Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3058 902

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

Lexie321
02.10.2022 4 z 5

Kniha bola dobre napísaná a vedľajšie postavy boli zaujímavé. Veľa veci som si ale rýchlo domyslela čiže až tak úžasný príbeh to nebol. Chýbalo napätie skôr to bol taký pomalší triler.

Bara52
29.09.2022 3 z 5

Docela ok, spisovatelka ma urcite lepsi knihy, tahle je trosku nudnejsi,ale cist se to dalo:)

Vixiene
08.09.2022 2 z 5

Manželé, o kterých je toto vyprávění jsou poměrně šťastným párem, ale jednoho dne žena zmizí a objeví se v nemocnici se ztrátou paměti. Po návratu domů má pocit, že v domě je ještě někdo další...

Do knih od Shari Lapena se mi nechtělo vůbec pouštět, ale když jsem měla možnost poslechnout si audioknihu, tak jsem do toho přeci jen šla. Víceméně chápu, proč je autorka u nás docela oblíbená. Krátké kapitoly a čtivý, jednoduchý styl psaní je určitě fajn i pro nečtenáře, navíc pokud moc neholdujete thrillerům (byť bych toto úplně za thriller neoznačila), tak bude nejspíše příjemnou vstupní bránou do tohoto žánru a příběhy se vám budou líbit.

Pokud máte ovšem už něco načteno, nemohu knihu doporučit. Nečekané zvraty, které slibuje anotace vůbec nejsou nečekané a víceméně od poloviny knihy tušíte kdo, co, s kým, proč a za kolik.

Na autorku nejspíše nezanevřu a s odstupem času zkusím ještě něco dalšího, pozitivní názor na její tvorbu ovšem bohužel zatím nemám.

izka
08.09.2022 2 z 5

Moje první kniha od autorky a moc mě tedy nenadchla. Četla se sice celkem dobře, ale příběh předvídatelný, místy těžko k uvěření. Nějak mi nesedl. Ale dám ji ještě šanci :)

Nikol1212
06.09.2022 3 z 5

četla se dobře, ale žádné wau se bohužel nekonalo. Za mě průměrná kniha...

princesse
29.08.2022 3 z 5

Něco mi tu chybělo. Četlo se to dobře, to ano, ale méně svižně. Něco mi tam drhlo.

Petucelli
27.08.2022 4 z 5

Diky Shari, zase jste si mě povozila a ja hltala každou stránku.
I když tady jsem tusila více než v jiných knihách, presto posledni 3 stranky zase perlicka

Ivaiva
25.08.2022 3 z 5

Je to čtivý thriller s poměrně jednoduchou zápletkou. Se ztrátou paměti Karen si však Shari Lapena mohla pohrát lépe. Autorku nezatracuji, je to fajn čtení na dovolenou.

kiki11
21.08.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od Shari Lapeny. Stejně jako předchozí knihy, které jsem od ní četla, byla i tato pěkně zamotaná a až do úplného konce nebylo jasné jak to vlastně celé je, což mám ráda. Napsané jednoduchým stylem, což mi ale vůbec nevadí, takové knihy jsou čtivé a rychle ubíhají. Za mě tedy opět krásných 5* a už se těším na další detektivku.

harena
06.08.2022 4 z 5

Napínavý, čtivý a nenáročný thriller s opravdu překvapivým koncem, tím mě Lapena vždycky potěší. Díky krátkým kapitolám brzy přečteno. Dobré čtení na dovolenou

Vilma232
03.08.2022 4 z 5

Čtení na dovolenou. Místy napínavé, ale žádné "krváky". Moje třetí kniha od autorky - opakující se motivy zatajování -nikdo nikomu neříká pravdu, všichni něco tají....

helenkan
29.07.2022 4 z 5

Další přečtený příběh. Tady těch podezřelých nebylo tolik jako v předchozích dílech. Ale vůbec to neubralo na atraktivnosti. Mě to bavilo.

Jančislava
29.07.2022 3 z 5

Moje druhá kniha této autorky. Je to takový průměr, vcelku předvídatelné a jednoduše napsané. Na oddech byla dobrá.

Mišák240
27.07.2022 4 z 5

Kniha se dobře čte, je to takový oddychový psychothriller, žádné "drasťárny" a konec samozřejmě překvapivý.

Elye
23.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Psáno velmi jednoduchým stylem. Ovace na tuto knihu moc nechápu.
Nejlepší postavou je Bob, protože je pořád pryč a nezasahuje do děje :-).

netopýrek1985
23.07.2022 4 z 5

Paráda a ten konec zajímavé četla se úplně sama

Eliot30
21.07.2022 5 z 5

Napínavé do poslední stránky.

knihovna1
03.07.2022 3 z 5

Shari Lapena je velká bublina. Nepřijde mi královnou psychothrilerů. Podobné B. A. Paris. Asi se už nic moc nového nevymyslí. Ale čtivé to je. jdu na její další knihu. Na dovču čtení dobré. :-)

petgona
01.07.2022 3 z 5

Dalo sa to precitat, ale nezaradila by som to medzi top knihy ani omylom. Miestami to bolo velmi nemastne-neslane...Toma som tuzila prefackat, a ten koniec...ach. Naco?

Prateri
29.06.2022 4 z 5

Ano, knihy Shari Lapeny jsou plné zvratů, které nepřestanou překvapovat - v tom má anotace pravdu. Každá kniha této spisovatelky mne překvapí. Zde je to také tak. Kdopak Karen a Tomovi prolézá dům? A kdo je tam ten nebezpečný? Zase bude všechno jinak. Překvapení v knize mám ráda, paní Lapena to umí.