Záhadnější než věda

Toto pokračování pentalogie přináší dalších 48 vzrušujících a zajímavých příběhů, s převážně otevřeným koncem , nad jejichž řešením si vědci i laici dosud lámou hlavu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64446/zahadnejsi-nez-veda-64446.jpg 3.824
Záhady
Vydáno, Dialog

Stranger than Science, 1992

Kniha Záhadnější než věda

danny_21
19.03.2018

Další várka záhadných případů a událostí, která ale nemá až na čestné výjimky potřebnou šťávu i díky tomu, že většina příběhů je starých století a půl a navíc jsem nepochopil zařazení do záhad pro předskokana Marconiho, Stubblefielda, netradiční poslední vůle a slova umírajících. Nicméně opět se autor opírá o zdokumentované události tentokrát hlavně v případě Davida Langeho, Stillwella, Sidise a dalších. Nakonec ať si každý udělá obrázek sám, jedno je ale jisté, vše na tomto světě nelze racionálně vysvětlit - 50 %

Zikus
10.11.2016

Výborná knížka. Nenechte se zmást obalem knihy, který vyvolává dojem braku, protože ve skutečnosti je to hodně slušný a nejspíš i věrohodný čtení.

Ikkju
22.08.2016

Zajímavé nálezy, které se jeví zdánlivě bez skuliny nejistoty (u případu, ve kterém se pán propadl na přehledné celistvé rovině jsem si okamžitě vzpomněl na netopýří jeskyni z Cuja), pomocí které by bylo možné je vysvětlit. Dle mého ale vždycky nějaká nejistota existuje, ať už v médiích, které nález přenesou (od vyprávění místních po popis v knize), u účastníků (v příběhu vystupuje zmizelý jako oběť, ale co kdyby jeho motivy byly podobné jako u Trojanova zmizení v Samotářích?), nebo na místě samotném (nedávno jsem měl neodbytnou potřebu zahoukat na turisty pod skalní stěnou, na které jsem několik dní bivakoval, v místě, "na kterém by přece nic živého nemohlo být")...

Pro mě ideálně čtení k svačině do práce. Knížku beru též jako zásobník celkem neotřelých záhad, o kterých se případně dají dohledat další věci na internetu..

Frank Edwards
americká, 1908 - 1967

Kniha Záhadnější než věda je v

Právě čtených2x