Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3061 903

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

Prateri
29.06.2022 4 z 5

Ano, knihy Shari Lapeny jsou plné zvratů, které nepřestanou překvapovat - v tom má anotace pravdu. Každá kniha této spisovatelky mne překvapí. Zde je to také tak. Kdopak Karen a Tomovi prolézá dům? A kdo je tam ten nebezpečný? Zase bude všechno jinak. Překvapení v knize mám ráda, paní Lapena to umí.

m_martina
27.06.2022 5 z 5

Za mě hodně dobré počteníčko, od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Nemám tedy co vytknout.

Emma27
25.06.2022 5 z 5

Ze začatku jsem se nemohla začíst ,knihu jsem odlozila na nejakou dobu.Kniha mi behem čtení prisla napínava a nejak jsem se nemohla odtrhnout nakonec. Takze nakonec kniha je super.

hvezdicka07
08.06.2022

Suprová, jako zatím každá o této autorky :-)

LillyLin
06.06.2022 2 z 5

(SPOILER) Aha, takže paní se napřed provdá za peníze. Pak začne předpokládat, že se zamiluje do chudého nýmanda, který celý příběh jenom skuhrá - a kvůli tomu rok před seznámením s dotyčným inscenuje tragédii na druhou. Překombinovaný závěr posledních stran měl patrně dohnat předvídatelnost celého děje.

knihomolkaMist
28.05.2022 4 z 5

Já tu Shari prostě miluju! Tohle byl další skvělý psycho thriller, který vás donutí ptát se sám sebe: „Co to sakra zase bylo?“
Já prostě nechápu, jak mě vždy může dostat. Jak si vždy můžu něco myslet a být o tom tak přesvědčená a ona to pak prostě jako by nic vyvrátí!
Skvělé čtivo a už se těším, až vyjde její novinka :)

adelkas
24.05.2022 4 z 5

Tato kniha je první od této autorky, kterou jsem četla. Čte se hezky a plynulé. Podezírat dvě osoby, jedna z nich bude vrah, ale není to tak jak to vypadá. Nejvíce překvapí poslední stránka.

Edona
19.05.2022 4 z 5

I přesto, že v této knize je jasné, že jsou jen dvě možnosti, jak to mohlo být, tak je kniha čtivá. To autorce nemohu upřít. Avšak oproti jejím jiným knihám je to slabší odvar, ale i tak stojí za přečtení.

hellena1523
25.03.2022 4 z 5

Vcelku příjemný thriller, v němž mi ale lezly na nervy postavy, až na postavu detektiva.
Celou dobu jsem měla podezření, kdo je vrahem, ale rozuzlení mě přece jen překvapilo.
Psáno velice čtivě jednoduchým způsobem bez přílišného nadužívání uměleckých prostředků a rádoby hlubokých myšlenek,které od této literatury snad žádný čtenář nečeká.
Za mne spokojenost.

Nasko
18.03.2022 3 z 5

Shari Lapena je autorkou takových průměrných až mírně nadprůměrných thrillerů, které neustále píše stejným stylem, ale lidi na to evidentně letí a kupují to.

Obecně nejsem nespokojená, čekala jsem nenáročnou zábavu a taky jsem ji dostala, ovšem mám tak nějak pocit, že ta kniha měla potenciál nabídnout víc v otázce děje, hlavně ke konci.

Kdyby to byl film, asi bych řekla, že herci přehrávají, ale u knihy nějak nevím, jak to pojmenovat... Všichni dramatizují každou kravinu? Všichni jsou hysteričtí? Asi by šlo ubrat v těch emocích a jejich prožívání.

Čte se to ovšem dobře, hezky to odsýpá, takže když nečekáte hluboké myšlenky, na dva večery vás to zabaví.

mmartass
09.03.2022 3 z 5

Komentáře moc nepíši, ale u téhle knihy jsem prostě musela. Příběh je zajímavý a ctivy, ale konec příběhu mě zklamal a celkový dojem z knihy to velmi pokazilo. Spisovatelka ukončení knihy velmi odflakla.

Lucie__
03.03.2022 2 z 5

Jak již je řečeno níže. Knížka byla předvídatelná a neskutečná táhlá, i pro mne bylo trápení ji dočíst. A ten konec ?? Tuto knihu jsem si klidně mohla nechat ujít a věnovat čas jiné.

tamdr
24.02.2022 4 z 5

nebylo to špatné čtení i když Lapena bývá i lepší,docela jednoduchý a předvidatelný děj i zápletka

blacktea48
19.02.2022 3 z 5

Za mě námět dobrý, jen se kniha zhruba od poloviny hrozně táhla a celkově to bylo už trápení číst.

studentice
04.02.2022 3 z 5

Knížka mi přišla trochu předvídatelná a celkově bohužel průměrná

Karoley
25.01.2022 5 z 5

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi..

Čekáte na manžela a vaříte večeři. To je poslední věc, kterou si pamatujete. Probudíte se v nemocnici a nemáte tušení, jak jste se tam ocitla. Řeknou vám, že jste nabourala autem v nebezpečné čtvrti.
Co se stalo? Proč byste ze svého šťastného domova utíkala vyděšená k smrti? Jste doma skutečně v bezpečí? Něco není v pořádku. Někdo byl ve vašem domě. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe..

Moje pátá kniha od Shari Lapeny (Manželé odvedle, Její konec, Nevítaný host, Jeden z nás, Někdo cizí v domě ) a opět jsem nadšená, její knihy mě zkrátka baví. Sice jsem tentokrát tušila poměrně brzy, jak to asi celé bude, ale i tak mě čekalo nejedno překvapení. Už se moc těším, s čím příště Šlapena příjde :))

pch1976
22.01.2022 3 z 5

Kniha je celkem povedená. Jen trochu moc překombinovaný děj. Jako bestseller bych to ale rozhodně neoznačila.

icewind
21.01.2022 3 z 5

Po dlouhé době a hlavně po tom kdy Manželé odvedle bylo pro mě dost velké zklamání jsem našel odvahu a vzal do ruky další kousek....tak jistý posun tu je, postavy už se nevyjadřují stylem jako když zkřížíte Oldřicha Nového s mileniálem, zápletka mi rozhodně nepřišla úplně pitomá i když originalitu aby jeden pohledal. Nicméně jako oddychovka je to naprosto v pohodě, konec mi teda přišel jaksi useknutý resp. ne úplně dokončený, působilo to na mě dojmem, že tam něco někde chybí nebo mi prostě tenhle styl zakončení jen nesednul, ale to je čistě věc názoru.....Chválím styl krátkých kapitol, to zase frčí docela rychle i včetně toho pocitu - ještě jednu, ještě jednu a fakt už poslední... :) Tak uvidíme, pokud bude mít každá další knížka z mého pohledu nějaký bodík navíc, může z toho nakonec pro mě být celkem příjemné překvapení.

bupilla
21.01.2022 5 z 5

Tak toto bolo výborné.
Príbeh ma chytil a už nepustil ani na chvíľu.
Krátke vety, krátke kapitoly - napísané veľmi svižne a pútavo.
Dôkaz toho, že thriller môže byť fakt skvelý aj bez prehnaných násilných, krvavých a nechutných scén.
Postavy aj ich správanie boli pre mňa uveriteľné a každá jedna postava ma zaujímala.
Akurátny pomer akcie a nahliadnutia do psychiky postáv.
A ten záver - výborné, s nádychom temnoty a presne ten typ záveru, ktorý vo vás dlho doznieva.
Je to oddychový thriller ako má byť - pútavý, plný napätia, vzbudzuje zvedavosť, ktorá čitateľa poháňa neustále ďalej v čítaní... ale zároveň je čitateľ "v bezpečí": žiadne citové vydieranie, žiadne šokujúce scény na hranici hnusu a podobne.
Od autorky som už čítala knihu Nevítaný hosť, ktorá sa mi páčila oveľa menej - takže som rada, že som dala autorke ďalšiu šancu a rada si od nej prečítam aj niečo ďalšie :)

EvikU.
04.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi líbila moc, opět do výzvy 10. Kniha jejíž název neobsahuje písmeno "a".

Poslouchala jsem audio knihu a byla jsem naplno v příběhu. Nosila jsem ji při všech svých činnostech s sebou, nechtěla jsem ani na chvíli to přerušit, tak moc jsem byla zvědavá, jak se to vše vyvine. Musím říct, že Brigit jsem odhadla už v první kapitole, měla jsem typ na ní, že jim chodí po bytě. Ale to ostatní, to jsem byla napnutá jak to rozmotají. Zvláštní, že pro nedostatek důkazů a dvou možných pachatelů prostě oba propustí a vražda není potrestána.

Závěr? Vyšinuté a manipulativní byly obě ženy, jak Karen tak Brigit. Docela dost by mě potěšil u této knihy další díl.... Po tom prohlášení na konci od Brigit. Doporučuji.