Někdo tě vidí

Někdo tě vidí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354611/bmid_nekdo-te-vidi-nFW-354611.jpg 4 232 89

Jak rychle umíš běhat? V podpatcích a úzké sukni, když tě do boku bouchá kabelka. Jak rychle? Když jdeš na vlak na poslední chvíli a chceš se co nejdřív dostat domů, máš už jen pár vteřin. Jak rychle poběžíš? A co když neběžíš za vlakem, ale o život? Zoe Walkerová je obyčejná Londýňanka, jejíž život ničím nevybočuje z obvyklých kolejí. Až do dne, kdy se jí dostanou do rukou noviny v nichž najde svou fotografii doprovázející podivný a zdánlivě nesmyslný inzerát Její rodina i kamarádka nad tím mávnou rukou, ale Zoe je odhodlaná zjistit, kdo a proč její snímek do novin dal. Navíc má pocit, že ji někdo sleduje. Protože jí připadá, že její obavy všichni zlehčují, pustí se do pátrání na vlastní pěst. Zjistí, že podobné inzeráty, jen s jinými fotografiemi, v nich vycházejí už delší dobu. A také to, že některé z žen na snímcích se staly oběťmi vražd. Má být Zoe na řadě jako další? Na policii ji nebere nikdo vážně, snad až na mladou policistku Kelly. Sama sice věří, že Zoe hrozí reálné nebezpečí, ale má riskovat svou práci a jednat proti rozkazům? A v novinách zatím vycházejí další inzeráty... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Víkend

I See You , 2016

6355
02.08.2018 5 z 5

Prekvapivo dobré. A ten nápad, na čom je príbeh založený, je vyslovene skvelý. Odporúčam

nikolabastl
02.08.2018

První půlka nic moc, ale když se děj rozjede, má neskutečný spád s naprosto děsivým tématem.

Bella09
08.07.2018 5 z 5

Nejdřív jsem se nemohla na knihu soustředit. Ale později jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Nějak jsem moc nepochopila proč pachatelem byl zrovna tento člověk. Myslím, že by se našel někdo s lepším motivem. Ještě, že jsem nevynechala epilog. Chci pokračování knihy.

ladyka
01.07.2018 5 z 5

Čtivý, svižný thriller bez zbytečných "vycpávek" či popisů, čte se to samo. Po půlce příběh pak nabere ty správné grády a epilog - zde platí to nejlepší na konec. Rozhodně stojí za přečtení! Už se těším na autorčinu prvotinu, kterou jsem ještě nečetla.

broskev28
04.06.2018 4 z 5

Má je vina se mi četlo dobře, tak jsem se vrhla na autorčinu druhou knihu. Ta se mi líbila ještě víc, i když zpočátku jsem se v postavách vůbec neorientovala a občas jsem nevěděla, kdo je kdo. Ale časem jsem začala jednotlivé hrdiny spolehlivě rozeznávat, příběh nabíral na obrátkách a já jsem zaboha nemohla přijít na toho pravého. A taky jsem nemohla přestat číst.
Dva osudoví muži v životě hlavní hrdinky - je možné, aby oba byli tak úžasní a tolerantní? Dcera a její tajemný přítel? Nerudný zaměstnavatel, realitní makléř, tím jsem si taky nebyla jistá. A to věčné cestování metrem a příměstskou dopravou! Naštěstí jsem z maloměsta a do práce jezdím na kole . . .
Tak si to taky užijte - příjemné a napínavé čtení!

romana0733
28.05.2018

Trochu pomalejší rozjezd, od pulky už to bylo lepší a ten konec byl dobrý, jen se to mohlo vice rozvinout, zustalo to docela otevřené. Jinak je kniha čtivá.

Misa.K1
04.05.2018 3 z 5

Původně jsem chtěla dát 5*, knížka mě bavila, ale po odhalení pachatele mi závěr přišel nesmyslný a trochu zkazil celkový dojem z knížky. Za mě 3*.

J.x
23.04.2018 4 z 5

Začátek knížky se mi moc nelíbil, ale potom jsem se rozečetla a nemohla přestat. Dobrá knížka. Doporučuji.

i.stefany
22.03.2018 5 z 5

Tak tohle tedy byla čtenářská lahůdka. Thriller jak má být. Začátek příběhu je sice pozvolnější, ale polehoučku nastupuje zápletka a napětí, které nabírá na intenzitě a graduje s každou další stránkou až do samotného konce. Téma knihy je až děsivě mrazivé, pro mě hlavně z toho důvodu, že jsem se nedávno vrátila z Londýna a místa popisovaná v knize, znám. I metrem jsem jezdila. :-) V každém případě tahle knížka byla skvěle napsaná a moc se těším na předchozí díl.

biairicia
18.03.2018 3 z 5

Řekla bych průměrná detektivka. Námět je trošku děsivý, ale anotace je bohužel děsivější a napínavější, než samotná kniha. Větší část knihy postrádá napětí. Spád začne mít kniha, až tak kolem 280 strany z 350. Epilog je velmi nečekaný, ale je v něm cítit až moc velká snaha o překvapivý zvrat, který dle mého názoru nemá tak kladný účinek, jaký asi měl mít. Epilog naznačuje příchod pokračování.

Olous1
18.03.2018 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu strhující. Kniha vás nenechá vůbec v klidu,stále budete otáčet listy dokud jí nedočtete. No a nakonec vás překvapí i pachatel.Velmi vřele doporučuji.

Šánka
15.03.2018 5 z 5

Do půlky knihy je tempo rozjezdové, ne však zdlouhavé nebo nezáživné, takové příjemné čekání, kdy začne ta správná jízda. A za půlkou by se vlastně kniha neměla odkládat vůbec :-).
Výborně promyšlený thriller s mnoha potenciálními pachateli ( neuhádla jsem vůbec!!), parádní zápletkou a epilogem, u kterého jsem nechápala....a musela si jej přečíst znovu.
Vynikající a těším se na další autorčinu knihu !!!

Pernice
07.03.2018 5 z 5

Pět hvězd za to, že jsem se nechala nachytat a už už ohrnovala nos nad předvídatelným koncem. Ono to všechno bylo nakonec ale úplně jinak :) Velice čtivě, napínavě a rafinovaně napsáno.

medialstar
07.02.2018 5 z 5

Vyvedený thriller. Děj se pěkně rozehraje, netušíte, odkud vítr vane a když myslíte, že ano, jste vyvedeni z omylu. Nepůsobí to překombinovaně, vše je uvěřitelné a zpětně do sebe zapadá. Originální, čtivé, i když občas zbytečně doslova popisující. Umím si představit knihu zfilmovanou. Snad to někoho neinspiruje k převedení do reality, i když nedělám si iluze, co se všechno děje...

ctenarkaEva
04.02.2018 4 z 5

Čtivá a napínavá kniha. Každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného a nakonec jsem byla hodně překvapená. Epilog s dodatkem byl výborný nápad. Rozhodně tuto knihu doporučuji a chystám se přečíst i druhou knihu této autorky.

Allla9
21.01.2018 5 z 5

Napínavé, propracované, až do konce knihy napětí stále graduje. A rozuzlení? V epilogu a zcela nečekané. Autorku přidávám do oblíbených.

Izu
08.01.2018 5 z 5

Za mě plný počet bodů.Kniha byla svižná,hlavní hrdinka sympatická a nápad s internetovou ,,tak trochu jinou seznamkou'' se mi líbil.

rodak
23.12.2017 4 z 5

Chytře napsaná detektivka.Ale zas tak výborné na plný počet ne.Epilog byl velmi nečekaný.

harena
07.12.2017 5 z 5

Výborný thriller, napínavý a příběh zcela reálný . Na konci jsem byla spokojená, že zločinec byl nepředvídatelný a málem jsem zavřela knihu a přeskočila epilog. No tedy?? Cože??? Tak to jsem ale opravdu nečekala. Jako thriller si určitě zaslouží plný počet hvězdiček a já si přečtu i první knihu "Má je vina". Jak vidím, má taky úspěch u čtenářů. Doporučuji.

kneprulka
04.12.2017 2 z 5

Průmerna, průhledna, ale precist se dala. Takova lepsi oddechovka. A ani vychvalovany konec to nezachranil. Lepsi psycho je kniha Do nejtemnejsiho kouta.

Londýn pronásledování thrillery pro ženy

Clare Mackintosh
anglická, 1976
2015  90%Má je vina
2017  82%Někdo tě vidí
2018  81%Nech mě lhát
2019  88%Až tohle skončí

Kniha Někdo tě vidí je v