Někomu život, někomu smrt: československý odboj a nacistická okupační moc, 1939-1941 https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449735/bmid_nekomu-zivot-nekomu-smrt-ceskoslove-UqE-449735.jpg 5 26 5

První díl unikátní trilogie Jaroslava Čvančary Někomu život, někomu smrt mapuje historii československého státu v letech 1939-1941, od plánování německé invaze až po období tuhého heydrichovského režimu, kdy všechna naděje na svobodu zdánlivě pohasla. V knize najdete na 1 800 dobových snímků, z nichž mnohé bude moci veřejnost spatřit vůbec poprvé. Fotografie, pohlednice, vyhlášky nebo novinové výstřižky doprovází erudovaný autorský výklad, který v sobě spojuje výsledky až mravenčí badatelské práce při získávání dosud neznámých informací s vlasteneckým obdivem k hrdinům naší národní minulosti. Chronologicky uspořádaná výpravná publikace Vám nabídne komplexní a přehledné pojednání o politicích, odbojářích a legionářích, ale i o kolaborantech a nacistických vrazích, kteří měrou větší či menší ovlivnili průběh války a život v Protektorátu.... celý text

Habrovan
06.09.2023 2 z 5

Není to sdělná kniha v pravém slova smyslu. Jde spíš o obrázkovou encyklopedii. Fotky jsou autentické, doposud mnohdy neviděné, tu a tam doprovozené textem. Kdo čekal čtivo, nové informace ( tím jsem byl já ), bude zklamán. Určitě už další díly kupovat nebudu, protože o listování v albech nestojím, neb mnoho informací nesdělí. Za výpravnost a originalitu dávám aspoň průměrnou známku. Kdo sháníte podklady pro diplomku, hledejte jinde.

jan.para
06.07.2022 5 z 5

Četl jsem rozšířenou verzi z roku 2022. Opět geniální dílo Jaroslava Čvančary.

Stolda
19.09.2017 5 z 5

Nebylo to mé první setkání s panem Čvančarou a jako vždy naprosto dokonalé, líbí se mi i komentáře dole- buďme hrdí na naše předky. Ano určitě buďme a děkuji panu Čnančarovi za tohle jeho zpracování, které nemá konkurenci.

Daydreamer
29.09.2016 5 z 5

Souhlasím s Bejanem. Opravdu mimořádná záležitost. A další důvod, proč být nesmírně hrdý na naše předky - nejen ale v době válečné, nýbrž i v období před Mnichovskou zradou.
Velké díky autorovi.

bejan
27.09.2015

Nic lepšího a obsáhlejšího u nás o odboji za 2. světové války nevyšlo - týká se všech třech dílů. Jaroslav Čvančara odvedl ohromný kus práce a kdyby nenapsal a nevypátral už nic jiného, stačilo by to, abychom si ho za tuhle práci navždy vážili.