Najjasnejší súmrak

Najjasnejší súmrak https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405997/bmid_najjasnejsi-sumrak-ns2-405997.jpg 4 251 60

Pred desiatimi rokmi uniesli študentke medicíny Charlotte syna. Stačila vtedy chvíľka nepozornosti a dieťa zmizlo bez stopy. Po zdĺhavom, bezvýslednom vyšetrovaní nastane v prípade zvrat a Charlotte sa dozvedá vymodlenú pravdu. Jej milovaný Lucas žije. A stojí hneď vedľa nej. Celé roky sa vyhýbala deťom, nielen v súkromí, ale aj vo svojej pneumologickej ambulancii, a tak sa nezblížila ani s Travisom, so synom svojho milovaného Portera, prvého muža, ktorého si po dlhom čase pustila k telu. A práve Travis je jej stratené dieťa. Chlapec pravú mamu odmieta. Miluje rodinu, v ktorej vyrastal, nie cudziu ženu. Charlotte puká srdce. Najhorší je však strach, že svojho synčeka pre vážnu chorobu opäť stratí. Tentoraz navždy. Najjasnejší súmrak je druhým, záverečným dielom románu Najtemnejší úsvit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Brightest Sunset , 2017

Jirinamac
včera 4 z 5

Četlo se to dobře, ale byla jsem dost netrpělivá, jak to s Travisem dopadne a tak mi to kolem erotického vztahu Charlotte a Portera přišlo spíš rušivé a zdlouhavé. Předpokládala jsem, že to jinak než dobře dopadnout nemůže, ale v jednu chvilku jsem si myslela, že můj předpoklad byl mylný. Jen si myslím, že oba díly mohly být jako jeden celek.

Damaj
07.04.2024 5 z 5

Opět super čtení, ale na rozdíl od 1. dílu celkem předvidatelný konec, jinak to ani dopadnout nemohlo, ale i přesto se kniha nedala odložit a četla se jedním dechem.

babiočka
06.03.2024 1 z 5

Za mě ani tento díl nebyl nic ohromujícího.
Děj i konec předvídaletný a nebýt těch zcela zbytečných erotických "vycpávek", měla by knížka v podstatě pár stránek. Proto považuji rozdělení celého příběhu do dvou knih za velikánské mínus a podle toho i hodnotím.
Ovšem pro autorku víc knih určitě znamená... ;-)

KatyM.
03.01.2024 5 z 5

S druhým dílem jsem začala hned po dočtení prvního dílu. Oba díly velmi čtivé, kniha se nedala odložit, hlavní hrdiny jsem si oblíbila.

luculi
10.10.2023 4 z 5

KNIHY JSEM ČETLA ZÁROVEŇ, TAKŽE BUDE STEJNÝ TEXT U OBOU...

Obvykle se těmto knihám, s nějakým tím párem, na obálce vyhýbám. Očekávám totiž nějakou těžkou romantiku nebo erotiku, což není zrovna četba v mém zájmu. Sem tam trochu romance zvládnu, ale spíše ve formě historického románu, než abych četla lechtivou literaturu. Nicméně tady jsem po přečtení anotace udělala výjimku.

I když tu samozřejmě jde i o vztah a ty (ne)postelové scény tu jsou a ne málo, tak se příběh věnuje i jiným tématům. Porter a Charlotte v životě zažili peklo. Každý v jiném duchu, ale oba to značně poznamenalo. Když se ale potkají, je tu určitá naděje na uzdravení. Jenže život není jednoduchý a všem obtížím není konec.

Hodně se tu probírala temnota a světlo. To, jak si je každý nese v sobě životem, jak každý s nimi bojuje jinak. Někoho to zlomí, někoho posílí. Někdo ztratí naději, někdo se nevzdává. Oba dva hrdinové v sobě nachází útěchu, ale i další bolest. Není to jednoduché, tak jako samotná existence.

Nečekejte to příliš obyčejné. Ano, děj sice není nijak složitý, ale ty neustálé změny nálad byly jako na horské dráze. Nikdy nevíte, jestli už je to konečně všechno, nebo se zase něco nepokazí. Jedna velká emoční jízda. A když jsem v jednu chvíli čekala, že díky vývoji jejich vztahu, to už musí být jen dobře, vzápětí jsem byla vyvedena z omylu a druhá kniha byla jako chodit bosky po střepech.

Občas už to bylo trošku silné kafe, ale je fakt, že ve skutečnosti by to bylo hotové peklo, které si nedovedu představit. Chvíli se budete smát vtipným pasážím, které následně přerostou ve vztek, beznaděj, smutek a nevěřícnost, až zase zpátky k radosti a humoru a pořád dokola. Docela mě to dostalo, i když přesně nedokážu říct čím. Každopádně na závěr můžu jen říct, že oba díly zvládnete přečíst za dva dny, ti rychlejší za den. Odtrhnout se nedalo...

MAU256
09.07.2023 4 z 5

Pokračování příběhu plného bolesti, strachu a neskutečné lásky, která přes všechny nesnáze nakonec přeci jen zvítězila. Určitě obě knížky stojí za přečtení, i když jsem potřebovala mít po ruce krabičku s kapesníčky :-).

Možná měl pravdu. Prošli jsme si peklem. Jestli na světe někdy existovali lidé, kteří si zasloužili být šťastní až na věky, byli jsme to my. Štěstí je stav mysli, ne něco, čeho se musíte držet kvůli strachu, že už to nikdy nezískáte zpátky.

Raislin
11.06.2023 5 z 5

Nádherný příběh plný boleti, lásky a statečnosti. Prožívala jsem všechny tyto emoce. Obdivuji hlavní hrdiny, jak si s tím poradili. Věřím, že se ke knize zase vrátím. Dle mého názoru rozhodně stojí za přečtení.

cukrovka
19.05.2023 4 z 5

Čtivé pokračování příběhu, jen mi přišlo zbytečné to rozdělení na dvě knihy.

Kanimůra2
29.01.2023 3 z 5

Druhý díl mě taky nezaujal. Což se dalo čekat. Jen jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Tuto autorku už číst nebudu

Michelleee
30.08.2022 5 z 5

Krásně zakončená série. Přečetla jsem prakticky hned, mnohem rychleji než první díl. Moc se mi to líbilo a jsem ráda, jak vše dopadlo.

anndrra
15.08.2022 4 z 5

Hezké to bylo, ale strhnu jednu hvězdu za to účelové a zcela nepotřebné rozdělení příběhu na dvě knihy. A pak se mi moc nelíbil popis erotických scén, myslím si, že výraz "péro" se do celkového konceptu vyloženě nehodil a dal se nahradit něčím jiným. Ale za to může spíš česká redakce než autorka, tudíž to nehodnotím.

Mistatka
02.07.2022 5 z 5

Jedním slovem nádhera. Všechny knížky. Jsem nadšená všem doporučuji

moma08
28.04.2022 5 z 5

Tohle bylo krásné pokračování příběhu Charlotte a Portera , vlastně i Travise. Každopádně tuhle knihu jsem měla přečtenou ještě rychleji než první díl, úplně mě pohltila.
Zase jsem se přesvědčila, že Porter je zlatíčko a nelze jej nemilovat.

ivana7717
28.01.2022 5 z 5

Kniha má tak strhla svojím príbehom, že som ju prečítala jedným dychom za dva večery. Druhá časť knihy bola ešte lepšia ako tá prvá. Páčil sa mi aj humor hrdinov knihy. Aj v tomto príbehu platilo: Aj v temnote hľadaj svetlo.

zdehan
07.01.2022 5 z 5

Pěkná kniha i druhy díl doporučuji.

Barbara182
31.12.2021 3 z 5

Stejně čtivé jako předchozí díl, i když možná o fous míň napínavé, protože bylo už od začátku celkem jasné, jak to dopadne a jen jste coby čtenář čekali, než to hlavním protagonistům dojde. Tak trochu nechápu, proč to jsou dvě samostatné knihy, ale jinak dobrý, ty chvilky humoru navzdory okolní temnotě byly super :-)

Danago
22.09.2021 4 z 5

Druhý díl je naprostou nutností, měla by to být jedna kniha. Rozhodně v této části je o mnoho více napětí a emocí než v prvním díle. Přečteno jedním dechem.
Určitě se nenechte zmást obálkou, je to pěkný příběh, ale trošinku jednodušší ideální pro sváteční čtenáře, četlo se to velice dobře. I když je děj poměrně předvídatelný, mě to nevadilo. Spíše čtení pro ženy.

anna7852
15.08.2021 5 z 5

Velmi emotivní zážitek z téhle série.
Dokonalý,nevim co víc napsat,protože by to asi byla slohovka :)
Každopádně vřele doporucuji

Kristy.Seb
07.07.2021 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Skvělý a dost drsný příběh...

lusitta05
22.06.2021 4 z 5

Prečítala som oba diely jedným dychom, bolo to fajn a dobrý koniec mi vynahradil všetku tú opakujúcu sa temnotu.