Nejšťastnější miminko v okolí

Nejšťastnější miminko v okolí https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439615/nejstastnejsi-miminko-v-okoliryfkKQ-D7P-.jpg 4 161 51

Rady, jak utišit novorozence a navodit u miminka pocit pohody.

Literatura naučná Rodina Zdraví
Vydáno: , Esence

The Happiest Baby on the Block , 2002

beatleska
04.12.2018 1 z 5

Ze začátku mě to docela chytlo, protože jsem čekala své první dítě. Ale po chvíli mi připadalo, že se to pořád opakuje dokola a dokola. Dočetla jsem do půlky, a pak už mě to nebavilo.

Lenka1386
28.11.2018 2 z 5

Souhlasím s většinou komentářů. Je to fajn metoda,na moje mimino zabrala,ale úplně stačilo přečíst si první kapitolu. Pak je ještě fajn obrázkový návod,jak správně zavinout dítě a zbytek už je jen ztráta času.

kikies
23.09.2018 4 z 5

Knížku hodnotím jako matka, která má to "nejhorší" už za sebou, takže případné a nové informace přišly tak trochu s křížkem po funuse - ale zase je tu ta neocenitelná praktická zkušenost :-)
Tak za prvé, kniha není bůhvíjak vtipná, dokonce i kreslené anekdoty jsou jen ubohými pokusy o vtip. Ale brala jsem to celé spíše jako návod, takže tohle by mi ani tak nevadilo.
Zadruhé - není mistrovsky napsaná! Po stylistické a textologické stránce je to děs a hrůza. Text je uměle natahován, informace neustále a nelogicky omílány dokolečka...
Zatřetí; když si z toho všeho vytáhnete to podstatné (můj výcuc vydal asi na deset stránek A5) a vyzkoušíte v praxi, možná Vás to zachrání. Budu-li mít druhé dítě, určitě to zkusím, protože se to tváří, jako by to mělo hlavu i patu a já tomu prostě věřím. Někomu to možná přijde jako něco automatického a naprosto samozřejmého, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že kombinaci všech popisovaných tišících metod najednou jsem ještě nikdy u nikoho neviděla. Zvlášť ano; a samozřejmě jsou samostatně více či méně úspěšné, to podle konkrétního dítěte. Ale sama znám moc dobře ten pocit, když už nevíte, co byste vyzkoušela, a za hodinku spánku byste vraždila...
Takže asi tak - je to doktor, který podle všeho rozumí své práci. Chtěl pomoct především nám rodičům a podělit se o své letité zkušenosti (a trochu na tom i vydělat, ale to je snad pochopitelné). A rozhodně to není spisovatel a jde to hodně poznat. Knihu bezradným nebo připravujícím se rodičům určitě doporučuji. Ale nelekejte se té literární (ne)kvality ;-)

tereza9321
21.07.2018 5 z 5

Super! Doporucuji.

zlatkr
22.06.2018 2 z 5

Neustále opakující se teorie,sice fungující,ale kniha se dala shrnout do jednoho článku

Gaeberys
10.06.2018 1 z 5

Každou chvíli mám rodit naše první miminko. A tato kniha?

NĚCO K OBSAHU:
1.) Když bych z ní udělala výtah důležitých informací, stačil by se z toho napsat krátký poučný článek. To by ale tolik nevynášelo, že? Neustálé opakování všeho mi lezlo na nervy. Něco nastíní, popře, a za 3 stránky to zase rozmazává, furt dokola. Největším příkladem jsou snad strany 226-229, vždyť o tom mlel celou předchozí kapitolu, proč to tam zase dává, když to ani není shrnutí (aby byla kniha tlustší?)? Zkrátka (rozhodně ne) mistrovsky dokázal mluvit o 5 bodech na 300 stránkách neustále dokola.
2.) S tak kýčovitým obalem jsem se styděla knihu číst někde na veřejnosti.
3.) Vtipná mi nijak nepřišla.
4.) Zkušenosti mamimek - absolutně neobjektivní informace, takže jsem je začala velmi rychle přeskakovat.

NĚCO KE KNIZE:
Totální stylistický paskvil.
1.) Proč šedé informační rámečky v drtivé většině případů vloženy mezi věty odstavců či mezi vyjmenovávané body?! Pro pána to je tak těžké ho dát až za konec odstavce? Vždyť to jsou základy, které nám vtloukali do hlavy už na školách při psaní jakýchkoli prací!!!
2.) Občas má autor (nebo překladatel???) problém s pojmy "tabulka", "graf" ap. Zejména zpočátku je to tam domatlané. Například: "Výsledek této studie ukazujeme v následující tabulce" píší na straně 45 - Tak za prvé je to "předchozí" nikoli "následující", neboť "tabulka" se nachází na straně 44. A za druhé to není žádná tabulka, ale graf!
... Tyto stylizační hrubky knihu jen shazují. Pokud chci své dílo nějak prezentovat, mělo by i nějak vypadat - je to stejně důležité jako samotný obsah. Tady stojí obojí za starou Belu.
Naštěstí mám knihu jen půjčenou, těch peněz by mi bylo líto.

NĚJAKÁ POZITIVA?
Ano, za ně dávám tu jednu hvězdu. Dověděla jsem se dvě nové informace ohledně miminka (jak je to se sluchem po narození; proč vlastně zavinovat těsně i ruce).
Jinak mi přijde, že to jsou informace všeobecně známé a že jsou snad doufám i pro matky přirozené a automatické. Ale třeba to tak každý nemá, těžko říct. Za pár dnů otestujeme sami.

knih.sasa
07.06.2018 3 z 5

Dobře napsáno, několik dobrých rad, které pomohou. Zorientujete se v pláči a potřebách dítěte, něco pochopíte, proč to tak je nebo co zkusit, aby dětátko bylo spokojenější. Lepší přečíst v těhotenství, během začátku péče o dítko, na to už není moc čas.

JanaVoj.
03.05.2018 5 z 5

Kniha mi velice pomohla, doporučila bych ji přečíst všem maminkám.

lenkaBajza
16.04.2018 3 z 5

Kniha mi byla doporučena a ačkoliv jsem přemýšlela mezi dvěma a třema *, knihu bych doporučila i dalším maminkám.
Ze začátku však čtete jednu informaci furt tu samou dokola. děs. Naštěstí je to proloženo informacemi z historie, evoluce atd., které mě přišly velmi zajímavé. Postupem čtení se mi však i informace o pramatce a pramiminku začaly přejídat.
Myslím taky, že si autor z počátku knihy protiřečí. Vysvětluje druhy dětského pláče - jednou je to bolest bříška, po druhý je to prostě vášnivé miminko?!
Co se týče 5 zásad - nemáme doma zas až takového křiklounka, abych se jich musela striktně držet. Dělám je jen "polovičatě" od narození miminka, aniž bych potřebovala knížku. Ale ... zásady fungují.
oceňuji také krátké příběhy autorových pacientů a jejich rodičů. Povzbuzení, že v tom prostě nejste sami:)

Ni.kk.i
28.03.2018 5 z 5

Naprosto úžasná knížka a mně (jakožto prvorodičce) moc pomohla. Rozhodně doporučuji a každá, novopečená, maminka by si jí měla povinně přečíst.

JessieEx
04.03.2018 3 z 5

Je skvělé, že se někdo věnuje tomuto palčivému problému mnoha novopečených rodičů! Harvey Karp přichází s novým pohledem na důvod miminkovských kolik a důsledně (někdy až příliš) je vysvětluje jak po teoretické stránce, tak s praktickými návody. Souhlasím, že se hodně opakuje, ono je potřeba napsat nějaký text aby z toho ta kniha byla :D a často se setkávám v různých odvětvích s knihami, kde základní myšlenka vydá na jednu stránku a zbytek je jen "omáčka" (např. od Marie Kondo, Gary Chapmana atp.) Základní myšlenka je, že abyste uklidnili dítě trpící kolikou, je potřeba praktikovat těchto pět tišících metod: zavinutí, houpání, šumění, sání a polohování na bok. Nedokážu posoudit účinnost protože bohužel k naší smůle jsem se ke knize dostala až "s křížkem po funuse", a to u nás byly koliky fakt krizové. Já jsem tyto metody praktikovala, ale asi nikdy ne všechny naráz, jelikož to mi internet neporadil :) takže knížku určitě doporučuji nastávajícím a novopečeným maminkám protože za zkoušku to rozhodně stojí!
Btw. Maminky věděly jste jaký je Harvey Karp fešák? ;)

Banny_L
15.02.2018 4 z 5

Kniha by mohla být poloviční, neb se to opakuje stále dokola..ale..u nás teda funguje :)

Anya636
12.02.2018 2 z 5

Chcete-li se něco dozvědět a zároveň si počíst Slepičí polévku pro duši, tak autor této knihy to dokázal zkombinovat. Z informací, které lze shrnout na dvě A4 udělal příručku románového typu. Co Vám budu povídat, jste li čerstvá maminka, tak na takovéhle knihy potřebujete čas, který rozhodně nemáte. Doporučuji shlédnout na youtube nějaká videa s Karpem a ušetříte hromadu času. Poučky z knihy skutečně mohou fungovat, ale netřeba kvůli tomu knihu číst celou.

onRock
28.10.2017 5 z 5

Veľmi kvalitná a dobrá pragmatická kniha písaná s ľahkosťou. V praxi sme s manželkou aplikovali len pár bodov, ktoré zabrali. Kniha funguje a zbytočne nestraší ani nefilozofuje, na rozdiel od mnohých kníh európskych autorov. Odporúčam ako povinné čítanie sestrám (a lekárom) pôrodníckych oddelení na Slovensku, z ktorých mnohé by najradšej zaviedli prísny režim deťom už od pár týždňov ich veku. Potom sa ani nečudujem, že populácia našej krajiny je na tom tak ako je.

ksander33
26.10.2017

Knihu jsem včera dočetla, rodit mám příští týden, tak teprve uvidím, jak moc přínosná pro mě bude. Jak píšou ostatní, lehce a vtipně napsaná kniha, ale příliš mnoho opakování... Klidně by se dala zkrátit na polovinu.

kusma
06.10.2017 4 z 5

Kniha se výborně čte. Před porodem mi přišla geniální. Po porodu se mi ale ve střetu s realitou nedaří rady aplikovat. Přesto to bylo zajímavé počtení.

Braenn
25.08.2017 4 z 5

Čtyři hvězdy, protože to funguje a zabírá, a protože mi ušetřila hodně nervů s miminama. Nebo jinak. Čtyři hvězdy dávám za jednu kapitolu, zbytek je na dvě, neboť autor zcela v americkém stylu celou dobu už jen opakuje, vysvětluje, podporuje, zdůrazňuje, rozvádí a obhajuje myšlenky, které v té kapitole padly.

Ale co budu povídat - fungovalo to, pomohlo to, takže je to pořád jedna z mála knih, které bych postavila oltářík a zapálila svíčku. Díky, pane Karpe!

simona5r
09.05.2017 4 z 5

Rady a informace v knize si myslím, že jsou pro novopečené rodiče velmi přínosné. Bohužel je kniha zbytečně zdlouhavě napsaná a spoustu informací se tam několikrát opakuje. Proto je dobré si knihu přečíst ideálně ještě před porodem, zvýraznit si to důležité a pak si tyto zvýrazněné věci přečíst po porodu. Pokud jste čerstvými rodiči a máte málo času, tak vám doporučuji přečíst str. 226-229, kde je to nejdůležitější shrnuto.

jana6585
03.02.2017 5 z 5

Super kniha. Velice dobře napsaná a hodně nám pomohla zklidnit našeho prcka. Je zde spousta dobrých rad. Bílý šum zabral a těsné zavinovaní také. Díky této knize jsem se konečně po dlouhé době všichni vyspali.

hanis2806
18.01.2017

Zajímavá kniha o dětském pláči a jeho příčnách. Autor má spustu zkušeností z praxe dětského doktora a píše velmi čtivě.