Někdo nový

Někdo nový https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475880/bmid_nekdo-novy-Cyp-475880.png 4 441 108

Někdo série

Jedinečný milostný příběh Mickey a Juliana je srdcervoucí a nezapomenutelný. Když mladá a bohatá Mickey potkává na schodech svého nového souseda, nemůže uvěřit svým očím. Je to Julian, číšník, který kvůli ní přišel o několik týdnů dříve o práci. Mickey se kvůli tomu stále cítí hrozně, zejména proto, že se k ní Julian chová velmi odmítavě a nedává jí šanci se omluvit a napravit to. Mickey je tím zvláštním charismatickým mužem a jeho chováním doslova fascinovaná. Snaží se proniknout jeho tvrdou slupkou a lépe ho poznat. Přitom zjišťuje, že Julian si zcela záměrně udržuje odstup nejen od ní, ale i od všech ostatních lidí. Julian má totiž tajemství. Tajemství, které by mohlo navždy změnit způsob, jakým ho Mickey vidí... „Román Someone New si v žádném případě nesmíte nechat ujít! Tato kniha by měla být v policích každého knihkupectví, každé knihovny. Je romantická, opravdová, autentická – a nesmírně důležitá!“... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Someone New , 2019

jana1874
21.05.2023 5 z 5

V knize se objevilo hodně témat, o kterých se moc nepíše, a přitom by se o nich psát mělo.
Upřímně bylo jich tam víc, než bylo třeba, ale tak nějak to k sobě pasovalo. Přeci jen je to první díl série a autorka o některých ze zmíněných hrdinů píše v dalších dílech, takže je zmínila zde a trochu to nastínila.
Hlavní hrdinové se mi líbili, jejich rodiče ne kvůli svému chování a přístupu. Julienovo tajemství pro mě bylo překvapením, čekala jsem jiné. Takovéhle téma jsem v knížce tohohle žánru četla poprvé, ale kniha se mi líbila. Autorka dokázala popsat podle mě reálné pocity, myšlenky postav.

michaelakoc
19.05.2023 1 z 5

Zde pro mě bude velmi těžké hodnotit. Nechci zde nic přímého spoleirovat, tak bude hodnocení pouze v náznacích. Ale ihned musím říct, že se vůbec neshoduji s většinovým názorem na tuto knihu.
Od samého začátku knihy jsem měla několik problémů s příběhem - bohatá holka, chudý kluk, žádná chemie mezi nimi a všeho moc - rodiče nepřijmou svého syna, protože je homosexuál, oddanost k rodičům, náctiletá těhotná na střední, černoch a bílá holka, muslimská holka a sociální sítě, a pak to velké finále. Nemám problém s tématy, myslím, že to jsou skvělá a vážná témata, o kterých je potřeba psát, ale proč je všechny nastrkat do jedné knihy?
A jak říkám, toto mě napadlo hned na začátku a to jsem ještě nevěděla, o co nakonec půjde.
Mickey je skvělá holka, ale vlastně úplně obyčejná, ničím zvláštní. Ale co si budeme? Doopravdy bychom to tak lehce, kdokoliv, přijmuli?
Myslím, že hlavní postavou příběhu je spíše Julian, jak říkám, žádné jiskřičky mezi ním a Mickey jsem neviděla, tak pro mě bylo těžké se na ně nacítit.
To už jsem byla více dojatá na konci, kdy měla svůj okamžik slávy Lilly.

Do dalších dílů této série se určitě v nejbližší době pouštět nebudu, jestli vůbec někdy. A to sérii Nedotýkej se mě také této autorky naprosto miluji.

MartinkaSl
03.05.2023 4 z 5

Příjemná, čtivá kniha.

Líbily se mi milé a sympatické postavy, skvěle a přirozeně popsané vztahy mezi postavami i překvapivý konec.

Juliana jsem vůbec neodhalila a bylo to pro mě stejné překvapení jako pro Mickey. Čekala jsem něco naprosto jiného.

Knihu jsem dostala jako dárek, sama bych si ji asi nekoupila, ale jejího přečtení nelituji, naopak se těším na druhý díl.

Hypatia1010
08.04.2023 4 z 5

Musím říct, že jsem od knihy neměla příliš velká očekávání, ale velmi mě příjemně překvapila. Vzhledem k uvedeným štítkům zde na Databázi knih jsem samozřejmě měla jistou představu, na co při čtení narazím, nicméně jsem nečekala, do jaké míry je téma LGBT spjato s hlavními hrdiny (tedy hlavně s Julianem). Ráda si myslím, že jsem v tomto ohledu tolerantní, takže mě téma nijak nepohoršilo a Julian mé sympatie neztratil ani ve chvíli, kdy jsem začala tušit, jak to s ním nejspíš bude, což se následně potvrdilo. Jediné, co mě na knize pobouřilo, bylo chování a jednání rodičů Mikey i Juliana, že mohli zavrhnout vlastní děti, jen aby si zachovali tvář před okruhem lidí, s kterými se společensky stýkali. Nedovedu si představit, jak strašně bolestné a stresující to muselo být pro Juliana i Mikeyina bratra Adriana, když své podle jejich názoru nedokonalé děti vpodstatě vytěsnili ze svých životů a dali přednost společenské prestiži.
Co se týče hlavních hrdinů - Mikey je obdivuhodná mladá dáma, která je cílevědomá a chytrá, ale také laskavá a tolerantní. Snaží se zachránit rodinu a postavit pomyslný most mezi milovaným bratrem a rodiči. Je naprosto nemožné si ji neoblíbit. Julian je hodně uzavřený a nepřístupný, nikoho si k sobě nechce pustit, ale pramení to jen z jeho špatných předchozích zkušeností. Díky Mikey se však začíná objevovat skutečný Julian, který je milý, citlivý a galantní, vždy ochotný přispěchat na pomoc těm, které má rád.
Autorka zpracovala opravdu zajímavý, dojemný a cituplný příběh. Snad čtenáře také donutí k zamyšlení nad netolerancí a ignorantstvím vůči menšinovým skupinám lidí (a nejen LGBT).

red_marionette
23.03.2023 5 z 5

Wow! Popravdě bych nikdy po knize nesáhla kdybych věděla jaké tajemství Julian skrývá. Jsem moc ráda, že jsem si nepřečetla žádný spoiler. Příběh byl od začátku velmi čtivý a zápletku jsem odhadla ještě než to zjistila Mickey. Určitě doporučuji přečíst!

ELENtheKNIHOMOL
15.02.2023 4 z 5

První díl romantické série Někdo

Tak toto byla skvělá kniha.
Čekala jsem klasický romantický příběh a ten jsem taky dostala,ale bylo toho tam mnohem více.
Byla jsem překvapena kolik vážných témat tu zvládla autorka probrat.

Vztah mezi hlavními hrdiny Julianem a Mikey byl skvěle spracován.Postavy jsou krásně popsané, mají charakter a jsou sympatické. A to platí i pro vedlejší postavy.

Knihu jsem doslova hltala,protože jsem se chtěla dostat co nejrychleji k tomu jaké má Julian tajemství. Bylo to napsáno takovým způsobem, že moje zvědavost mě nutila otáčet stránku za stránkou.
Asi tak v polovině knihy jsem začala mít jisté podezření a říkala jsem si: "No... to snad ne,ne,ne...tak to nemůže přeci být!"
Byla jsem v rozpacích a nevěděla jsem co si o knize myslet a pořád jsem doufala,že se mýlím.
No,nemýlila jsem se,ale ke konci jsem byla vlastně za to ráda.
Myslím si, že toto téma je v dnešní době dost důležité a spisovatelka nás jím krásně a reálně provedla.

Je to hodně silný a zároveň romantický příběh. Navíc je to napsáno velmi čtivě, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Rozhodně je to ten typ knihy, jejíž děj si budu pamatovat hodně dlouho.

pavlikova9332
13.02.2023 5 z 5

Tak to jsem nečekala. Překvapivý závěr. Krásný příběh i když někdy nepochopený. Určitě doporučuji nečíst spoilery

TerezkaMoz
28.01.2023 4 z 5

Nejdřív se mi absolutně nelíbil styl autorky, začátek byl těžký nuda, Mickey fracek podle mě a prostě to nebylo ono v porovnání s jinými knihami, co jsem četla. Kniha vás však vede k zamyšlení ohledně vztahů, především rodinných. Homosexualita, ačkoliv se snažíme být otevřená a respektující společnost, nám pořád prostě nejde. Možná, že ty lidi respektujeme, víme o nich, ale stejně se vždy poohlédneme po takovém páru, je nám to "divné" a nepřirozené. Jsem rozhodně ráda, že autorka otevřela toto téma, a to celkově téma LGBT tematiky, o to víc jsem ráda, že se začínají objevovat i dětské knihy s touto tematikou (dělala jsem k této tematice diplomovou práci). Každopádně k příběhu, moc se mi líbilo laškování mezi Mickey a Julianem, to bylo opravdu kouzelné a místy jsem se opravdu hlasitě smála. Pouto mezi nimi bylo silné, stejně jako přitažlivost. Největší kouzlo bylo ovšem to, že jsem celou dobu přemýšlela nad Julianovým tajemstvím, potom už jsem si začala dělat spojitosti, především i kvůli celkové tematice knihy a bratrovi Mickey, Adrianovi (který mě teda dost štval).
Myslím si, že kdyby Mickey znala Julianovo tajemství, tak by na něho pohlížela skrz prsty a láska by byla fuč. Taktéž oceňuju, že příběh nebyla až příliš přitažený za vlasy, nebyl plný emocionálních výlevů a fňukání a Mickey zvládla všechny situace celkem s nadhledem. Nad příběhem a celkovou situací přemýšlím již od včera, kdy jsem knihu dočetla a obdivuju to bezpodmínečnou lásku.

makkuska
16.12.2022 3 z 5

5* za příběh! Ten byl opravdu zajímavý a nevšední. Musela jsem si k tématu předem něco zjistit, abych se vůbec mohla do příběhu vžít.
Vyprávění bylo fain, ale na mě zbytečně zdlouhavé, přeskakovala jsem popisy a některé rozhovory a také citové výlevy, které se pořád opakovaly. Kniha by klidně mohla mít o sto stran méně. Pak bych bez váhání dala 5*.

Emma27
10.12.2022 3 z 5

Pekny příběh.

Han-nah
29.11.2022 4 z 5

Pro mě nová autorka. Do knihy jsem se ze začátku nemohla začíst. Pořád jenom snobští rodiče, jejich dcera Mickey, která mi připadala , jako otravný fracek, kterou otravují, ale k vůli toho, že ji finančně podporují, dělá, co jí přikážou. Zajímavým tématem knihy se ale ukazuje, že kope kolem sebe láskou ke svému dvojčeti, bratrovi, kterého rodiče zavrhli a ona jej hledá. V domě svých rodičů se seznámí s tajemným číšníkem Julianem a jaké je její překvapení, když ho potká na chodbě jejího čerstvě , rodiči, koupeného bytu. Abych neprozradila děj, Mickey s pomocí úžasných přátel a hlavně Juliana poznává sama sebe, své city a vzájemně vyplouvají na povrch problémy a pocity jejich přátel. Na povrch vyplývají různá tajemství.
Nečekané rozuzlení čtenáře opravdu velice překvapí, proto čtěte od začátku a nekoukejte na konec knihy. Přišli byste opravdu o celou podstatu tohoto zajímavého tématu, ke kterému se i v dnešní době staví někteří lidé velice odmítavě a bohužel i vlastní rodiče, kteří by měli své dítě přijmout takové, jaké je , se vší láskou.
Autorka knihy objasňuje velice citlivé téma a * ubírám, protože Juliana a jeho rodinu mohla rozebrat trochu více.

terikus
25.10.2022 5 z 5

Tohle byla bomba, opravdu jsem nečekala, že Julianovo tajemství bude takové a vážně mě to překvapilo. Doporučuju nečíst spoilery a komentáře, protože pak to nebude stát za to!

shecoola
18.10.2022 5 z 5

Chvalabohu som si neprečítala žiadne komentáre a už vobec nie spoilery, pretože keby som poznala Julianove tajomstvo, asi by ma kniha tak nebavila. Takto bola príjemne napínavá, čtivá, romantická a myslím, že Juliana by milovala každá z nás aj s jeho jazvami a tajomstvom. Do dvojky nejdem, Auri a Cassie ma nijak zvlášť nezaujali.

DeniCod
16.10.2022 5 z 5

Panebože!! Miluju miluju miluju. Jedna z mojich nejoblíbenějších knih. Nějak jsem od začátku tušila, kým Julian nejspíš bude a uplně jsem ho zbožňovala. Mickey mi sice někdy už trošičku lezla na nervy, ale jinak jsem ji měla ráda. Kniha má dobrý námět a moc dobře se čte, takže určitě doporučuji těm, kterým nevadí LGBT tématika.

Aktenanka
14.10.2022 4 z 5

Od strany 180 mi došla pointa příběhu. Takže to mi pak trošku pokazilo “překvapení”. Jinak skvělé téma. Druhý díl číst nebudu, protože mi ta druhá dvojice lezla na nervy už teď, takže tímto pro mě série začíná i končí.

nela3812
12.10.2022 4 z 5

Přesně jak slibuje anotace knihy - tento příběh je jedinečný a rozhodně nezapomenutelný. Osobně musím také dodat, že je rozhodně nepředvídatelný - ale v tom nejlepším slova smyslu.

Tento příběh byl moje první setkání s autorkou a musím dát za pravdu většině čtenářů. Laura opravdu umí psát, hned od první strany vás její vyprávění naprosto pohltí a knihu nebudete chtít odložit.

Co se zpočátku zdá jako další klasická hate to love romance se velmi brzy změní v zajímavý příběh se silným poselstvím. I to už bývá pro romantické knihy poměrně typické, ale zde se autorka dostává do hloubky dosud nepoznanému tématu. Nechci prozrazovat mnoho, ať si příběh můžete užít stejně jako já, ale můžu vám slíbit, že se máte na co těšit. Pokud nejste takový kus šutru jako já, věřím že ukápne i slzička.

Hvězdičku ubírám za to, že nám autorka tajemství našeho hlavního hrdiny neprozradí dříve. Věřím, že pokud by se tak stalo, mohla by se tomuto tématu pověnovat více a obsáhnout jej více do detailů. Nicméně i tak velký palec nahoru za to, že se do toho pustila a zpracovala to s citem.

Knížku doporučuji a hodnotím 4/5

Toledo
03.10.2022 3 z 5

Velmi neotřelé téma, které jsem knižně zpracované ještě nečetla. Občas se mi příběh táhl a některé pasáže mi přišli zdlouhavé a zbytečné, aby to do sebe nakonec vše zapadlo.
Myslím však, ze se toto téma dalo zpracovat ještě trochu lépe.

book_loverka_
01.10.2022 5 z 5

S touhle knihou jsem měla problém, který jsem si ale zavinila sama. Stalo se mi totiž to, že jsem si ji nechtěně vyspoilerovala, když jsem se dívala úplně nakonec, kolik má stránek a tam jsem zahlédla jedno slovo v epilogu a bylo vymalováno. To se mi stalo už zhruba před dvěma měsíci, kdy jsem přečetla 50 stran a knížku odložila s tím, že ten spoiler třeba pozapomenu. To se však nestalo, takže jsem ji teď rozečetla znovu s tím, že zápletku už jsem tušila.
Jediné štěstí, že Laura Kneidl píše tak čtivě, že jsem knihu zhltla i přes můj problém. Nakonec mě to strašně bavilo a u knížky jsem si odpočinula, přestože řeší vážnější témata.

tynka65
22.09.2022 4 z 5

Ten konec jsem opravdu nečekala, a to jsem si myslela, že už mě zápletky v romantických knížkách nemůžou překvapit. No, mýlila jsem se hodně. Nějak se s tím nemůžu smířit a asi to na mě bylo moc. Ale Laura píše úžasně, moc se těším na další díly.

majavcelicka
21.08.2022 4 z 5

Z této knihy mám smíšené pocity, 90% knihy se mi moc líbilo. Ten šok ke konci jsem vůbec nečekala a nějak jsem se s tím delší dobu smiřovala, spíš ve stylu, že takhle přeci "slaďárny" nevypadají. Ale jinak stojí určitě za přečtení.