Přivolávání

Přivolávání https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200878/bmid_privolavani-nejtemnejsi-sily-RQr-200878.jpg 4 320 76

Nejtemnější síly série

Chloe vidí mrtvé lidi. Ano, jako ve filmech. Problém je, že vidět duchy v reálném životě znamená jednosměrnou jízdenku na psychiatrii. Ovšem nic není tak, jak se na první pohled zdá… Jmenuji se Chloe Saundersová a můj život už nikdy nebude stejný jako dřív. Ve svých patnácti letech jsem vůbec netoužila být jiná než ostatní. Chtěla jsem chodit do školy, mít kamarády, bavit se. A taky jsem chtěla, aby si mě trochu víc všímali kluci. Už ani nevím, jaké je to být obyčejná holka. Všechno nabralo zcela jiný směr toho dne, kdy jsem ve škole poprvé spatřila ducha. Vyděsil mě tak, že nikdo nezapochyboval o tom, že jsem se naprosto pomátla. Teď už ve škole všichni vědí, kdo jsem. Jen z jiných důvodů, než bych si přála. Ve filmech nejsou duchové nic neobvyklého. Když se však v reálném životě snažíte lidem vysvětlit, že vidíte duchy zemřelých lidí, automaticky získáte poukaz na pobyt v léčebně pro duševně choré. A tak jsem se ocitla zavřená v Lylově domově, což je „speciální zařízení“ pro narušenou mládež. Chtěla jsem se co nejdříve uzdravit a vypadnout odsud. Brzy jsem ale pochopila, že je to jiný domov, než se na první pohled zdá. Dějí se tady podivné věci a ani mí noví spolubydlící nejsou choré bytosti. Mají zkrátka poněkud zvláštní schopnosti. Nevím, komu mohu důvěřovat. Musím přijít na to, jaká nebezpečná tajemství skrývá Lylův domov... , a to dříve než povstanou jeho kostlivci a začnou mě pronásledovat. První vydání.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Galatea

The Summoning , 2008

Lenka.Vílka
23.10.2014 5 z 5

Dekuji za vydani tehle knihy a jsem moc rada, ze nezustane jen u jednoho dilu...ale mnohem vic doufam, ze nezustane pouze u tehle serie...autorku beru jako jednu z tech lepsich autorek, ktere za to vazne stoji, a ktere s klidem doporucim dal...anglina je fajn, ale znate to, obcas jsem lina a radeji cestinu :) ale hlavni je tohle: kniha byla vynikajici

warca
12.10.2014 4 z 5

Kniha byla celkem pěkaná. Rozhodně se dobře četla

girli
03.10.2014 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala, že je to jen ubohá napodobenina Mediátora od Meg Cabot, jenže pak začala mít kniha spád a úplně jinej scénář. Už se těším na druhý díl :)

spencer
01.10.2014 4 z 5

Knížka byla zajímavá. Moc se mi líbila, ale mohlo se to rozjet mnohem dřív než u konce.

kkkalamity jane
03.09.2014 5 z 5

tak ke čtení této knihy jsem byla donucena, podle obálky bych si ji rozhodně nevybrala...ale že budu ve 40 letech hltat knížky pro puberťačky bych nečekala...velmi příjemné překvapení, ale ppppproč tam zas musí být ten cliffhanger???jak dlouho budu čekat
na další díl?:)

Marillee
20.08.2014 5 z 5

Rozhodně nesouhlasím, že by to potřebovalo víc akce ještě před koncem knihy. První díl byl o tom nás čtenáře uvést do příběhu, problematiky, seznámit se s postavami a všemi záhadami, které by při samotné akci nebo útěku na povrch jednoduše nevybublaly. :-) Já jsem tedy byla napnutná na všech stranách, že jsem i sama ztratila pojem o čase. Jak už tu někdo psal, nedokázala jsem odhadnout, co se bude dít o stránku napřed a to byl můj hnací pohon. Rozhodně hodnotím nejvyšším možným, jelikož je to po dlouhé době od těch moc pře-akčních pře-slaďáren konečně pro mladé holky trochu něco jiného. Doporučuju všemi dvaceti!!

Nikolka001
16.08.2014 5 z 5

Čtivé, napínavé, dech beroucí. Během četby jsem se nemohla odtrhnout, jelikož byl příběh natolik zajímavý a napínavý, že mě nutil číst stále dál. Díky otevřenému konci jsou má očekávání na druhý díl vysoká. Rozhodně doporučuji! :)

ciniminisek
09.08.2014 5 z 5

Děj je strhující a čtivost příběhu nás nutí otáčet stránky jednu za druhou. Čtenář očekává velkou fantasy akci a místo toho se ocitá v pozici vyšetřovatele a hltá text s takovou urputností, aby zjistil, zda se mýlil, či měl pravdu. To má za následek to, že kniha je absolutně nepředvídatelná a netušíte, co od ní můžete očekávat.

šošana-lilie
30.07.2014 4 z 5

Pěkná knížka,ale škoda že se to rozvinulo až u konce knížky.
Ale abych nepsala jen zápory líbilo se mi jak spisovatelka do toho zakomponovala i nové věci pro některé čtenáře jako např. nekromancie,polodémoni a i malá zmínka o alchymii(která je mou vášní už přes 2 roky:-) ).

kleria
20.07.2014 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se moc těšila, už jen podle anotace to vypadalo strašně dobře, ale popravdě přišlo malinké zklamání. Čekala jsem od této knihy malinko víc a myslela jsem si, že se toho v knížce bude víc dít. Knížka se mi líbila to ano, byla čtivá a nenudila jsem se u ní, jen jsem tak trochu postrádala víc akce a napětí, rozjelo se to až na konci knihy a prostě čekala jsem, že se i tak třeba budu víc bát :D. I přes ty negativa co jsem řekla, jsem knížce dala knížce 4 hvězdičky, protože přeci jen se mi zalíbil ten náměť a je to fajn oddechové čtení :). Těším se na další díl, který si určitě přečtu a doufám, že bude lepší :)).

Ellnesa
13.07.2014 4 z 5

Poutavá knížka, která vás donutí přemýšlet nad shodama náhod a tajemnem.
Chloe mi přirostla k srdci, ake i ostatní hrdiny jsem mĕla ráda.

hanapaimen
09.07.2014 5 z 5

Napínavé čtení, které jsem zvládla během jednoho dne a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Těším se na další díl!

bookcase
08.07.2014 4 z 5

Čtivé a napínavé, jsem zvědavá na další díly.

říkámikačka
04.07.2014

Tato kniha se mi strašně moc líbila , je napínavá hlavně jak zjistí že má nadpřirozené schopnosti . Fakt doporučují jí , hlavně pro ty , kteří čtou knížky o nadpřirozenými schopnosti .

kklepkaa
01.07.2014 2 z 5

Česká obálka knihy moc nenavnadí, ale není to tak špatné. Akorát mám po dočtení knihy pocit, že se tam vlastně nic moc nestalo až konec byl takový akčnější...

Adele02
01.07.2014 4 z 5

Dala bych i pět hvězdiček, ale to si nechám na další díl...
Příště jen víc romantiky ;)
4,5

duchové a přízraky nekromancie

Kelley Armstrong
kanadská, 1968
2014  81%Přivolávání
2015  86%Prozření
2014  83%Probouzení
2018  65%Město ztracených
2015  85%Nejtemnější síly (komplet)

Kniha Přivolávání je v