Největší české záhady: Záhadné a neuvěřitelné jevy dávné a nedávné minulosti

Největší české záhady: Záhadné a neuvěřitelné jevy dávné a nedávné minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47241/nejvetsi-ceske-zahady-zahadne-a-neuveritelne-jevy-davne-a-nedavne-minulosti-47241.jpg 4 41 6

Autor se setkal s mnoha záhadnými a neuvěřitelnými jevy, z nichž některé se mu s pomocí odborníků podařilo vysvětlit, jiné zůstaly dodnes zahaleny tajemstvím. Do své knihy zařadil jedenáct pozoruhodných případů. Co se skrývá v podzemí Vyšehradu? Existuje prokletí Nuselského mostu? Vybrali si nacisté Lidice náhodně, nebo navázali krvavým aktem na dávné rituály? Co se skrývá za trampskou legendou o tajemném, vraždícím přízraku ze štol a lomů Českého krasu? Je les ve vojenském prostoru Boru u Českých Budějovic prokletý? Co objevili čeští výzkumníci v říši podsvětních démonů? Jak fungovaly tzv. Černé školy zaměřené na výuku magie a tajná "mlynářská bratrstva" ve středověku a na počátku novověku?... celý text

minek
22.10.2017 3 z 5

Dosti Dänikinovské podání předložených příběhů, nechávající rozuzlení na čtenářích a jejich fantazii. Jinak docela zajímavé a někdy netušené záhady.

malpet
31.01.2017 5 z 5

Pěkně strašidelná kniha. Mráz běhá po zádech, hlavně v první půlce knihy.

xxtom
04.02.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetl jsem jí jedním dechem. Zvlášť popis prvních pár záhad mi doslova naháněl mráz po zádech. Líbí se mi, že autor se snaží záhady i vysvětlovat a nabízí k zamyšlení více možností.

pfa
31.10.2014 4 z 5

Pohodová čtení mého oblíbeného autora mohu jen doporučit, provede vás příjemným putováním po zemích českých za záhadami, tajemnem a strašidly. Nahlédneme tedy i do světa divů a jevů přírodních sil, naproti tomu i lidských neznalostí, a nebojím se říci často i hloupostí nás prostých lidí. Ale neberte to zle, to jen aby bylo jaksi jasno. Záhady, taje a mrazivá vyprávění mám rád a strašidla mě uklidňujou. Povětšinou, tedy...

[8/10] Literatura faktu; Mytologie a záhady, země české

rose
18.01.2012 5 z 5

Super autor, výborně vybraná témata. Autorovo specifické vidění a interpretace. Není to lehké čtení, ale kdo se trochu zajímá o tuto problematiku, určitě doporučuji.

WEIL
20.08.2011

Jestli jsou zrovna tohle největší záhady na území ČR, tak o tom tedy silně pochybuji.

mýty a legendy pověsti záhady české dějiny duchovní rozvoj fakta a mýty

Kniha Největší české záhady: Záhadné a neuvěřitelné jevy dávné a nedávné minulosti je v