Hvězdná brána pyramid

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtenáři se dostává do rukou světový bestseller, jehož první vydání vzbudilo senzaci a naráz učinilo slavným jméno německého autora tureckého původu. Nakladatelství Dialog už vydalo i další dvě Ercivanovy práce: ZAKÁZANÁ EGYPTOLOGIE a NA STOPĚ PŮVODU LIDSTVA a v současné době připravuje vydání posledního autorova díla o nejnovějších výzkumech špičkových technologií užívaných starověkými Egypťany s názvem PATENTY FARAONŮ. Otec světové archoastronomie sir Norman Lockyer byl už před více než sto lety fascinován myšlenkou, že prostřednictvím svého vědního oboru dokáže objasnit některé záhady a historické nesrovnanosti v poznatcích o staroegyptské civilizaci. V roce 1890 odcestoval do Egypta a zkoumal tam starověké chrámové stavby. Jako první prokázal, že polohy některých planet jsou symbolicky znázorněny v umístění tamních staveb a že rovněž byly zakódovány v kultovních ceremoniálech vztahujících se k oslavě egyptských bohů. Obdobně mnozí Lockyerovi následovníci zdokumentovali, že v egyptských pyramidách jsou zakomponovány vědomosti, které zdaleka neodpovídají úrovni ani možnostem tehdejšího poznání. S těmito předpoklady se vydal do Egypta také Erdogan Ercivan... HVĚZDNÁ brána PYRAMID je publikací nabízející vzrušující cestu nejen do minulosti lidstva, ale nepochybně i k obzorům jeho budoucnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5436/hvezdna-brana-pyrami.jpg 4.410
Žánr
Záhady
Vydáno, Dialog
Orig. název

Das Sternentor der Pyramiden, 1997

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Hvězdná brána pyramid

Přidat komentář
Pirkus
06.10.2016

Když si hned na první straně přečtete Orion = hvězda, napadne vás, že se autor asi koukal na naši čokoládovou reklamu a o astronomii neví nic. Ono celkově astronomicky (hvězdy v souhvězdích se "jmenují" podle řecké abecedy, takže by mělo být Zeta Ori a ne Zita Ori) a fyzikálně (tlak je uváděný v tunách a ne pascalech, příp. atmosférách) je kniha slabší a to by měla být astronomie jedním ze základních kamenů této knihy.

Letopočty na sebe občas nenavazují a matematika je také otřesná. Je sice možné, že mám špatnou kalkulačku, když mi při dělení pí (3,14) šestkou nevyjde jako autorovi 52,36; ale i mé znalosti mi říkají, že by mělo vyjít číslo menší, když dělím.

Někdy byla kniha i nudnější, což mohlo být způsobeno mnou a pohoršením nad chybami, ale i tak jsem se dozvěděl nějakou zajímavost, proto jsem dal jednu hvězdu, i když bylo nutkání na horší hodnocení.

KubaKJ
26.08.2012

Kniha odhaluje roušku tajemství kolem nejdokonalejších staveb na světě - pyramid. I přes malý formát je kniha nabita informacemi nejen o pyramidách, ale i celém Egyptě


Autor a jeho další knihy

Erdogan Ercivan
německá, 1962

všech 7 knih autora

Kniha Hvězdná brána pyramid je v

Právě čtených1x
Přečtených17x
Knihotéce32x
Chystám se číst6x
Chci si koupit3x
dalších seznamech1x