Nejšťastnější miminko v okolí

Nejšťastnější miminko v okolí https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52274/mid_nejstastnejsi-miminko-v-okoli-8df-52274.jpg 4 161 51

Vtipná, mistrovsky napsaná kniha, která překypuje moudrostí, pobaví a poučí. Obsahuje rady, které nenajdete v žádné jiné příručce. Harvey Karp je znávaný pediatr a odborník na vývoj dětí. Pro radu k němu chodí tisíce rodičů od žen v domácnosti až po superhvězdy jako Madonna nebo Michelle Pfeifferová. Ve své knize zábavnou a srozumitelnou formou poskytuje návod jak i z toho nejzlobivějšího dítěte udělat nejšťastnější miminko v okolí.... celý text

Literatura naučná , Rodina , Zdraví

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Happiest Baby on the Block , 2002

Metcheque
Metcheque
12.01.2017 4 z 5

Jak autor správně poznamenává, jím stanovené zásady v podstatě nahrazují miminku čtvrtý trimestr. Po čtvrtém měsíci už jsou víceméně k ničemu. Naše sedmiměsíční dcerka by nám zavinovačku hodila na hlavu, při houpání se v lepším případě pozvrací a bílý šum ji dovádí k nepříčetnosti. Alespoň, že jí vydrželo to sání.

146786
146786
30.12.2016 5 z 5

Shrnula bych jedním slovem: Funguje!!! A kdybych panu autorovi mohla poděkovat osobně, tak to udělám, protože mi ušetřil mnoho zoufalých okamžiků.

bibi.r
bibi.r
31.10.2016 3 z 5

Kniha rozhodně zaujala. Jsou tam skvělé návody, jak pomoci zoufalým rodičům.
Trochu mi však vadilo, že se autor docela často opakoval. I když opakování matka moudrosti, že?

alena4154
alena4154
11.09.2016 4 z 5

Tohle by měla být povinná četba pro nové rodiče :-) Určitě mi dost pomohla. Jen se tam sem tam něco dost opakovalo, ale to autorovi nemám za zlé, alepoň jsem si to pořádně zapamatovala :-) Rozhodně doporučuji přečíst.

Aknel26
Aknel26
23.08.2016 5 z 5

Nečetla jsem celou knihu a myslím, že to ani není třeba, nicméně ta myšlenka, že miminku chybí desátý měsíc v bříšku matky, a měly bychom mu tedy poskytnout podobné podmínky, jaké mělo před narozením, se mi líbí a oněch pět bodů, o kterých autor stále dokola mluví, jsem se snažila dodržovat. A nevím, jestli je to tím, nebo spíš zafungovala genetika, ale náš chlapeček je klidný, pohodový a spinká od narození takřka celou noc v kuse.

poetree
poetree
19.08.2015 4 z 5

Jsem skoro na konci, čte se lehce, protože je určena všemu lidstvu a aby těch 5 kroků k utišení miminka pochopil opravdu každý, je to rozepsáno hodně rozvláčně a furt dokola a spousta omáčky kolem, takový americký happy způsob psaní mi to přijde... kniha by se dala o nejméně 3/4 zkrátit i s obrázky :) ale jinak jsem o těch metodách slyšela už předtím ,tak jsem je celkem zkoušela, krom zavinování (jen jsem držela druhou ruku, kterou nemělo miminko u mého těla, ať s ní tak nemáchá :) a myslím, že to vcelku funguje :) ps - jde to i bez dudlíku.

Eva P.
Eva P.
05.08.2015 4 z 5

Některé rady jsou fajn a některé informace jsou přínosné, ale nejsem příznivce svazování dětí a zacpávání pusy dudlíkem... radši chovat a kojit a budovat si krásný vztah :)

martinka_d
martinka_d
22.04.2014 5 z 5

Začala jsem ji číst v porodnici, a než jsem jela domů měla jsem ji přečtenou :-) Souhlasím, že na tišících metodách asi něco bude, takže kdo má doma řvouna, ať si přečte tuto knihu a začne podle ní s miminkem zacházet !

tkometka
tkometka
27.02.2014 5 z 5

Souhlasím s předchozími komentáři. Funguje, dobře se čte. Obrovský rádce.

Poutnice
Poutnice
29.09.2013 5 z 5

Zuzvil: odpověď je: ano, fungují :) naštěstí jsem ji četla ještě před tím, než jsem to potřebovala. A všem, kdo si stěžují na neutišitelné miminko tohle doporučuju.

Zuzvil
Zuzvil
29.05.2013 3 z 5

Příjemná knížka, která se velmi dobře čte, o tišících metodách novorozenců a kojenců. Otázkou je, zda-li tišící metody opravdu fungují :-) Každopádně stojí za to si knížku přečíst, či do ní alespoň nahlédnout. Autor vše popisuje velmi hezky, vstřícně, mile. Někdy se až příliš opakuje, ale tak asi ví, jak takové maminky v dané době fungují (nefunguji) :-) Za mě knížku můžu doporučit, přinese určité pochopení a pohled na daný "problém".