Neklid

Neklid https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225660/bmid_neklid-225660.jpg 4 35 10

Axel Steen série

V Kodani, zmítané obrovskými pouličními nepokoji, je u hřbitovní zdi nalezena mrtvola neznámého muže. Souvisí jeho smrt s levicovými aktivisty nebo je to čin drogové mafie? Mezi podezřelými nechybí ani policisté pohybující se na hraně zákona. Detektiva Axela Steena čeká obtížné vyšetřování, které nečekaně oživí i zážitky z jeho vlastní minulosti. Zásah tajných služeb do případu vnáší místo světla jen stíny. Přinesou události další oběti? Thriller přeložený do mnoha světových jazyků se v Dánsku, Německu a Anglii stal bestsellerem.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Brána

Uro , 2012

jprst
12.06.2019 4 z 5

Slušný thriller, zajímavě vykonstruovaná zápletka se nezdá přehnaná, politické téma se autorovi podařilo nenásilně zastrčit do děje, takže ani příliš nerušilo a při četbě nenudilo. A detektiv Axel? Žádný extra klaďas, ale i přes všechny své nedostatky docela sympaťák.

karolina5333
31.03.2019 3 z 5

70% a velké váhání mezi 3 a 4 hvězdami.
Prvních 100 stran se četlo samo, Kodaň je zajímavou kulisou, Axel mně celou dobu přišel jako sympaťák, začátek zápletky v dobrém slova smyslu netradiční. Pak se dalších asi 100 stran nic moc neděje...nuda všedního dne naštvaného vyšetřovatele. Za polovinou knihy to už ale zase frčí jak má, a to v podstatě až do konce.
Souhlasím s názorem, že o pár desítek stran méně by knize slušelo, ale nepopřu, že mě to bavilo a těším se na další díl.

konformita
23.02.2019 2 z 5

Měla jsem v úmyslu sem napsat, že to prostě byla ztráta času. Ale říkám si, zas tak hrozné to nebylo a zkusím si přečíst další díl. Uvidíme. Jsem taky zvědavá, jak to bude dál s Axelem. Jinak prostě nic moc jako detektivka.

Dumicek
09.07.2018 3 z 5

Nemusím moc politické téma, ale tady v té knize to bylo dle mého pěkně zakomponované a pak polehoučku posunuto do zadní části děje. Kniha nebyla špatná, ale myslím si že tak o 150 stránek méně by jí slušelo více. Alex nebyl špatnej, dalo se na něj zvyknout. Do poloviny knihy jsem si říkala, že další díl si nepřečtu, ale nakonec mi to nedá a pustím se do dalších. Hodně mě zajímá jak se Alex popere se svým životem. Myslím, že to na těch knihách bude to nejzajímavější :)

SilvieSisinka
04.07.2018 3 z 5

Čtivé to sice bylo,ale mohlo být o pár stránech méně.Politické téma...mě tedy moc nebere.Přesto to nebylo špatné.

Lenka.Vílka
16.06.2018 3 z 5

Proč si přečtu další díl, přestože mě první moc nebral?
-bavil mě autorům styl psaní
-nějakým zvráceným způsobem mě autor přesvědčil, že je Axel dobrý člověk (něco jako Hary nebo Sebastian...i přes to všechno špatný mu prostě fandíte a vlastně se vám nakonec zdá děsně fajn)
-podle obsahu druhého dílu už dopředu vím, že se mi bude líbit

SimonaP
25.02.2018 3 z 5

Čtivá kniha, nutilo mě to číst pořád dál, abych zjistila, jak to dopadne.

šipek
24.07.2017 4 z 5

Takové pohodové dovolenkové počteníčko. Politika není mé oblíbené téma, ale zde to šlo. Určitě tohoto autora nezavrhnu ba naopak šáhnu po další knize. Detektiv Axel Steen dává knize jiný rozměr, samozřejmě kladný.

konicekbily
24.12.2016 3 z 5

Průměrný thriller s promyšlenou, i když ne nejnovější zápletkou. Kdyby to mělo o sto stran méně při popisování policejních postupů, knížce by to prospělo.

knihomolka525
09.08.2016 5 z 5

tak tohle bylo opravdu počteníčko.Nemám ráda krimi s politickým zaměřením a knihu jsem do ruky brala s rozpaky.Ale jelikož jsem dřív přečetla Sbohem,ptáčku (měla být v pořadí druhá).Tak jsem si řekla :uvidíme.Nezklamala.Nemáte pocit že čtete vymyšlený příběh.Máte dojem že se to muselo stát.Drsná realita.Politika je tam spíš upozaděná a autor se v ní příliš nepatlá.A jako byste se dívali na film.Stein je opravdu dobrý a už se těším na Fízla.

dánská literatura severská krimi dánské detektivky

Jesper Stein
dánská, 1965