Paříž: Katakomby

Paříž: Katakomby https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351117/bmid_pariz-katakomby-rZZ-351117.jpg 4 177 64

Zvědavost může rozehrát nebezpečné hry. Při čtení tohoto zneklidňujícího hororu se čtenářům bude tajit dech, protože autor opět rozehrává děsivý příběh plný napětí, akce a překvapivých zvratů. Tentokrát nás zavádí do Paříže, která bývá spíše symbolem romantiky, od níž má však rozsáhlá podzemní síť katakomb daleko. Pod rušnými ulicemi a kavárnami, kde se přátelé bezstarostně scházejí na kávu, se skrývá labyrint tunelů, místo spočinutí několika milionů mrtvých. Když se hrdinům dostane do rukou videokamera s děsivými záběry zoufalé ženy bloudící tmavými a vlhkými chodbami, skupina kamarádů se vydává do katakomb odhalit tajemství nahrávky – noří se do hlubin města, jeho znepokojivé historie i svého vnitřního světa. Nakolik v něm obstojí a budou se vůbec moci vrátit zpět?... celý text

Literatura světová , Horory

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Catacombs , 2015

Majuš333
24.03.2024 2 z 5

Paříž: Katakomby' bol najslabší diel série 'Nejděsivější místa světa'. Nedostavil sa ani najmenší okamih strachu, len veľké znechutenie a ani jedna postava z tejto tlupy nebola sympatická...
Ale určite by som si rada v českom vydaní prečítala aj 'Pekelné mesto' či 'Hotel Chelsea' alebo sériu 'Najstrašidelnejšie legendy sveta' od tohto autora.

Komaeda
04.01.2024 3 z 5

(SPOILER) První půlka super, pak je to nečekaná blbost. Vůbec není poznat, kterým směrem příběh povede, takže jestli chcete trochu naznačit, tak to není paranormální, i když trochu z toho máte ten pocit, spíš jde o sektu v podzemí.

Ferda43
26.12.2023 5 z 5

Napínavé, čte se to jedním dechem. Ráda se bojím "bezpečně":)

stanislav0373
22.10.2023 5 z 5

Dobrodružný příběh party lidí, která leze tam, kam nemá, aneb špatný čas a místo. Klasický námět, nicméně v perfektním prostředí a s atmosférou, která mě nutila knihu nepustit a dočíst na jeden zátah. Katakomby jsou popsány tak realisticky, že jsem měl kolikrát pocit, že bych měl sklonit hlavu a začít s nastupující klaustrofobií zhluboka dýchat. Navíc má kniha perfektní spád, stále udržuje čtenáře ve střehu, neb neví, co bude za dalším rohem. To ještě umocňují sympatické hlavní postavy, jejíž prostřednictvím všechny ty zážitky prožíváme.

Za mě skvělá kniha pro fanoušky napětí a nevšedních míst.

Gracian1964
13.09.2023 4 z 5

Celkom dobré, príjemne som sa rozrušil. V závere napínavé ako guma v trenkách, prípadne ako podprsenka.

Miriam
20.03.2023 4 z 5

Se svou klaustrofobií bych tam nevlezla ani za nic. První polovina knihy taková naťukávací, ale nenudila jsem se, spíše jsem čekala, kdy to konečně příjde. Druhá polovina byla velice svižná, čtivá a napínavá. Batesovi se povedlo nastínit atmosféru podzemí skvěle.

Matyesak
15.03.2023 4 z 5

Pařížské katakomby jsou děsuplné samy o sobě, nepotřebují k tomu zdaleka nějakého bubáka. Jeremy Bates nás do nich přivádí očima nesourodé čtveřice, která se do nich vydává hledat autorku nalezené videokamery. Tento Blairwitch motiv je jakousi žánrovou klasikou a určitě se dal zpracovat originálněji, ale co už.
Nicméně na rozdíl od Lesa sebevrahů jsou postavy sympatičtější a hlavně uvěřitelnější. Díky tomu dokáže vykreslit psychologii protagonistů a atmosféra strachu je mnohem vtíravější, což je v případě hororu samo sebou plus.
Bubák z katakomb víceméně kopíruje toho z Lesa sebevrahů a asi se budu opakovat - Bates mohl být trošku kreativnější. Za to prostředí pod zemí milované Paříže je popsáno zcela realisticky a tempo funguje jako správně namazaný stroj. Konec sice trochu Hollywood, nicméně jde vidět, že nad ním autor přemýšlel a není dopisován ad hoc.
Za mě překvapení a kniha mě bavila. Možná za to může slabost pro zmiňované prostředí, nebo obliba v žánru, ale co už.

Arev122
15.12.2022 4 z 5

Začátek románu se mi líbil- katakomby, tma a labyrint tunelů. Ale pak po setkání s obyvateli podzemního společenství " krkty" to již bylo hodně hodně nereálné. Konec pak byl opět hodně akční. Musela jsem číst, jak to dopadne.

Weu_94
18.05.2022 4 z 5

(SPOILER) První jsem četla Les sebevrahů a Katakomby jedou podle stejné šablony. Partička kamarádů, strašidelné místo, šílená rodinka. Postavy měly podobnou charakteristiku i osudy, jako v Lese...
Ale i přesto jsem nepřestávala číst a chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Stejně jako v předchozím díle, i tady jsem měla problém ukočírovat svůj žaludek nad některými popisy nepříjemných scén.
Klaustrofobikům moc nedoporučuji, katakomby jsou vykresleny opravdu důvěrně.
Už si říkám, jestli číst další autorovy knihy, ale zrovna Hora mrtvých založena na Djatlovově výpravě mě hodně láká, tak uvidíme.

Mihal27
03.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha super. Vážne som si ju užil od začiatku až do konca. Postavy veľmi sympatické a fandil som Willovi a Daniél, chudák Pasqual. Ten si to riadne odskákal. Ja by som tam nikdy nevliezol brrrr...
Koniec ma zahrial pri srdci.

tess.de.veles
01.04.2022 3 z 5

Nebylo to špatné....lepší průměr :-) Pro navození atmosféry jsem si na youtubku pustila pár videí z pařížských katakomb....A musím říct, že bych dovnitř nevlezla ani za nic....Už jen shlídnutí videa mi zvedlo tlak asi na dvěstě....
V knize je také zmínka, že nějaké chodby se také nacházejí pod New Yorkem..... ( Nejspíš pod většinou měst něco bude :-) )

Jirkson
16.03.2022 5 z 5

Pecka!!!!!

zdendula31
06.12.2021 5 z 5

Moje první kniha od autora a musím říct,že jsem spokojená.
Ráda se bojím a u knih se to povede málokdy.U této knihy jsem se bála,vždyť jenom to prostředí nahání hrůzu.

Stanas513
20.07.2021 5 z 5

Zpočátku trochu rozvláčné, ale ke konci už jsem se nemohla dočkat, jak to dopadne. Pro milovníky napětí určitě výborná četba. Vím, že se pod Paříží skrývají nějaké katakomby, ale doufám, že toto byl opravdu jenom příběh... ale člověk nikdy neví...

maja8148
15.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Rozhodně se musí nechat, že to mělo skvělou atmosféru a bylo to neskutečně čtivé. Co mě trochu rušilo bylo střídání osob. Nic proti tomu nemám, ovšem ve chvíli, kdy je celá kniha z pohledu první osoby a pak najednou po nějakých sto stránkách je tam švihnutý pohled jiné postavy a ještě ke všemu ze třetí postavy, tak mě to trochu vyruší. Navíc, když velká část těchto pohledů odjinud je naprosto zbytečná a knize nic nepřidá, kromě pár naprosto nedůležitých informací o jiných osobách, které nepotřebujeme, jsou nám k ničemu a vlastně je stejně už dávno víme. Ne opravdu Robuv a Pascalův pohled byl úplně o ničem a jestli to mělo vyvolat moje sympatie k postavám, tak se to naprosto minulo účinkem. Obzvlášť u Pascala, kterého jsem si tím akorát zprotivila než naopak. Tohle se opravdu nepovedlo. Ke konci toto střídání postav už sice dává trochu smysl (pokud nepočítám jednu kapitolu, kdy není jasné, jestli se děj odehrává z pohledu Willa nebo někoho jiného, jelikož ich a er forma se střídají v jednu chvíli i dokonce v rámci jednoho souvětí), ale když se to tam objevilo poprvé, tak sem se toho až lekla a absolutně se mi to protivilo.

Jinak, co se děje týče, ten byl opravdu napínavý, využil několika falešných poplachů, ale ač jsem se neskutečně těšila, co na naše hrdiny čeká, nějak výrazně jsem se nebála.

(Teď přijde spoiler) Trochu zklamání se dostavilo až ve chvíli, kdy se naši hrdinové dostali do opravdových potíží. Jako ano z části jsem to asi čekala, ale modlila jsem se, ať k tomu nedojde, jenže ono se to stalo. Autor prostě použil oblíbené pravidlo děsivých zážitků z podzemí - tedy když nevíte co, tak tam vražte napůl (nebo úplně) šílené z nepochopitelných důvodů vraždící Mutanty vedené jediným na pohled normálním člověkem a mezi kterými žije jedna alespon trochu normální a soucitná osoba. Vážně nevím v co jsem doufala, ale naštěstí jsem s touto variantou tak trochu počítala, takže knihu jsem si užila a v podstatě ji přečetla na jeden zátah, takže i přes tyto vady na kráse ji musím hodnotit kladně.

michimuller
12.02.2021 4 z 5

Tenhle kanaďan mě začíná vážně bavit. Sice se v recenzích na jeho knížky objevuje kritika, že jednu šablonu používá na všechno, ale proč ne, když to funguje. Katakomby byly zvláštní, takové temné a šedivé a já nevím proč, jsem pořád čekala, že z nějaké postranní chodby vyrazí legendární Minotaurus, ale ani tak mě knížka nezklamala. Byla čtivá a logicky uvěřitelná a první polovina se mi líbila víc. Jako prvotina autora dost dobrý.

kahuda01
27.01.2021 5 z 5

Přesto, že tento žánr moc nemusím, tak tady se autor trefil přesně. Pařížské katakomby mě zaujaly, líbilo se mi jak Bates zasadil příběh do reálného prostředí, čtení jsem prokládal sledováním videí na YT. První polovina byla lepší než druhá, ale to nesráží moje hodnocení. Už se těším na další knihy.

Leanne
06.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Asi jsem podle recenzí čekala víc. Zhruba do poloviny to vypadalo slibně, ale jakmile se objevilo to podzemní společenství, připomnělo mi to film Sexmise a už jsem to nedokázala brát vážně. Asi ty hororové rekvizity nejsou nic pro mě, žádné zvláštní mrazení, nic. Hvězdičku navíc dávám za popis reálných míst v katakombách, na netu je spousta fotek a člověk si udělá lepší představu, o čem autor píše. Osud Katji byl smutný, ta naprostá víra dítěte v to, co dělá a říká otec, to je hrozné. Podobné téma se objevuje v dánské knize Pryskyřice, tam to bylo ještě znepokojivější, protože se příběh odehrával v reálném prostředí.

jprst
12.07.2020 2 z 5

Tak jsem zkusil další autorovu knihu, ale byla to chyba. Už četba Lesa sebevrahů měla pro mě být dostatečným varováním, bohužel nebyla a tak jsem přetrpěl něco, čemu do alespoň průměrného hororu chybí téměř všechno. Vícestránkové nudné pasáže především v první polovině sice postupně přejdou v napínavější pasáže, ale úroveň příběhu to výrazně nezvýší. Podoba s prvním dílem je více než zřejmá, takže to asi chtělo dát si mezi oběma díly delší pauzu. Jinak nic, k čemu bych se chtěl někdy vrátit.

navi
28.06.2020 5 z 5

Napínavá kniha s několika velmi znepokojivými momenty při kterých jsem tajila dech. Od první stránky čtivé.
Kniha je podle mě dost podhodnocená, protože v rámci žánru horor/thriller mě zaujala více než King a spol.

boj o přežití Paříž podzemí strach horory

Jeremy Bates
kanadská, 1978