Někdo tě vidí

Někdo tě vidí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354611/bmid_nekdo-te-vidi-nFW-354611.jpg 4 232 89

Jak rychle umíš běhat? V podpatcích a úzké sukni, když tě do boku bouchá kabelka. Jak rychle? Když jdeš na vlak na poslední chvíli a chceš se co nejdřív dostat domů, máš už jen pár vteřin. Jak rychle poběžíš? A co když neběžíš za vlakem, ale o život? Zoe Walkerová je obyčejná Londýňanka, jejíž život ničím nevybočuje z obvyklých kolejí. Až do dne, kdy se jí dostanou do rukou noviny v nichž najde svou fotografii doprovázející podivný a zdánlivě nesmyslný inzerát Její rodina i kamarádka nad tím mávnou rukou, ale Zoe je odhodlaná zjistit, kdo a proč její snímek do novin dal. Navíc má pocit, že ji někdo sleduje. Protože jí připadá, že její obavy všichni zlehčují, pustí se do pátrání na vlastní pěst. Zjistí, že podobné inzeráty, jen s jinými fotografiemi, v nich vycházejí už delší dobu. A také to, že některé z žen na snímcích se staly oběťmi vražd. Má být Zoe na řadě jako další? Na policii ji nebere nikdo vážně, snad až na mladou policistku Kelly. Sama sice věří, že Zoe hrozí reálné nebezpečí, ale má riskovat svou práci a jednat proti rozkazům? A v novinách zatím vycházejí další inzeráty... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Víkend

I See You , 2016

Aghatte
31.05.2020 2 z 5

Mě to nebavilo.
Nedokázala jsem se zabrat do děje, nebyla mi sympatická ani hl.hrdinka ani vyšetřovatelka.
Nechápala jsem, jak to pachatel udělal, nerozumím moc těm technologiím, a pořádně jsem se v tom neorientovala. Ale i jsem přeskakovala, takže moje chyba.
Kdo to bude, to mě napadlo, ale nechápu, že na něj nepřijdou.
Ani ten komentář k tomu nejde napsat pořádně...

Evka27
19.05.2020 3 z 5

Zajímavý příběh, velmi dobře se kniha četla, jen mám pocit, že to celé nějak divně skončilo - neskončilo, vyřešilo - nevyřešilo.

Pája699
19.05.2020 3 z 5

Po poměrně dlouhém začátku, se to pak rozjelo ve slušný thriller. Zoe Walkerová zjistí, že má inzerát na erotických stránkách. Tím se dá do pohybu celý sled událostí. Konec, odhalení pachatele a epilog, mě vážně dostal. Tohle jsem nečekala. S odhadem jsem byla o kilometr daleko :-)

1Makina1
25.03.2020 5 z 5

Velice dobrý a promyšlený příběh, který mě bavil a zhltla jsem ho za dva večery. Konec jsem tedy nečekala!

cukrovka
29.12.2019 5 z 5

Čtivý a napínavý příběh a s hodně reálnou zápletkou. Knížka má takový rozvláčný začátek, ale příběh se postupně rozvine. Až mě mrazilo při pomyšlení, jak vražedná může být každodenní rutina.

PetraBery
08.11.2019 4 z 5

Druhá kniha autorky a opět spokojenost. Hrozí hlavní hrdince Zoe nebezpečí poté, co zjistí, že v novinách vychází inzerát s její fotografií? Rozjíždí se vyšetřování, kapitoly psané z pohledu Zoe se střídají s kapitolami policistky Kelly. Čtivé, napínavé, povedené dílo s překvapivým zakončením.

kara
18.09.2019 4 z 5

Až na nudný začátek dobré čtení.

mariva
02.08.2019 4 z 5

Trvalo mi delší dobu, než jsem se do knihy začetla. Ten rozjezd byl hodně pomalý, navíc se zde střídal příběh Zoe a Kelly, takže jsem se v ději trochu ztrácela. Naštěstí pak děj nabral obrátky a potom už se mi nechtělo knihu vůbec odkládat. Závěr hodně překvapivý a epilog to celé dorazil.

ArwenAragorn
14.07.2019 5 z 5

Zoe náhodně uvidí v inzerátech na erotické sekci svůj portrét. Začne mít strach, je paranoidní, myslí si, že ji někdo sleduje. U policie jí nikdo nevěří, až na mladou policistku Kelly.

Zoe:
Otočila jsem se, ale chodník byl plný lidí. Pohybovali se všude kolem mě. Nikdo nebyl ničím nápadný. Čekala jsem na přechodu a odolala pokušení se otočit, i když mi zátylek hořel v přesvědčení, že se na něj upírají cizí oči. Přešli jsme ulici v těsném houfu jako ovce a pak už jsem se nedokázala ovládnout. Zastavila jsem se na chodníku a pátrala po vlkovi.

MÁ JE VINA bylo skvělé, ale NĚKDO TĚ VIDÍ je ještě o třídu výš. Kniha je poutavá a napínavá od začátku, má věrohodnou, bezchybnou zápletku. Fakt ďábelský thriller. A nezapomeňte na epilog!.
Ještě, že nemusím jezdit metrem!
Moc doporučuji!

Možná SPOILER:
Úryvek se začátkem Jak rychle umíš běhat? je už hodně profláklý, proto použiji tento:
Vždycky budu vděčit té první mrtvé dívce.
Ta všechno změnila.
Pomohla mi pochopit, že najditupravou.com může být mnohem víc, než jen nový druh seznamky. Otevřela mi svět nových možností.
Jistě, vždycky budou zákazníci, kteří o tohle nemají zájem, kteří použijí informace k tomu, aby vás oslovili, pozvali na večeři.
Ale Tania Beckettová mi ukázala, že jsou i jiní muži. Muži, kteří zaplatí, aby si v metru mohli hrát na kočku a na myš. Kteří čekají v parku, až půjdete kolem, a myslí na něco většího, než je večeře.
Takový potenciál.
Vyšší ceny. Specializovanější trh.
Můžu být víc, než jen dohazovač. Budu katalyzátorem pro touhy skryté tak hluboko, že jsou téměř nezřetelné. Kdo z nás může tvrdit, že si nikdy nepředstavoval, jaké by to bylo někomu ublížit? Zajít dál, než společnost pokládá za přijatelné. Zažít vzrušení z toho, že vnutím někomu svou vůli?
Kdo z vás by nevyužil tu šanci, kdyby ji měl?
Šanci někoho zabít.

Mandlevest
06.07.2019 4 z 5

První kniha od této autorky a určitě ne poslední. Většinu jsem jí přečetla cestou do práce a kde jinde než v metru :-). A tak jsem sem tam sledovala, kdo se dívá a vidí, ale nevím jak je to v jiných zemích, ale v pražském metru se většina lidí dívá do mobilu a naštěstí stále i do knih :-)). Ale přece jen...kdo ví, kdo seděl nebo stál za mými zády ...Výborná knížka s překvapením na konci. Tady jsem byla s dedukcemi vedle, jak ta jedle. Doporučuji.

Calibra
21.05.2019 4 z 5

Četla jsem jako třetí v pořadí, i když vydaná jako druhá. A bohužel pro mě knihy Clare Mackintosh mají klesající tendenci. Po šokující Má je vina jsem četla překvapující Nech mě lhát. Autorka je známá svými překvapivými zvraty, což se u této knihy nestalo, možná je to tím, že jsem na to už byla připravena a možná tím (to si myslím, že je pravděpodobnější), že autorka moc okatě poukazovala na možné pachatele, že jsem si říkala, že z nich to nikdo nebude a nemýlila se. Ale tím nikoho nezatracuju, jestli ještě nějaká kniha vyjde, určitě si ji přečtu.

reňa30
06.05.2019 4 z 5

Prokousejte se začátkem a nebudete litovat.
Za mne dobré čtení, bohužel mne konec tak moc nepřekvapil,mé tušení se potvrdilo, ale to je můj problém :-)
Výborný styl psaní-naprosto mi vyhovoval.

Doubravka1975
23.04.2019 5 z 5

Skvělé čtení, konec překvapil, epilog přímo šokoval !

Joyce24
22.04.2019 5 z 5

Napínavý příběh, velmi čtivý. Měla jsem určité tipy na pachatele, ale nakonec to bylo všechno jinak. Mne kniha bavila.

soukroma
16.04.2019 3 z 5

Docela originální zločinný nápad (však je Anglie zemí i pod zemí prošpikovanou kamerami), ale moc zdlouhavé, se spoustou balastu a zbytečného plkání. Před polovinou jsem už chtěla knihu odložit, protože hlavní postava neustále řešila své záležitosti pracovní, domácí, s kamarádkou, chlapy a dospělými dětmi, žijícími doma. Autorka asi chtěla dát důraz na hrdinčinu snahu o fungující rodinu a dobré mezilidské vztahy, aby ten kontrast s opravdu neuvěřitelným závěrem bil do očí.
Zato postava policistky (bývalého detektiva u sexuálních zločinů, suspendovaná na tč. konstábla u dopravního podniku) byla docela fajn.
(Teď jsem náhodou ze zdejších záznamů zjistila, že jsem před třemi lety četla i Má je vina - nezanechalo to ve mně nic, ani podle anotace se mi nic nevybavilo.)

bábuška
07.04.2019 4 z 5

Kniha mi připadala dost náročná, protože v počítačové technice se moc nevyznám, ale příběh to byl pěkný a napínavý.

Dannyska
05.04.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Od začátku až do konce byla napínavá, nevěděla jsem kdo to může být a padlo několik tipů a všechny nesprávné. Dobře napsaná kniha. Doporučuji :-)

orinka3
28.03.2019 4 z 5

Četlo se to skvěle. Detektivka jako stvořená pro deštivý den. Kdo má hodně času, za den ji opravdu dočte ani nemusí přeskakovat. Celé se mi to líbilo až na ten konec. Ne kvůli tomu překvapení, které má zákonitě přijít. Ale kvůli jakési podivné překombinovanosti a psychologizování mezi hlavními postavami. Knížka byla až do konce vyrovnaná, konec mi přijde tak trochu za vlasy přitažený.

Georgine
22.03.2019 3 z 5

Kniha mě zklamala, předešlý titul Má je vina se mi líbil mnohem více.

Zrzavá_Tereza
09.03.2019 3 z 5

Jak už tu bylo zmíněno - nudné vykreslení postav. Hlavní hrdinka byla s prominutím tak trochu trubka. Ale námět byl dobrý až děsivý. Jen by šel zpracovat trošku lépe, no.

Londýn pronásledování thrillery pro ženy

Clare Mackintosh
anglická, 1976
2015  90%Má je vina
2017  82%Někdo tě vidí
2018  81%Nech mě lhát
2019  88%Až tohle skončí

Kniha Někdo tě vidí je v