Nekonečná noc

Nekonečná noc https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24495/bmid_nekonecna-noc-9Y2-24495.JPG 4 379 100

Jedna z mála kníh, v ktorých sa nestretnete so slečnou Marplovou ani Hercule Poirotom. Nekonečná noc je osudovo ladený príbeh, predchnutý tradíciou anglického folklóru-tradíciou hrôzostrašných povestí a súčasne sa v ňom autorka zaoberá myšlienkou, ktorá ju znepokojuje a ktorej zasvätila už viacero svojich diel-totiž, že túžba po kráse môže niekedy nadobudnúť ničivý charakter. Pri dražbe pozemku Cigánsky hon, na ktorom by raz mal stáť jeho vysnený dom, Michael Rogers stretáva Ellie - dievča, ktoré sa stane jeho manželkou. Udalosti naberú od tejto chvíle rýchly spád ... 1. slovenské vydanie. Cena knihy v čase vydania: 18.- Kčs.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Pravda

Endless Night , 1967

ddkk
19.02.2022 5 z 5

Skvělé! Jedna z nejlepších detektivek ACh. Je napsaná úplně jinak než všechny ostatní. Děj se nenápadně posunuje až k tragickému vyvrcholení a i když si pak říkáte, že přesně to se dalo čekat, tak to stejně nečekáte.

Doporučuji a dávám plný počet.

domihruzkova
31.12.2021 5 z 5

Wow, tak to bylo něco! Neskutečná zápletka, děj graduje... Tohle je podle mě zatím jedna z nejlepších knih, kterou jsem od Agathy četla.

babystar
28.11.2021 4 z 5

Tak tohle byl podle mne horor gradující od romantické lásky po šílencovo vraždění. Bylo vidět, jak nezřízená touha po bohatství kazí charakter, ale i to, že bohaté dědičky jsou vlastně hrozně opuštěné, všichni po nich něco chtějí, ale o ně vlastně nikdo nestojí. Ellie mně bylo docela líto.

vodovodnice
25.10.2021 5 z 5

Tak mne zase na paní A.Ch. nachytala.
Detektivka je to krásná, celou dobu vás vede romantickým vztahem a vy si celou dobu říkáte: Je to vůbec detektivka? Hlavní hrdina vypráví o svém životě, jak se zamiloval, oženil a postavil dům...
Byla jsem dost překvapená jaký to mělo spád po té romantice.
A moc jsem si knížku užila.

mataj
30.09.2021 5 z 5

Výjimečná kniha od výjimečné autorky. Kdysi dávno jsem od Agathy Christie četla celkem dost knih a vždy mě dokázaly překvapit svojí pointou i příběhem. Ani tato není výjimkou.

Vesmich
25.09.2021 5 z 5

Agatha má některé zvláštně dech beroucí knihy, ve kterých rozebere podstatu nějakého zločinu naprosto geniálně. Jednou z nich je (pro mě) Nultá hodina, která je ovšem, ve srovnání s tímto, dost laskavá. Toto je nekonečná noc a to, co po ní v hlavě zůstane je jenom temnota. Náruživý čtenář ve zralém věku často přijde na to, že vlastně vystačí s jedním autorem, někteří i s jednou knihou. Když čtené doplní vlastními zkušenostmi, už se netřeba nějak extra pídit po nové a nové duševní potravě. Já u sebe zjišťuji, že všechno, co jsem kdy potřebovala vědět, najdu v Agathě.

dandyD
15.08.2021 5 z 5

Moje první "Agatha", výborná kniha, strhující vyústění. Vlastně by mi ani nevadilo, kdyby k žádnému zločinu nedošlo, ale tento konec byl mimořádný. Při některých pasážích jsem hrůzou ani nedýchala.

Lenka0007
19.04.2021 5 z 5

Až při čtení knihy jsem si vybavila celý příběh, který znám z filmového zpracování. Jiná Agatha Christie, ale stejně dobrá, ne-li lepší. Bavilo mě, i když jsem znala pointu. Těm, kteří neviděli filmovou verzi, závidím překvapení na konci knihy.

VeruMalfoy
13.03.2021 5 z 5

Čekala jsem vyšetřování případu hned od začátku, že se hned zkraje knihy stane nějaká vražda, ale tady tomu bylo jinak. Na vraždu jsem si musela opravdu hodně dlouho počkat. O to víc mě překvapilo, jak byla provedena. Knížka se mi moc líbila. Byla zcela výjimečná svým zpracováním. Christie nikdy nezklame a naprosto vás dostane!

pedobro
12.11.2020 4 z 5

Tedy ten konec...ten mi dal :o)

pavels36
28.06.2020 5 z 5

Zajímavý příběh a ještě zajímavější konec. Souhlasím, že tohle se trochu vymyká stylu psaní,ale zase na druhou stranu má to děj, příběh,zápletku i zajímavý konec. Doporučuji

m_martina
27.05.2020 5 z 5

Tuhle knihu jako kdyby ani nenapsala Agatha Christie, nepoznala jsem zde její obvyklý styl. Ale výborná detektivka to tedy je, čte se jedním dechem.

PPardinio
12.04.2020 4 z 5

(SPOILER) Pro mě šlo každopádně o jednu z lepších knížek od A.Christie. Zápletka pro mě byla originální a překvapivá až do posledních stránek, protože si u autorky dopředu nečtu anotace na obalu knihy. Rád bych viděl na vlastní oči, jak si autorka takový Cikánský revír a nový dům od Santonixe představovala. Dnes by musela být patrně také u některých slovních spojení vztahujících se k cikánům opatrnější. Mike Rogers byl typ muže, jenž dobře věděl, co chce a šel si za tím.

ronave
24.03.2020 3 z 5

Tak takovouhle knihu jsem od Agathy nečekala... Ze začatku jsem se musela přemlouvat do čtení - což u ní normálně není nutné. Pořád jsem čekala, kdy se něco stane, kdy to začne. Až ke konci druhé knihy se to konečně rozjelo cca 40 stránek před koncem (příběh je rozdělený do třech knih). Závěr byl ovšem nečekaný a skvělý jako vždy. Ale i přesto musím říci, že to byla zatím nejslabší kniha od Agathy, co jsem četla.

alabra
24.02.2020 4 z 5

(SPOILER) Romantický román, tak vypadaly dvě třetiny knihy. Aha, Agátha si chtěla zkusit i něco jiného, no budiž, žádná vražda, Hercule ani Jane, zato tajemno, postavy z okraje společnosti a do toho ještě cikánka a její věštby. No dokonale mě obelhala. Mimikry romantiky se změnily v čiré zlo až v závěru. Tak jiné než obvykle. Překvapila.

Hankie
16.02.2020 5 z 5

Velké překvapení. Agatha Christie má svůj styl, tahle knížka byla úplně jiná. Plynoucí příběh, každou chvíli se v mých představách měnilo možné pokračování příběhu a samotný závěr bych nečekala ani v nejdivočejším snu.

Gibis
15.02.2020 5 z 5

Skvělý příběh z pera Lady Agathy! Spíš román než detektivka, ale ve finále se mrtvol objeví docela dost. I já jsem se nechala autorkou zmást a i když jsem některé věci mírně vytušila, nakonec mě čekal šok. Konec byl odvyprávěn zdánlivě v klidu, ale mrazilo z něj v zádech.

Jenny055
26.01.2020 5 z 5

Vynikajúca. Jedna z najlepších, napriek tomu, že je bez Hercula Poirota a slečny Marplovej.

Burák
20.12.2019 3 z 5

Zajímavá literární zkušenost. Knížky paní Christie mám z větší části přečtené, jsem její oddanou fanynkou a její tvorba je pro mě sázkou na jistotu. Ani u Nekonečné noci tomu nebylo jinak, ale je pravda, že tento příběh se hodně od její většiny knih liší. Není to jenom o tom, že chybí vyšetřovatel(ka) případu. Ono totiž, že jde o “případ”, čtenář zjistí až v poslední třetině knihy. Do té doby je to jen takové “poutavé vyprávění o ničem”. Já tu atmosféru, kterou A. Ch. umí vytvořit naprosto zbožňuju, takže mi to nevadilo, ale myslím, že dost lidí by ten hóódně pozvolný začátek asi od četby odradil. Samotný závěr knihy skvělý, ale tentokrát jsem motiv i plán vytušila docela dlouho před odhalením.

Aghatte
31.08.2019 5 z 5

Naprostá bomba, napsala jich 93, ale tato patří k nejlepším.