Největší z pierotů

Koupit

Rozsáhlý román inspirovaný životní a uměleckou dráhou mistra pantomimy Jeana Gaspara Debureaua (1796-1846), který byl po své matce českého původu. Autor líčí jeho dětství a mládí strávené uprostřed kočovné artistické společnosti, léta čekání na výraznější umělecký úspěch a konečně i léta triumfu a uznání. V Paříži dosáhl po mnoha letech nesmírné popularity a byl milován a obdivován všemi - od prostého publika až po představitele kulturní elity tehdejší Francie. Román není životopisem v pravém slovy smyslu, ale především psychologickou studií o cestě umělce za vyjádřením svých představ a poetickou básní o divadle a lidském životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11783/nejvetsi-z-pierotu-11783.jpg 4.7372
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno, Český klub

Kniha Největší z pierotů

Danae001
14.11.2016

Kniha mého života...mého srdce....od raného mládí jsem ji četla nesčetněkrát a stále s k ní vracím.....popsán hluboký, dojemný příběh obyčejného,ale duševně nádherného člověka, na kterého i dlouho po přečtení musíte myslet a nezapomenete nikdy.....mistrovské dílo....moc dobře čtivé a přitom i poetické, vzletné, ale srozumitelné

angelice
25.09.2016

Tenhle komentář se mi píše strašně těžce, protože mi příjde, že nic z toho, co se tu snažím zformulovat ani omylem nevystihne mé dojmy z knihy, její hloubku, nebo bezbřehý smutek a lehký úsměv, které dýchají z každé strany... Kožík oživil příběh neobyčejného člověka, který hrál pro své prosté lidi, pro milované publikum stvořil postavu jim blízkou, která zároveň vystihuje i jeho samotný život... Neuvěřitelné čtení, na konci jsem se slzám prostě neubránila. Ať žije Deberau! Ať žije Pierot!

Valeška
06.08.2016

Vynikající příběh.

lucille48
18.07.2016

Dílo jsem četla na základní škole jako povinnou četbu a celkem se mi líbila, i když příběh byl možná moc rozvláčný.

Podpovrchem
30.04.2016

Smutný klaun- úspěchy vyvolávaly neštěstí, ale i na dně lze najít smích. Kniha je oslavou člověka, jeho obyčejného života a štěstí.

Makoves
18.04.2016

Vynikající příběh. Kožík je prostě mistr.

Lucek
23.02.2016

Úchvatné a dojemné čtení, ta lidskost, se kterou je příběh vyprávěn...

luminaria
22.02.2016

Jedna z největších knih, jaké jsem kdy četla. Hluboký umělecký zážitek se vším, co s sebou přináší, husí kůži a slzy nevyjímaje. Nádherně napsaný příběh nádherného člověka. Pane Kožíku, pane Debureau - miluji vás oba!

slavek7
26.12.2015

Úžasná kniha, čtena jedním dechem!;-)

linhi22
30.10.2015

Je to až k nevíře - knížka oplývá týmiž schopnostmi jako sám největší z Pierotů. Bez vzletných slov a velkých frází vás zcela uhrane. A vy se mračíte, smějete, smutníte, aniž byste vlastně věděli proč... Neskonale dokonalé, obraz doby a hlavně LIDSTVÍ.

-Astarte-
02.08.2015

Tak krásně napsanou knihu jsem dlouho nečetla. Vysloveně "slovy" chytá za srdce, cítíte z ní něhu a lásku, jazykovou vytříbenost a cit, ačkoli mi jazyk nepřišel nijak složitý. Některá přirovnání si budu pamatovat snad nadosmrti. Nemám na současných knihách ráda doslova úmornou dějovos, která postrádá vhled autora a literární estetiku, František Kožík mi dokázal, že se dá i dějový román napsat kvalitně a krásně. Opravdu nádherná četba.

fruitbueno
14.07.2015

Kniha, o které nejvíce řekne jedno jediné přídavné jméno: poctivá!

MajaG
16.06.2015

Slov se mi nedostává. Totiž, ze začátku to pro mě byla docela otrava, a tak jsem knihu asi na rok odložila stranou. Naštěstí jsem se ke knize vrátila a četla dál, věděla jsem, že nemusím číst už jednou čtenou část, protože jsem si to pamatovala - dětství Kašpara, odchod do Paříže. Bylo to zajímavé čtení a mě udivovalo, jak moc se hlavní postava vyvíjí. Nejdřív všemi opovrhovaný malý kluk, co měl skvělou vidinu stát se němohercem, i přes všechna úskalí. A on to dokázal, stal se jím, ale nejen němohercem, on se stal legendou - Největším z Pierotů. V knize se vyskytovalo mnoho návazností se slavnými spisovateli a představiteli romantismu, nevím zda to bylo obohacení od spisovatele, nebo jestli jsou takové záznamy z jeho života. Každopádně, nemám co vytknout. najdete tu mnoho - politika, (které pro mě sice nebyli tak záživné, za to poučné), milostné zápletky, filosofické teorie o životě a lásce, divadlo... Kašparova ryzí láska k divadlu a k lidu.

budíček
13.06.2015

Dá se vlastně k této knize napsat ještě něco, co už tu někdo v předchozích komentářích neuvedl?! Obávám se, že ne, nicméně toto životopisné dílko je opravdu tak krásně napsané, že byla radost to číst. Tak trochu poezie. Radost z krásného používání slov a obratů našeho jazyka, kterou pan Kožík mistrně ovládal tuto knížku pro mě posouvá ještě o stupínek výš. Jedna z mála, ke které stojí za to se vracet, osudy lidí, pohled na historickou dobu trochu z jiného úhlu, myšlenky, které stojí za to číst a předávat dál - to je pro mě tohle dílko, klobouk dolů, pane Kožíku!

Schary
13.05.2015

Knihu jsem si přečetla na základě kladných recenzí, zde na databázi...a nezklamala. Ze začátku mi trochu trvalo než jsem se do knihy začetla, ale na konec mě strhla a osudy Kašpara mě velmi dojímaly. Vřele doporučuji!!!

Iva-JU-KA
15.04.2015

Moc pěkné ... skutečně stojí za přečtení, doporučuji.
Autor perfektně "vykreslil" hlavní postavu, jeho prožitky, pocity, dobu, ve které se děj odehrává.

medvěd
16.03.2015

jeden z nejlepším životopisů, které jsme četl.

RobertRoberts
16.03.2015

Příběh francouzského mima českého původu Jana Kašpara Deburaua, přináší nejen zajímavé reálie ze života Paříže v období napoleonských válek, ale je i poutavým obrazem životní pouti hledajícího a po lásce toužícího člověka, který byl v období útisku i poslem naděje. Knihu nakonec hodnotím plným počtem i když ještě pár stran před koncem jsem byl rozhodnut “pouze“ pro čtyři hvězdy.

„Jejich čtyřikrát devět franků, jež se rozhodli platit tak dlouho, než ho divadelní svět objeví a porozumí mu, zachránilo divadlu Kašpara Deburaua. Jejich čtyřikrát devět franků, které každého devátého zazvonily v Kašparově v kapse, umožnily mu žít a hrát.“

Hanule_bambule
25.02.2015

Skvěle napsaný příběh plný silných emotivních okamžiků. Dala jsem jí jako audioknihu, kterou mistrovsky načetl Lukáš Hlavica a po skončení ve mě zůstalo prázdno a stesk po Kašparovi, jako bych ztratila přítele. Příběh, ke kterému se budu ráda vracet a kéž by se dalo vrátit v čase a vidět největšího pierota na vlastní oči.

exitus
20.11.2014

Příběh to byl bezesporu fascinující a kniha měla hodně silných, emotivních momentů, ale přesto mě nedokázala tolik zaujmout a četla jsem ji docela dlouho. Myslím si, že už se na ní, bohužel, trochu podepsal čas. Přesto pan Kožík napsal pěkné dílo a pana Deburau bych moc ráda viděla v divadle.

tynda
09.10.2014

Nádherně, čtivě napsaný životopis.Knihu jsem četla podruhé a určitě ne naposledy.

gilt
01.09.2014

Četla jsem tuto knihu už na škole. Byla zajímavá a dojemná. Líbil se mi seriál, kde hlavního hrdinu hrál Vladimír Javorský a do dnešního dne ho mám spojeného hlavně s touto rolí.

ritz
22.07.2014

Pan Kožík byl beze sporu PAN spisovatel a jeho životopisy jsou dokonalé.

kusma
17.04.2014

Nádherný příběh, krásně napsaný. Hlavního hrdinu Kašpara Debureaua jsem si zamilovala a po přečtení knihy jsem měla pocit, že jsem ztratila přítele. Určitě doporučuji k přečtení.

JeKa
21.02.2014

Melancholický příběh o skromnosti, lidskosti a umění. Fascinace gestem a výrazem, když doba zapovídá pravdu vyslovit. Příběh o člověku, který stereotypním postavám commedie del'arte dokázal vdechnout duši. Strhující osud bytosti, která dokázala být každým a přesto byla jedinečná...

Další z knih, která ve mně po dočtení zanechala pocit prázdnoty...prázdna po někom blízkém. Pane Kožíku, pane Debureau, tleskám!

Čas vlků
Čas vlků