Přivolávání

Přivolávání https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200878/bmid_privolavani-nejtemnejsi-sily-RQr-200878.jpg 4 320 76

Nejtemnější síly série

Chloe vidí mrtvé lidi. Ano, jako ve filmech. Problém je, že vidět duchy v reálném životě znamená jednosměrnou jízdenku na psychiatrii. Ovšem nic není tak, jak se na první pohled zdá… Jmenuji se Chloe Saundersová a můj život už nikdy nebude stejný jako dřív. Ve svých patnácti letech jsem vůbec netoužila být jiná než ostatní. Chtěla jsem chodit do školy, mít kamarády, bavit se. A taky jsem chtěla, aby si mě trochu víc všímali kluci. Už ani nevím, jaké je to být obyčejná holka. Všechno nabralo zcela jiný směr toho dne, kdy jsem ve škole poprvé spatřila ducha. Vyděsil mě tak, že nikdo nezapochyboval o tom, že jsem se naprosto pomátla. Teď už ve škole všichni vědí, kdo jsem. Jen z jiných důvodů, než bych si přála. Ve filmech nejsou duchové nic neobvyklého. Když se však v reálném životě snažíte lidem vysvětlit, že vidíte duchy zemřelých lidí, automaticky získáte poukaz na pobyt v léčebně pro duševně choré. A tak jsem se ocitla zavřená v Lylově domově, což je „speciální zařízení“ pro narušenou mládež. Chtěla jsem se co nejdříve uzdravit a vypadnout odsud. Brzy jsem ale pochopila, že je to jiný domov, než se na první pohled zdá. Dějí se tady podivné věci a ani mí noví spolubydlící nejsou choré bytosti. Mají zkrátka poněkud zvláštní schopnosti. Nevím, komu mohu důvěřovat. Musím přijít na to, jaká nebezpečná tajemství skrývá Lylův domov... , a to dříve než povstanou jeho kostlivci a začnou mě pronásledovat. První vydání.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Galatea

The Summoning , 2008

kyky0
04.01.2016 5 z 5

Super knížka!

Kachorra
04.12.2015 4 z 5

Nedá se říct, že by mě příběh tak zaujal, že by mě to nutilo pořád číst. To určitě ne. Ale přečetla jsem celý díl a to se také počítá.

Sabii14
23.10.2015 5 z 5

Tato kniha mě uchvátila. Už hned ze začátku byl příběh velmi zajímavý a postupem i napínavý..
Nějaké části byly velmi strašidelné. Nemám vůbec v lásce Tori narozdíl od Simona a proto doufám že on zůstane na dobré straně :-) Zjištění co se stalo z Dereka mě moc nepřekvapilo ale dobrý nápad..
Teším se na čtení dalšího dílu

Mergirus
04.08.2015

Tato kniha není špatná, čte se jedním dechem, ale pro mě není zas natolik poutavá, abych si ji přečetla znovu.

IvettKremrová
29.07.2015 5 z 5

Luxusní knížka,přečetla jsem ji během par dni a chystám se na 2 pecka!! ♥ jen mě zklamal ten konec jak Chloe zradila její teta Lauren..tohle jsem fakt nečekala. Těším se jak bude pokračovat 2 :)) tento díl je napínavý,tajemný a stoji za přečteni jako určitě zbylé 2 díly. :))

Mozkovna
27.06.2015 5 z 5

OBSAHUJE SPOILERY! Teda, vidět duchy bych fakt nechtěla. A skončit na psychiatrii asi taky ne. Ale kdyby tam byli Simon, Derek, Liz a Rae (fajn, i Tori), možná bych tam šla i dobrovolně. No neříkekte mi, že byste nechtěli za kámoše kouzelníka! A mě vždycky fascinovaly příběhy, kde se lidi měnili ve zvířata. A ohýnek - no, ten je fascinující už sám o sobě.
Ne teď vážně. Série Nejtemnější síly mě vážně chytla, dobře se to čte, žádné zbytečné kecání okolo, prostě jen poutavý děj. Občas jsem se ztrácela v tom, co si Chloe představuje a co vlastně doopravdy prožívá, ale naopak se mi líbily scény, kdy si sama sebe představovala ve filmu... Eh, ano, jsem vinna. Taky to často dělám. A musím říct, že s tou uměleckou to trefila - většina studentů dřív byla šikanována. Vím ze zkušenosti (umělce hold nikdo nemá rád, jsme tak úžasní, že to všechny štve - pozn.: ironie).
Kniha se mi líbila, nedělalo problém oblíbit si postavy, párkrát jsem byla fakt překvapená a trochu i vystrašená, ale horor to taky zrovna nebyl. Jen mě dostalo, když jsem zjistila, že je Simon... no... jak to říkal? Zčásti Koreec? Ale to je fuk, nebuďme rasisti, u mě v hlavě stejně vypadá trochu jinak, což už asi nikdo nezmění. Každopádně Derek je prostě frajer.✌

1259
22.06.2015 4 z 5

Velmi dobrý příběh. Duchařinu mám velmi ráda a když se do tady tý knížky zabudovali i jiný nadpřirozena je fakt skvělá. Těším se na další díl.

pajka0071
20.06.2015 5 z 5

Hustý... hodně mě bavila:)

zuzana13
30.05.2015 5 z 5

Dobře napsaná. Dost napínavá knížka.
Strašidelná. Jsem byla napjatá jak ta knížka dopadne.
Pěkný obal knihy. Doporučuji.

Samira
29.05.2015 5 z 5

Velmi povedená kniha. Ze začátku jsem se chvíli začítala, ale spíš proto, že jsem si myslela, že děj bude průhledný a nakonec bylo všechno jinak a já jsem otáčela stránky rekordní rychlostí. Kniha rozhodně překvapí a strhne. Jsem zvědavá na další dějový a vztahový vývoj, kterého doufám bude v druhém díle více.

muchomurka
19.05.2015 4 z 5

Obsahuje spoilery (nebo jejich náznaky).
Zajímavý námět, čtivé zpracování. Bavilo mě objevování tajemství a záhad starého domu, ale škoda, že to nebylo podrobnější, více informací by bylo fajn. Derek byl super, ale radši bych, aby byl polodémon. Ach ten konec, to bylo děsný. Nesnáším bezmoc a to, když se parta rozdělí. Chjo... Doufám, že v příštím díle budou hodně spolu. Celkově - skvělý rozjezd, uvidíme, co z toho bude v dalších dílech.

kklepkaa
06.05.2015 2 z 5

Česká obálka knihy moc nenavnadí, ale není to tak špatné. Akorát mám po dočtení knihy pocit, že se tam vlastně nic moc nestalo a až konec byl takový akčnější...

mišule5
02.05.2015 5 z 5

Knížka se mi zdála že začátku nic moc, ale čím dál jsem četla, tím rychleji mi stránky ubíhaly, až jsem ke konci byla jako na trní:-D tak takový konec jsem nečekala! Okamžitě se vrhám na další díl!

Markett
14.04.2015 5 z 5

Dle mého názoru je to surová kniha. Na první dojem samozřejmě zaujala okouzlující obálka. Když jsem začala číst, už na začátku jsem měla pochyby, jestli knihu vůbec dočtu. Ne kvůli tomu, že by byla špatná, ale "dýchla" na mě "strašidelná atmosféra", do které je kniha laděna. Nakonec jsem si vynadala, že se bojím při četbě knihy a pokračovala. Jak stránky ubíhaly, příběh se mi líbil čím dál tím víc, i když občas jsem se opravdu bála (ano, přiznávám, jsem trochu strašpytel). Jak jsem se postupně seznamovala s postavami, všechny mě svým způsobem zaujaly. Celkově sečteno podtrženo, knihu můžu klidně doporučit všem, kteří mají rádi fantasy a takový tajemný styl. Jsem si jistá, že kniha nezklame. :)

elinkah
08.04.2015 5 z 5

Knížku jsem si vybrala sama, neboť mě zaujal hlavně její obal. Po obsahové stránce jsem se domnívala, že se bude jednat opět o tuctový školní příběh opepřený trochou duchařiny. Mýlila jsem se.
Od prvních stránek jsem se nenudila, s každou další stránkou jsem chtěla vědět víc. Je pravda, že víc se toho začalo dít až ke konci, ale i samotné seznamování s postavami mě velmi bavilo. Chvílemi jsem se i bála, že Chloe svým schopnostem přijde na kloub příliš brzy a už mě to nebude tak bavit.
Vše je zahaleno do tajemnosti, což se mi opravdu moc líbí, žádná z postav mi nesympatická nebyla (ani záporné) a už se těším až se mi pod ruce dostane 2. díl!

AnnAdamkova
22.03.2015

Úžasná knížka...Ten kdo jeste nezacal cist druhý díl bude velice prekvapený!Je to opravdu zapeklité a nepredpokladatelné.Miluju tuto knihu!

Rozhodně vřele doporučuji!

Kllara
03.01.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako dárek a abych pravdu řekla, sama bych si ji nevybrala už jen kvůli té obálce. Ale jakmile jsem ji začala číst, celkem mě překvapila.

Chloe na mě působila sympaticky, ostatní hrdinové také. Sice jsem byla lehce schopná předvídat děj, což trochu zkazí zážitek, ale v knize došlo také k situacím, které mě překvapily a nikdy by mě nenapadly. Samotný příběh nebyl příliš originální, ale chápu, že je v dnešní době vymyslet něco originálního téměř nemožné. A myslím, že kniha nemusí být nutně originální, hlavně že čtenáře baví.

Satan666
07.12.2014

Další z řady průměrných fantasy knížek. Zajímavé pojetí již ohraných témat. Taková pohádka na dobrou noc. Jednoduchý příběh, rychlé čtení, knížka na zabití času. Ale přečtu si i další díly, protože mě zajímá jak to s těma lidma skončí.

lapetitedeny
05.12.2014

Tak jako. Nakonec to nebylo zas tak špatný. A stránky ubíhaly fakt rychle, to se musí nechat.

luciefeix
26.10.2014 5 z 5

Skvělá kniha kterou jsem si uzivala od zacatku do konce

duchové a přízraky nekromancie

Kelley Armstrong
kanadská, 1968
2014  81%Přivolávání
2015  86%Prozření
2014  83%Probouzení
2018  65%Město ztracených
2015  85%Nejtemnější síly (komplet)

Kniha Přivolávání je v