Hvězdná brána pyramid

Hvězdná brána pyramid https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5436/hvezdna-brana-pyrami.jpg 4 12 3

Čtenáři se dostává do rukou světový bestseller, jehož první vydání vzbudilo senzaci a naráz učinilo slavným jméno německého autora tureckého původu. Nakladatelství Dialog už vydalo i další dvě Ercivanovy práce: ZAKÁZANÁ EGYPTOLOGIE a NA STOPĚ PŮVODU LIDSTVA a v současné době připravuje vydání posledního autorova díla o nejnovějších výzkumech špičkových technologií užívaných starověkými Egypťany s názvem PATENTY FARAONŮ. Otec světové archoastronomie sir Norman Lockyer byl už před více než sto lety fascinován myšlenkou, že prostřednictvím svého vědního oboru dokáže objasnit některé záhady a historické nesrovnanosti v poznatcích o staroegyptské civilizaci. V roce 1890 odcestoval do Egypta a zkoumal tam starověké chrámové stavby. Jako první prokázal, že polohy některých planet jsou symbolicky znázorněny v umístění tamních staveb a že rovněž byly zakódovány v kultovních ceremoniálech vztahujících se k oslavě egyptských bohů. Obdobně mnozí Lockyerovi následovníci zdokumentovali, že v egyptských pyramidách jsou zakomponovány vědomosti, které zdaleka neodpovídají úrovni ani možnostem tehdejšího poznání. S těmito předpoklady se vydal do Egypta také Erdogan Ercivan... HVĚZDNÁ brána PYRAMID je publikací nabízející vzrušující cestu nejen do minulosti lidstva, ale nepochybně i k obzorům jeho budoucnosti.... celý text

Záhady

Vydáno: , Dialog

Das Sternentor der Pyramiden , 1997

Elea
Elea
03.06.2023 1 z 5

Kniha jen shrnuje neoficiální názory na vývoj a historii Egypta, nic nového nepřináší.

Pirkus
Pirkus
06.10.2016 1 z 5

Když si hned na první straně přečtete Orion = hvězda, napadne vás, že se autor asi koukal na naši čokoládovou reklamu a o astronomii neví nic. Ono celkově astronomicky (hvězdy v souhvězdích se "jmenují" podle řecké abecedy, takže by mělo být Zeta Ori a ne Zita Ori) a fyzikálně (tlak je uváděný v tunách a ne pascalech, příp. atmosférách) je kniha slabší a to by měla být astronomie jedním ze základních kamenů této knihy.

Letopočty na sebe občas nenavazují a matematika je také otřesná. Je sice možné, že mám špatnou kalkulačku, když mi při dělení pí (3,14) šestkou nevyjde jako autorovi 52,36; ale i mé znalosti mi říkají, že by mělo vyjít číslo menší, když dělím.

Někdy byla kniha i nudnější, což mohlo být způsobeno mnou a pohoršením nad chybami, ale i tak jsem se dozvěděl nějakou zajímavost, proto jsem dal jednu hvězdu, i když bylo nutkání na horší hodnocení.

KubaKJ
KubaKJ
26.08.2012 5 z 5

Kniha odhaluje roušku tajemství kolem nejdokonalejších staveb na světě - pyramid. I přes malý formát je kniha nabita informacemi nejen o pyramidách, ale i celém Egyptě

Erdogan Ercivan
německá, 1962
2005  79%Zakázaná egyptologie
2004  82%Hvězdná brána pyramid
2007  58%Patenty faraonů
2008  80%Imhotepův hrob
2010  78%Zfalšovaná archeologie

Kniha Hvězdná brána pyramid je v