Paříž: Katakomby

Paříž: Katakomby https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351117/bmid_pariz-katakomby-rZZ-351117.jpg 4 177 64

Zvědavost může rozehrát nebezpečné hry. Při čtení tohoto zneklidňujícího hororu se čtenářům bude tajit dech, protože autor opět rozehrává děsivý příběh plný napětí, akce a překvapivých zvratů. Tentokrát nás zavádí do Paříže, která bývá spíše symbolem romantiky, od níž má však rozsáhlá podzemní síť katakomb daleko. Pod rušnými ulicemi a kavárnami, kde se přátelé bezstarostně scházejí na kávu, se skrývá labyrint tunelů, místo spočinutí několika milionů mrtvých. Když se hrdinům dostane do rukou videokamera s děsivými záběry zoufalé ženy bloudící tmavými a vlhkými chodbami, skupina kamarádů se vydává do katakomb odhalit tajemství nahrávky – noří se do hlubin města, jeho znepokojivé historie i svého vnitřního světa. Nakolik v něm obstojí a budou se vůbec moci vrátit zpět?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Catacombs , 2015

MájaM.
16.06.2018 5 z 5

Na knihu jsem narazila v knihovně a zaujal mě název knihy,tak jsem si ji půjčila s tím,že to třeba bude dobré. Ale musím říct,že mě tato kniha opravdu překvapila. Strašně lehce se mi četla a 450 stránek jsem přelétla snad za 2 dny. Velmi strhující,hororový a napínavý příběh. Určitě mám v plánu si přečíst něco dalšího od tohoto autora:) Chystám se zhlédnout i film,tak snad bude dobrý jako knížka!

Cryptkeeper
11.06.2018 4 z 5

Kniha měla spád,napínavá a klaustrofobická už od začátku. Čekal jsem trochu víc nadpřirozena a nevysvětlitelných jevů,jako to bylo ve filmové adaptaci,ale ani tahle verze "katakomb" mi nevadila. Rozhodně stojí za přečtení;)

ArwenAragorn
19.05.2018 5 z 5

Čtyři mladí lidé se vydávají do podzemí Paříže vypátrat turistku, která tu nedávno zmizela. Netuší, že jim může jít o život.
Knížka mě bavila. Líbila se mně víc než Les sebevrahů. Příběh je dobrodružný, ve druhé půlce už dost akční. Za horor bych ho zrovna neoznačila, i když jsem se občas trochu bála, ale napínavý byl dost. Za mě je to tak 4 a půl *.

jiri77
26.04.2018 5 z 5

Tak jsem se pustil do další knihy od J.Batese a opět naprosto skvělé čtení. Kniha splnila vše co jsem od ní očekával ,napětí ,tajemnou atmosféru,postupné odkrývání příběhu a opět skvělý konec. V příběhu jsem si nejvíce oblíbil Willa a Katju. Tahle série mě začíná bavit a už se těším na další díl.

Byra
25.04.2018 3 z 5

Po knize jsem sáhla s nadšením - čekala jsem něco podobného jako film Podzemí (také ztracená skupina v pařížských katakombách), nicméně nesplnila mé očekávání. Jistě, byly tam pasáže, kdy jsem ani nedýchala, ale těch nudnějších bylo víc. Táhlo se to, zbytečné mi přišly kapitoly jednotlivých účastníků "výletu" - přivítala bych více akčních scén + trochu rozepsat život v katakombách

Brace
01.04.2018 2 z 5

Batesovi férově uznám, že umí používat svůj jednoduchý styl psaní, který některé čtenáře může oslovit (mě moc ne, ale jsem schopen knihu dočíst do konce), ale použít nemlich stejnou zápletku (padouchy, apod.) a jen ji vložit do jiného prostředí, to už je vyložená provokace. A něco mi napovídá, že se to stane i v příští v knize. No, Jeremy, pokud se tak nestane, a ty příjemně překvapíš, omluvím se ti v komentáři k nové knize :-)

Hanifa
05.03.2018 4 z 5

Dobré, dobré. Četlo se to příjemně. První půlka byla skoro o ničem a pak ostrý zlom a už to jelo. Několik nocí jsem měla noční můry, snad se to ustálí.... Vzpomínala jsem na moji prolézačku krátkou trasou ve Slavonickém podzemí, asi už podzemí nenavštívím. Obojí dopadlo relativně dobře.

Izu
08.02.2018 3 z 5

Jak kdysi řekl Werich:To je blbý,to se bude líbit !A mě se líbilo za tři hvězdy.

Marekh
05.02.2018 4 z 5

Kniha se mi celkově líbila, kvalitou byla na obdobné úrovni jako Les sebevrahů.

Prostředí katakomb mi nahánělo hrůzu, osobně bych se asi nikdy nepustil do dobrodružství, kteří podnikli naši hrdinové.

Illaa
16.01.2018 2 z 5

Ze začátku se mi zdálo, že se možná budu i bát. Kromě dvou momentů se pak už nic mrazivého bohužel neudálo. Cesta katakombama byla až moc natahovaná a prokládaná představováním jednotlivych hrdinů. Pak se to zvrhlo ve film Hory mají oči.

thesis
12.01.2018 1 z 5

Dobrý den, dal jsem si nějaký čas, abych knížku nehodnotil hned, po dočtení. Též jsem se vyvaroval přečíst si předešlé komentáře, abych se nenechal ovlivňovat.

Už samotný název série : Nejzajímavější místa světa je poněkud nejapný. Nejzajímavější mohou připadat nějakému 105 ti letému bačovi z Vysokých Tater, ovšem za předpokladu, že nesloužil u Wehrmachtu.
V porovnání s knihou o posledním místě odpočinku přepracovaných Japonců, lese Aokigahara, je Paříž byla o vlas lepší. Ten vlas je hodně, hodně tenký. Jestliže bych se měl řídit filmovým hodnocení filmovým hodnocením IMDb, Lesem sebevrahů bych se dostal do záporných hodnot a to jaksi nelze.
Hodně smutné je, že na tom kvantu stránek jsou autorovi postavy ploché až běda. A to by bylo možná ještě to nejmenší zlo. Děj je při vypětí všech sil stravitelný, dokud autorovi neprdne v bedně, velmi prosím, promiňte mi ten expresivní výraz. Ono dá dost práce vymyslet tlupy německých důstojníků, kteří se ukrývají v katakombách. Spisovatel by si měl přečíst něco málo z dějin poválečné Evropy a juknout, kudy vedla demarkační čára. Navíc národ jedněch z těch největších kolaborantů by si z důstojníků ať už Wehrmachtu nebo SS stěží dělal ozdoby na lampách, ale dost už historie.
Uřezávat části obličejů, souboje na stehenní kosti, proboha. O Stephenu Kingovi je známo, že na dlouhá propadl kokainu, na tvorbě to nebylo znát ani v nejmenším. A co Jeremy Bates.....

Mrknu na hvězdy. „Hezké“ 4,4,5,5 hvězdiček atd. takže se mohu ztotožnit jen s Nikolou99 a jejími tvrdými slovy = odpad. Zůstanu u svého oblíbeného IMDb, kde se odpad nepíše. Odpad je formou hodnocení českého lehce pirátského Uložto. Vzhledem k tomu, že žiji na střídačku V USA a Kanadě, nechápu, že Uložto ještě existuje.
Ale to je jiný příběh.

Jak jsem o pár řádků nastínil, měl jsem možnost koupil všechny „díla“ Batese a čtyř a pětihvezdičkáři se mají nač těšit....... Nikola99 nejspíš ne. Pokud neodolá a bichle si koupí. Víc už ani slovo.

Závěr - ano, byl to horor, ale z čtenářova hlediska. Knížky nenechávám stranou dokud je nedočtu jsem masochista. Obzvláště v případě Jeremy Batese.

hana2111
11.01.2018 4 z 5

První kapitola byla skvělá. Pak jsem u každé kapitoly vlastně čekala, kdy to příjde a co se bude dít... :) Musím souhlasit, že postavy jsou jako přes kopírák z Lesa sebevrahů, každopádně ani já jsem si pořádně nepamatovala, kdo co byl zač a rozhodně mě to při čtení následujících Katakomb vůbec nerušilo. Jen je škoda, že v Katakombách autor více nerozvinul postavu Katji, na tu jsem byla docela zvědavá. Dost by mě zajímalo, jak by to bylo, kdyby přežila. Taky co se jí tak vlastně honilo hlavou, když se to všechno dělo, to v pro mě bylo nedostatečně popsáno (nebo spíš vůbec). I když to nebyla hlavní hrdinka knihy od počátku, velká hrdinka to rozhodně byla, když se rozhodla jít proti rodině a klanu a pomoci úplně cizím lidem, když neuměla plavat a vlastně celkově šla do absolutního neznáma...
Je teda pravda, že prvních asi sto stran bylo teda dost dlouhých, nemohla jsem se začíst. Ale pak se příběh rozjel a já zas nemohla knížku odložit - takže pěkně děkuji za probdělou noc. :)
Nicméně autor píše velmi poutavě a čtivě a těším se na další díl...
Pozn.: Knížka je sice provedením krásná, hrubší papír atd., ale dost blbě se nosí v kabelce... :)

monika_v_trapu
08.01.2018 4 z 5

Začátek byl dle mého hodně pomalý. Než se začalo něco opravdu dít, měla jsem polovinu knížky přečtenou a nebyla jsem zrovna dvakrát nadšená Spíš jsem byla zklamaná. U prvního dílu - Les sebevrahů: Aokigahatra - mě atmosféra místa chytla a zaujala hned od začátku. U toho dílu tomu tak nebylo. Katakomby byli sice dobře popsané, ale zprvu mě to moc nebavilo. Pak ale nastala zlom! Blížila se poloviny knihy a děj se začal stávat zajímavějším, akčnějším a napínavějším. Celá druhá polovina byla skvělá a moc se mi líbila. Konec byl dle mého lepší než u Lesu sebevrahů, ale začátek zase naopak horší. Dávám horší 4 hvězdy a jsem moc zvědavá na další díl.

AndreaT.
05.11.2017 4 z 5

Zase jsem to zhltla jedním dechem, kdy bude další? :)

Alitairmir
18.10.2017 5 z 5

V první řadě půjdu proti proudu ohledně chválení prologu. Osobně mám podstatně raději, když nevím hned od první stránky, kdo z hrdinů zemře. Napětí ohledně pár postav tak zmizí, jelikož prostě víte jak dopadnou. Jako když jdete na film a někdo Vám vyžvaní půlku děje...Kdo to nemá také 2x v lásce, tomu doporučuji prolog přeskočit a začít 1. kapitolou. To je ale zároveň jediná výtka, kterou ke knize mám. Zbytek je jedna velká, napínavá, mrazivá jízda, která mě nutila otáčet stránky, dokud nebyl konec. Že je zde podobnost s Lesem sebevrahů nepopírám, je mi to ale jedno, obě dvě knihy se mi velmi líbily a rozhodně to není přes kopírák, spíše Bates použil to, co za mě skvěle fungovalo už v Lese sebevrahů a ještě to vylepšil. Většině postav se dá fandit, snad jen Pascal mi přišel otravný. Will, Daniéle a Rob mi každopádně byli sympatičtí avšak nejzajímavější postavou pro mě byla Katja.

Nixa
17.10.2017 5 z 5

Druhý díl se mi líbil o něco více než ten první. Uvítala jsem, že bylo v knize i vyprávění jiných postav, takže jsme se mohli dozvědět jak danou situaci prožívají ostatní. Po přečtení první kapitoly jsem byla mírně zmatená, protože jsme se vlastně dozvěděli kdo přežije a kdo ne, ale nakonec to byl skvělý nápad a o to víc jsem si to čtení užívala. Jsem ráda, že zde bylo méně pohledů do minulosti hlavního hrdiny, protože u prvního dílu mě to trochu odvádělo od děje.
Bohužel musím přiznat, že jak v prvním díle, tak i v tomto je hodně stejných prvků a uznávám, že někomu by to mohlo vadit a už ho kniha tak nezaujme. Já byla ale spokojená a moc jsem si tu tíživou atmosféru katakomb a boje o život užívala. Autor píše opravdu čtivě a velmi napínavě. Už se těším na další díly!

Jacinda
16.10.2017 4 z 5

Druhé setkání. Ve většině asi budu souhlasit s místními. Nápad s první kapitolou skvělý. Rozjezd v pohodě, nejsem příznivcem zbytečných popisů postav, protože si z nich stejně nic nepamatuju, takže to bych asi autorovi trochu vytkla. Navíc jsou postavy klony prvního dílu: Ethan č. 2 jménem Will, pizda č. 2 jménem Daniel, drsňák Rob a otloukánek Pascal. Upřímně mě tahle podobnost byla úplně jedno a postavy Lesa jsem dávno vytěsnila (což není moc dobrý znamení). Musím uznat, že autor umí psát velmi čtivě a katakomby na mě působily děsivě i přes papír. Celkově se jedná o dobrou knihu, která rozhodně neurazí.

Basta1912
15.10.2017 4 z 5

Zaujalo mě téma. Celkem hezky rozehraný příběh, který se ale začne trošku zajímavě vyvíjet až v druhé půlce knihy. Prostředí katakomb přímo pod Paříží bylo velmi realisticky popsané, člověk skoro cítil i ty velmi detailně popisované různé pachy, kterých se v katakombách plných zetlelých kostí a různých tělesných výměšků našlo bezpočet. Psané ale zbytečně zdlouhavě a každá akce z pohledu té či oné postavy mě spíš unavovala, než aby to příběh jakkoliv posouvalo.

DariDerek
04.10.2017 5 z 5

Mé první setkání s autorem a ihned pro mě naprosto fantastické. Líbilo se mi, užila jsem si to.

nakavusterezou
04.10.2017 4 z 5

Kdybych měla srovnat první a druhý díl ze série, musím na rovinu říct, že druhý, čili se mi líbil více.

Ač nerada, tak prostě musím srovnat první a druhý díl, jelikož i sám autor si o to říká, když použil několik stejných prvků.

Začnu ale klady.

Začnu asi tím, že autor opět nezklamal v popisování pocitů, stavů, nálad a děje v katakombách - jako bych tam s hlavními hrdiny byla také. Kniha měla napětí, spád, chvilkami jsem se i bála a mrazilo mě v zádech, což by kniha tohoto žánru rozhodně neměla postrádat!

Na knize mě bavilo a hlavně zaujalo to, že hned na začátku se dozvíme, kdo přežije a kdo ne. Dále se mi také zamlouvalo to, že v tomto dílu už nebylo tolik vratek do minulosti hlavního hrdiny Willa.

Dále, co se mi přišlo pestré a rozhodně to příběh okořenilo, byly výtažky z novin a také to, že se v knize objevovaly i samotné kapitoly o vedlejších postavách a toho, jak daný moment prožívají oni (viz. Pascal, Daniele a Rob).

Kdybych se měla zmínit i o konci knihy, přišel mi super, protože sám autor nám vyvrátil jednu věc, kterou jsme se dozvěděli na začátku a se kterou jsme do příběhu šli. Na konci to bylo jinak.

Ještě se mi líbilo provedení toho něčeho (nechci teď spoilerovat), co v katakombách žilo a co nebo kdo tam dělalo neplechu - snad mě chápete.

Jinak kniha měla spád, nemusela jsem čekat skoro do půlky knihy, než se tam něco začne dít a ve výsledku se mi četla o hodně lépe, než první díl ze série.

Teď bych asi ráda zmínila to, co se mi na knize nelíbilo.

Byly to především ty stejné prvky, co autor použil již u prvního dílu, například to, že autorovi umřela blízká osoba (víc jmenovat nebudu). Samozřejmě jich tam bylo 100x víc, ale nechci toho zbytečně moc prozrazovat, kdo si knihu přečte, dá mi určitě za pravdu.

Ještě co bych chtěla zmínit a trošku si postěžovat bylo to, jak na mě působil hlavní hrdina Will. Přišlo mi totiž, jako bych četla příběh, kde vystupuje Ethan (z prvního dílů) a né úplně jiná osoba. Co tím chci říct je to, že si podle mě autor málo pohrál s charakterem hl. hrdiny (a ne jen s jeho).

Jinak se výsledku se mi tento díl líbil více. Asi to bylo také tím, že u Lesa Sebevrahů jsem čekala trošku něco jiného, než co mi autor ve výsledku nabídl. Do četby této knihy jsem šla bez očekávání a helemese, ono se to vyplatilo :)

boj o přežití Paříž podzemí strach horory

Jeremy Bates
kanadská, 1978