 5

Na příběhu už hodně poznat, že je z pozdního tvůrčího období autorky: vypsaný styl, ich-forma vyprávění, zmínky o zkoumání vesmíru, o pozemkových machinacích při hromadné výstavbě atd. - to všechno prozrazuje, že A.CH. i ve svých pozdních dílech reflektovala přítomné skutečnosti a dovedla je umně zakomponovat do tíživého příběhu. Ten dlouho plyne lehce, jenom pořád jsem cítila jakýsi spodní proud, jakoby "odezvy" díla Daphne du Maurier (Mrtvá a živá, neboli Rebeka se mi pořád připomínala) a taky že jo - rozuzlení hezky až na závěr a podrobně vysvětlené! Výborné!

Devorah
15.06.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek od autorky, co jsem četla. Nevyskytuje se v ní ani Hercule Poirot, ani stará známá slečna Marplová, ani Tommy se svou Pentličkou. Začíná úžasným citátem od W. Blakea: "Někdo se rodí pro lásky sladkou moc, jiný se zrodí pro nekonečnou noc..." A vlastně v tomto duchu se nese samotná kniha, která je v podstatě psychologicky laděnou detektivkou. Zpetně si pak totiž můžete uvědomit, že vrah mohl ovlivnit svůj osud, ale vydal se na špatnou cestu dobrovolně.

misha006
06.06.2015 5 z 5

Tahle kniha mi vlezla pod kůži, musím na ni pořád myslet a rozebírat ji. Sice jsem už ze začátku knihy věděla, jak to asi bude, ale rozhodně to knize nic neubralo. Mám už přečtenou většinu knih od Agathy, a tuto řadím mezi ty nejlepší.

LibraryGirl
01.05.2015 5 z 5

Mně se příběh moc líbil. Všechno pěkně bublá pod pokličkou:-) Navíc vyprávěné mužem, který to všechno zažil. Jako když potkáte člověka v kavárně, který si přisedne k vašemu stolu a začne vyprávět, co se mu stalo zajímavého. Aspoň na mě to tak působilo.

V mém konci je můj počátek...

Dumicek
15.02.2015 4 z 5

Něco trochu jiného než jsme u Agathy zvyklé..psychologické dílo vyprávěné hlavní postavou, která to vše prožila..Třičtvrtě knihy je vyprávění o dvou lidech žijících každá v jiné vrstvě společnosti, bohaté dívčiny a chudého mladíka a jejich vzájemné spojení. Vlastně ani nečekáte,že se něco špatného stane, ale někde přeci jen tušíte, že to musí přijít...a přijde. Závěr knihy je strhující a odhalí velice promyšlený plán vraždy...