Někde zvoní telefon

Někde zvoní telefon

Někde zvoní telefon (2010) sleduje osudy čtyř mladých hrdinů v pohnuté době politických nepokojů v Korejské republice 80. let 20. století. Hlavní postavu románu, vzdělanou a literárně činnou Čong Jun, vrhne zpět do víru vzpomínek na její vysokoškolská léta v Soulu nenadálý telefonát od někdejšího přítele. Prostřednictvím návratu do svého mládí znovu prožívá euforickou lásku i bolestné ztráty, které jsou neoddělitelně propletené s tragickými událostmi na pozadí tehdejšího militantního režimu, který neváhal obrátit ozbrojenou moc proti studentským hnutím. Kniha prozkoumává otázky, zda lze najít v životě s milovaným člověkem útočiště před nejistotou a samotou a nakolik se naše osobní směřování formuje v době našeho dospívání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235383/nekde-zvoni-telefon-9Yx-235383.jpg 45
Vydáno:, Argo

Babo
03.10.2017

Kniha se mi hodnotí docela ztěžka.Viděla jsem několik Korejských filmů a jejich způsob přemýšlení je zřejmě hodně odlišný od přemýšlení evropanů a proto snad může celý román působit zvláštně.Ale ani na chvíli jsem nepochybovala o tom,že knihu dočtu. Líbil se mi způsob vyjadřování autorky , mám moc ráda fantazii různých metafor . Měla jsem pocit,že jazyk je důležitější než příbeh samotný a to mám ráda.
Asi to není čtení někam k vodě ,ale není to ani těžké čtení a mně se kniha líbila a určitě si půjčím i další knihu autorky.

korejská literatura

Kjung-suk Šin