Paříž: Katakomby

Paříž: Katakomby https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351117/bmid_pariz-katakomby-rZZ-351117.jpg 4 177 64

Zvědavost může rozehrát nebezpečné hry. Při čtení tohoto zneklidňujícího hororu se čtenářům bude tajit dech, protože autor opět rozehrává děsivý příběh plný napětí, akce a překvapivých zvratů. Tentokrát nás zavádí do Paříže, která bývá spíše symbolem romantiky, od níž má však rozsáhlá podzemní síť katakomb daleko. Pod rušnými ulicemi a kavárnami, kde se přátelé bezstarostně scházejí na kávu, se skrývá labyrint tunelů, místo spočinutí několika milionů mrtvých. Když se hrdinům dostane do rukou videokamera s děsivými záběry zoufalé ženy bloudící tmavými a vlhkými chodbami, skupina kamarádů se vydává do katakomb odhalit tajemství nahrávky – noří se do hlubin města, jeho znepokojivé historie i svého vnitřního světa. Nakolik v něm obstojí a budou se vůbec moci vrátit zpět?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Catacombs , 2015

Janule809
27.05.2020 5 z 5

Mě se to teda moc líbilo.. bylo to napínavé, i když měla kniha přes 400 stran, byla to pěkná jednohubka

TerezaRůža
21.01.2020 4 z 5

Podobně jako v Lese sebevrahů se mi první část zdála zbytečně natahaná, ale autorův styl se mi líbí a četlo se to dobře. Les mi přišel strašidelnější, ale ani Katakomby nebyly špatný.

SlečnaKnížka
14.12.2019 5 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale mi se to líbilo. Byl tam příběh, bylo tam napětí, smrt, strach a konečně rozuzlení mě nadchlo. Nepřišlo mi to nijak vleklé ani nudné. Oproti Lesu sebevrahů mi to naopak přišlo víc plné napětí.

Lukasitch
30.10.2019 1 z 5

Jak jsem Les hodnotil s nadhledem, tak zde přitvrdím. Do čtvrtiny knihy jsem četl, pak jsem začal trochu skákat a když jsem viděl, že za polovinou se stále nic neděje a ta banda otravných postav, kterým tu smrt člověk vlastně přeje, je pořád v poho, tak jsem knihu odložil. Nudná, neoriginální taškařice. Ale trochu jsem to čekal, už ten Les sebevrahů naznačoval, kam bude autor směřovat.

Jane417
29.10.2019 4 z 5

"Katakomby" jsou druhou knížkou, kterou jsem od autora četla. První byl samozřejmě Les sebevrahů a asi jako každý, kdo četl obě knížky, tak jsem je porovnávala. Musím říct, že mínusem Katakomb je, že jsou napsané podle stejné šablony jako Les. Autor vzal šablonu, podle které napsal Les a zasadil do té šablony děj Katakomb, ale... mně to zase až tak nevadilo. Samo prostředí je nakonec vlastně úplně jiné a myslím, že děsivější. Ono ztratit se v lese je hrozné, ale ztratit se v podzemí, kde vládne absolutní tma, tak je mnohem horší a přímo šílené! Parta mladých lidí se vydá do pařížských podzemních chodeb hledat ženu, která tam ztratila videokameru a poslední, co na ní bylo vidět, bylo to, jak žena křičí a utíká... V první polovině se seznamujeme s hlavními hrdiny, s prostředím katakomb, s pravidly katakomb a s katafily... dá se říct, že děj je čtivý, zajímavý, ale to nejlepší přichází s druhou polovinou. Napětí, akce, boj o přežití a z dobrodružného románu se stává 100% děsivý horor. Pro mě je tento příběh o něco lepší, než byl Les sebevrahů a mrzí mě, že autorovy knížky tak nějak zapadly a už se nevydávají další. Myslím, že si to knihy ani autor nezaslouží. Je pravda, že jsou ty příběhy takové "béčkové", ale myslím, že i přesto jsou kvalitní. Na děsivosti jim totiž dodává to, že se odehrávají na reálných místech. Lepší reklamu a marketing a mohly by to být trháky. Četla jsem spousty horších knih!

1972Sixo
14.10.2019 5 z 5

Celé to bolo akože celkom fajn, napínavé, trochu strašidelné, atď. Len mám stále pocit, že postava Katji v "normálnom" svete mala obrovský a nevyužitý potenciál, ktorý sa tak rýchlo ukončil. Bolo by zaujímavé sledovať jej púť mimo katakomb.

Patapuf
12.06.2019 4 z 5

Četlo se mi to dobře... nápad a zpracování příběhu slušné....byl sem celkem napnutý, až do té doby než potkali Zolana a jeho partu... pak už to trochu přišlo o svoje kouzlo... Konec to opět trochu pozvedl... Oproti Lesu sebevrahů bych řekl mírné zlepšení...

Jack Bauer
08.03.2019 4 z 5

Děsivý i dojemný příběh z pařížských katakomb.Pomalejší začátek plně vynahradí akčnejší konec. Spíše než horor jde ale o napínavý příběh o přežití. Velice dobře vykreslená postava Katji, jejíž osud mě strašně dojímal a konec mě tak dostal, že jsem měl v očích slzy. Těším se na Les sebevrahů a další autorovi knihy z nejděsivějších míst světa.

ivana02
19.12.2018 4 z 5

Pařížské katakomby, kde se občas ztratí lidé, nebo se najdou rovnou mrtví. Kdo je zabíjí? Žije někdo v katakombách? Při čtení jsem opravdu měla mrazení a hlavně jsem byla zvědavá, co se to tam vlastně skrývá... Nenáročný horor, žádné hlubší myšlenky neočekávejte, v rámci žánru se mi kniha líbila.

RockMartina
27.11.2018 3 z 5

3* dávám za postavu Katji, jejíž osud mi přišel fakt šílený a bylo mi jí neuvěřitelně líto.

Calix
24.11.2018 5 z 5

Príjemné prekvapenie veľmi dobre sa mi kniha čítala. Konečne kniha kde sa postavy chovajú reálne. Za mňa super.

sgjoli
03.11.2018 4 z 5

Stejně jako v případě Lesa sebevrahů ani zde nejde o horor, ale spíše o dobrodružný napínavý příběh o skupince lidí, co jdou prozkoumat nebezpečné místo a stane se jim tam něco dost nepříjemného. Je to survival, který je akční, svižně a čtivě napsaný, s řadou zvratů. Hororové, případně thrillerové prvky tam moc nenajdete, jen minimálně. Ale nemůžu autorovi upřít to, že píše fakt poutavě. Četlo se mi to moc dobře a zabavila jsem se u toho. Takže za mne určitě doporučení.

NymphMaeve
26.10.2018 4 z 5

Čtivé to bylo, ale děj mě nijak nepohltil. Bylo tam určitě pár pasáží, kde jsem byla napjatá a musela číst dál, na druhou stranu se tam do 220. strany nedělo vůbec nic, jen popis prostředí a dialogy čtyř známých mladých lidí. Očekávala jsem více napětí, trochu víc strachu a rozhodně jiný závěr. Čtení mi ubíhalo rychle, styl mi vyhovoval, těším se na další díly. Kniha neurazila, mám po dočtení uspokojivý pocit, autor rozhodně psát umí.

TessaJean
21.10.2018 3 z 5

Les sebevrahů mě bavil.. tak nějak jsem byla furt napjatá jak to vlastně celé je a kdo tam vlastně vraždí. Stejné nadšení jsem však u Katakomb nesdílela... chvílemi mi to přišlo jak z nějakého béčkového hororu. Co ale musím autorovi uznat je to, že píše opravdu dobře a čtivě... motivem je velice podobná Lesu sebevrahů, akorát tato kniha pro mě zkrátka neměla už takový spád.

Atanone
18.10.2018 2 z 5

Moje první kniha od tohoto autora.
Souhlasím s trudošem (předchozí komentář) že prozradit hned na začátku 80% toho,jak kniha dopadne,asi není dobrý nápad. V první polovině knihy jsem vcelku marně čekala,že se kromě pokusů o zobrazení niter jednotlivých postav,něco podstatnějšího stane. Druhá polovina se statečně snažila to dohnat a děly se neuvěřitelné věci. V tom slova smyslu.
Možná jsem měla odložit. Dočetla jsem. Ale s pocitem,že jsem ten čas mohla strávit líp.

trudoš
05.10.2018 2 z 5

Už jsem tušil, do čeho jdu, přesto mě Katakomby překvapily autorovou nepoučitelností. Předchozí knize jsem ještě leccos odpustil, nyní však takový lidumil nebudu, protože za a) zápletka víceméně kopíruje Les sebevrahů, kdy se nesympatická skupina vydá někam, kam nemá, a za b) už v třetím odstavci Jeremy Bates prozradí, kdo a jak zemře, takže čekání, než se tak stane, bylo v rámci čtyřsetstránkového rozsahu dost otravné. Hlavně proto, že děj nepřichází s ničím zajímavým a tentokrát selhala i informační nadstavba. Ta totiž kromě toho, že se pod Paříží už od středověku táhnou kilometrové chodby, nemá co dalšího říci. A opět platí, že spisovatelova tendence držet se racionálního thrilleru než fantaskního hororu je ve finále spíš na škodu, protože celek shazuje na úroveň šestákového krváku.
Být to o polovinu kratší, nezlobil bych se. Přidat špetku originality, oprostit se od dějových klišé, zapomenout na psychologii postav, a hlavně naučit se skutečně strašit, byl bych s výsledkem spokojen.

ivana1975
01.10.2018 4 z 5

Cakala som od tejto knihy viac, ale dalo sa to citat. Velmi ma bavili kratke kapitolky pretkane z usekov priblizenia postav. Musim sa priznat, ze som si na nete pozerala ako to vyzera tam dole, a myslim, teda viem na 100pecent , ze mna by tam nikdo nedosatal.

Dela111
11.09.2018 4 z 5

Paříž jak ji neznáme ;-)
Katakomby - 'město' mrtvých pod městem živých...
Čtveřice mladých lidí jde do katakomb pátrat po osudu ženy, která tam za záhadných okolností zmizela. A tady nám autor představí katakomby v celé své kráse i hrůze - labyrint tunelů, kilometry širokých a hlavně úzkých chodeb, míst s nízkými stropy, zaplavené prostory. Hrdinové se nevyhnou průlezům, které vyvolají klaustrofobii. A všude je naprostá černočerná tma. Tma jakou nad zemí nikdy nezažijeme. Prostě správná hororová atmosféra.

Rozuzlení, stejně jako v předchozí autorově knize, se mi moc nezamlouvalo, ale opět mohlo být i horší...
Autor píše čtivě, napětí nechybí, děj je umístěn do velmi zajímavého místa. Možná bych hodnotila níž, ale opět jsem se něco dozvěděla. Paříž má pod sebou ze všech měst tu největší kostnici. Je to místo spočinutí asi šesti miliónů mrtvých.

twigxi
21.08.2018 4 z 5

Tak tohle bylo příjemné překvapení. Neměla jsem velká očekávání, jen mě zaujalo téma katakomb. Jako kamaradka urban explorera, jsem podzemí několikrát navštívila a ledacos o něm i vím. Byla jsem tedy zvědavá, jak autor toto téma uchopí. Čekala jsem slátaninu plnou nesmyslů, ale ono se to nestalo. Teda, ne až tak moc, jak jsem se obávala.

Abych to vysvětlila... v poslední době se mi u thrillerů často stává, že nad chováním hlavních hrdinů jen nevěřícně kroutím hlavou - připadá mi nelogické a nevěrohodné. Tady se mi to nestalo! I když od půlky už byl děj trochu (ok, dost!) přitažený za vlasy, autor dokázal všechno tak nějak vysvětlit a já jsem stále dokázala ději uvěřit.

Za mě palec nahoru. Není to sice top kniha ke které bych se znovu vracela, ale jako takovou napínavou jednohubku na dva večery ji můžu doporučit.

Diamond
07.07.2018 5 z 5

Strhující... prelouskano za tri dny pri opalovani na piskovne a i selesteni okolni travy me znepokojovalo. Famozni atmosfera... jedina vec me zklamala... a to hned prvni epilog, od zacatku jsem vedela jak cely pribeh probehne... ale jinak doobra prace.

boj o přežití Paříž podzemí strach horory

Jeremy Bates
kanadská, 1978