Nejúžasnější den

Nejúžasnější den https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379690/bmid_nejuzasnejsi-den-vfY-379690.jpg 4 138 50

Dokonalé manželství je dokonalá iluze. Paul Strom má dokonalý život: luxusní práci reklamního manažera, krásnou ženu, dva zdravé syny a velký dům v bohaté čtvrti. A sám je dokonalým manželem – živitelem, poskytovatelem a ochráncem. Proto naplánoval pro svou ženu Miu romantický víkend na chatě u jezera – jen pro ně dva. A slíbil jí, že dnešek bude nejlepší den. Když se však Paul a Mia vydají autem z města na venkov, začne mezi nimi panovat napětí a pochyby. Jak moc doopravdy věří jeden druhému? Jak dokonalé je jejich manželství? A jak dokonalé může vůbec být? Tato kniha vyvolává otázku, jak dobře doopravdy známe naše nejbližší. Přímo srší temnou energií, a její napětí neustále roste, až do samotného šokujícího závěru. Kaira Rouda kráčí ve šlépějích Manželů odvedle se svým napínavým příběhem podvodu a zrady tak ponuré, že dokáže zbořit manželství… nebo život.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Omega

Best Day Ever: A Riveting Psychological Thriller about the Perfect Marriage , 2017

Kočička911
18.01.2020 2 z 5

Tak tohle mě teda nebavilo.. Minimálně do půlky nuda, pak trochu nějakej zážeh, zase nuda a až na konci nějaký rozuzlení a trochu akce.
Fakt jsem moc nebyla zvědavá na to co on vyprávěl. Celou cestu, což je x hodin mlel o hovadinách.. Pro děj knihy trochu nepodstatných!
Nelíbil se mi styl psaní..

Jinak jsem to četla jen, že jsem to četla. Zajímalo mě, co se stane. Ale ne proto, že by mě to bavilo nebo uchvátilo..

On byl sebestřednej, narcistickej, sobeckej manipulátor.
Ona se jevila jako totální pipina...
Naštěstí nebyla uplně blbá.. a nejen ona..

harena
29.11.2019 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na způsob psaní. Paul odjíždí s manželkou Miou na chatu a přitom nám vypráví o svém životě a manželství. Snaží se nás ohromit svou inteligencí, láskou k ženě, dětem a svými úspěchy. A jak čteme mezi řádky, poznáváme, že nám autorka představuje typického sebestředného narcistu a psychopata, kterému se většinou daří vyklouznout z problémů. Jak říkají psychologové, tohle právě psychopati skvěle umí, tak dámy pozor.

"Poznám ten typ. Jako bych si vypěstoval šestý smysl na lidi, které mohu ovládat. Hlavně na ženy, kterými mohu manipulovat. Dokážu je vycítit. Ve chvíli, kdy na sebe narazíme, poznám ty, které mohu dostat. Stejně jako se mohu určitým typem zdát já, tak i ony jím jsou, ale neví o tom."

Téma sice mnohokrát používané, ale příběh je dobře napsaný, napínavý a bavil mě.

BariEli
29.10.2019 4 z 5

Četlo se mi skvěle. Prakticky celou dobu jsem se usmívala a říkala si, že ten týpek si asi dost namele hubu. Jak se to říká? Karma je zdarma? Tak tady toho frajera přišla hodně draho! Máme tu vlastně návod, jak si zk**vit život v několika snadných krocích:-)
Mně jako zastánkyni minimalismu přímo fascinovalo, jak lidé lpí na majetku, na věcech a penězích.
Obálka opravdu nic moc, ale o tu tady jde asi snad až v poslední řadě. Závěr - doporučuji!

DominaCZ
08.09.2019 1 z 5

Souhlas nejvíc.
Milion stránek o NIČEM.
(tady se změnilo písmo?? mám to maličký a jak na psacím stroji )
O totál ničem.

Tisíc let jedou autem, on popisuje nesmyslnosti jako její rodiče, kolik jim posílají prachů v obálkách nebo s kým vším on sexuje.
Nezájem.
Strašné, opravdu.
Děj nula a ta tyranie taky žádná.
O násilí pouze okrajové zmínky že jakože někdy byly.
Ani obálka není hezká.
Za co vlastně ta jedna hvězda....?
Ještě pouvažuju jestli i ta není moc...

ArwenAragorn
04.09.2019 5 z 5

Nejúžasnější den je nejúžasnější psychologický thriller, který jsem v poslední době četla.
Jde o příběh, odehrávající se skutečně v průběhu necelého dne s dvěma hlavními aktéry- Paulem a Miou, kteří mají dokonalé manželství a dva dokonalé syny. S gradujícím napětím, okořeněný skvělým černým humorem. Autorka si opravdu vyhrála s přesvědčivým vykreslením psychopata. Paul je neuvěřitelný samolibý blbec s neustálou potřebou posílit si své ego, moc mě bavil.
Paul mluví o Mie:
Tolik mě miluje a totéž se dá zajisté říct i o mně. Už jsme spolu skoro deset let. Známe své nejlepší známky i ta nejtemnější tajemství. Ačkoli, mám-li být naprosto úpřimný, nejsem si jistý, jestli má Mia to, čemu se říká špatné a zkažené alter ego. Její temná stránka znamená, že je prostě podrážděná. Vynořuje se, jen když je unavená nebo jí jeden z kluků dělá starosti. Jsem taky na pochybách, jestli si vůbec Mia myslí, že já sám nějakou temnou stránku mám. Nejspíš mě zná jenom jako milujícího manžela.
Paul mluví o Mie:
...Od chvíle, kdy jsme se poznali jsem věděl, že se k sobě dokonale hodíme. Pokud se ovšem dokáže stát manželkou, jako hledám.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nemůžu než doporučit.

maryska09
11.08.2019 4 z 5

Kniha mi dost připomínala mé oblíbené Noci s nepřítelem. Je velmi dobře napsaná, celý rozvoj té šílené osobnosti, kdy se postupem času odhaluje další a další svinstvo je strhující. Hvězdičku dolů dávám za závěr, kde mi už přijde zbytečné dovysvětlování Paulovi ženy

monci6485
30.07.2019 4 z 5

Trochu víc akce by neškodilo. Ale i tak to byl hrozný zmetek.

bookcase
20.06.2019 5 z 5

Dost husté psycho s nádechem černého humoru. Pomohlo mu, že právě to profláklé téma je podáno z pohledu psychopata, což příběhu dodává jiný rozměr.

jasmína
11.06.2019 5 z 5

Tato kniha mě dostala tím, že nebyly brutální popisy, ale šílené myšlenky Paula mi bohatě stačily , to bylo opravdu skvěle napsané a v epilogu to hezky autorka vystihla !

Janaves
03.06.2019 4 z 5

Za mě spokojenost. Četlo se mi to pěkně. Vypravěč byl fakt psychopat a líbil se mi konec. Kdo s čím zachází...

Hvězdinka
27.04.2019 3 z 5

Průměr, neurazí, nenadchne. Tak často popisované téma domácího násilí, tentokrát z trochu jiného pohledu.

Hella
11.03.2019 4 z 5

Mně se to líbilo. S jedinou výtkou - a pozor SPOILER!
Jak je možný, že na něj policajti nic neměli, když ho B. natočil na kameru, jak tráví drink? A co to B. napadení, jak to, že ani tohle mu nepřišili? Divný, ne?

Irsaf
18.02.2019 4 z 5

Šlo to číst. Neurazí nenadchne.

Dresia
27.01.2019 2 z 5

Nic nového. Podobných psychopatů jsou plné korporáty ;).

Danago
22.01.2019 2 z 5

Knížka mě moc nenadchla. Stokrát popsané téma, možná z jiného úhlu pohledu, ale nic originálního. Začátek je dlouho hodně pomalý až nezáživný. Trošku se to rozjede až ke konci, ale žádné překvapení se nekoná. Za mě velké zklamání. Jsem ráda, že jsem si knihu půjčila v knihovně.

kneslova
20.01.2019 5 z 5

Kniha mě moc bavila, psáno z pohledu psychopata, který to vykládá "nám". Jako psychothriller určitě ne, ale je to vtipné, má to spád, super

medialstar
19.01.2019 5 z 5

Jakožto fanda všech knižních psychoušů jsem titul nemohla vynechat. Šokující konec se opravdu nekoná, možná pro ty, kteří podobné téma čtou poprvé. Čte se to ovšem výborně a díky ponechaným zadním vrátkům se třeba ještě s Paulem Stromem potkáme. Nebránila bych se.

pavlina1555
13.01.2019

Začátek zbytečně zdlouhavý, chvílema jsem přeskakovala řádky. Od poloviny už to bylo lepší. Souhlasím ,, nenadchne ani neurazí " .

Šánka
09.01.2019 5 z 5

Skvěle napsaný psychothriller. Námět není nikterak vyjímečný, téma navenek dokonalého manželství bylo v poslední době použito mnohokrát. Mě ale tady dostala ta forma vyprávění. Vyprávění prostřednictvím a z pohledu jednoho samolibého, sebestředného blba, jehož ego dosahuje nebeských výšin :-). A mě to strašně bavilo.
A ještě musím vychválit dotažený závěr v podobě senzačního epilogu, (což mnohdy u podobných knih postrádám).
Za mne dokonale zábavné čtení !!!

Beebee
04.01.2019 5 z 5

Pozor, komentář obsahuje spoiler:

Vynikající thriller o tom, jak přežít manželství s těžkým narcistním psychopatem a nepoložit se z toho.

manželství manželská krize thrillery pro ženy

Kaira Rouda
americká, 1963