Na stopě osudu

Na stopě osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125260/na-stope-osudu-v-knihovnach-palmovych-listu-125260.jpg 4 6 2

Znát vlastní budoucnost, vědět už dnes, co se odehraje zítra nebo za několik let, to je fascinující, ale někdy i odstrašující perspektiva. V Indii se nachází několik knihoven palmových listů s mimořádně vzrušujícím posláním. Na úzkých vysušených palmových listech jsou tam v sanskrtu nebo ve strotamilštině zaznamenány příští osudy nesmírného množství lidí - minimálně dvoulist pro každěho návštěvníka. Je to realita, nebo jen krásná orientální pohádka? Autoři se však o svém příštím osudu chtěli přesvědčit s naprostou jistotou. V letech 1993 - 1997 procestovali Indii, kde vyhledávali a navštěvovali knihovny palmových listů. Jako vůbec první Evropané si směli svoje "záznamy" odnést, takže ty pak mohly být v Německu podrobeny filologickému průzkumu a bylo určeno i jejich stáří. Závěry jsou vskutku senzační a od základu otřásají dosavadním chápáním světa, Ritteroví prokázali, že naše osudové peripetie, stejně jako průběh našeho zrození a smrti, byly neodvratitelně předpovězeny už před stovkami let, tedy dávno před naším narozením... Tolik oficiální text vydavatele. ...ale je to pravda?... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Záhady
Vydáno: , Dialog

Dem Schicksal auf der Spur , 1998

čef
24.02.2023 4 z 5

Vcelku dobrý cestopis z Indie, indické filosofie, mytologie a mystiky. Jsou to trošku aktivistické popisy obsahu palmových listů a tamějšího vyhledávání osudů zapsaných zde před mnoha lety pro každého obyvatele této planety v určitém okamžiku v proudu času. Nejsem znalec, abych soudil, ale autorům přeji, aby se jim byznys dařil. Trošku vytržení z naší nudné reality a širší pochopení propojení prostoru a času nemůže škodit, a přečíst si už jenom závěrečné moudrosti nazvané Přesto, stojí určitě za to.

singles35
11.06.2012

Kniha v podstatě pojednává o tom stejném jako Proroctví o Evropě od stejného autora.

tajemno

Autoři knihy

Thomas Ritter
německá, 1968
Annetta Ritter
německá, 1972

Kniha Na stopě osudu je v