Nejšťastnější dívka na světě

Nejšťastnější dívka na světě https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296900/bmid_nejstastnejsi-divka-na-svete-635-296900.jpg 3 104 38

Její dokonalý život je dokonalá lež. Osmadvacetiletá TifAni je hrdá na to, čeho v životě dosáhla: má práci v redakci prestižního módního časopisu v New Yorku, jak si to dávno vysnila, a teď ji čeká už jen zářná budoucnost. TifAni možná působí jako sebestředná, manipulativní žena, ale je na to pyšná, protože všechno, čeho dosáhla, získala vlastními silami. Teď napřela veškerou svou energii k přípravě svatby s mužem, jenže se zdá ve všem směrech ideální. Toužebně očekávaná událost jen dovrší léta její snahy vymanit se z pozice maloměstského děvčete a stát se manželkou muže se jménem a kontem, které jí můžou všichni jen závidět. Ale minulost, kterou by nejraději vytěsnila z hlavy, nedobytně dotírá. Minulost, která je jejím nepřítelem. Otázkou je, zda drásavou skandální události navždy pohřbít ve své mysli. Co by se stalo, kdyby vyšla s pravdou ven? Bude to znamenat konec všeho, k čemu se tak usilovně dopracovala - nebo to pro Ani vysvobození? Prvotina Jessicy Knollové, která se okamžitě stala bestsellerem, není jen strhujícím thrillerem s takřka detektivní zápletkou, ale i dílem zamýšlejícím se nad palčivými otázkami moderní společnosti. Dotýká se tématu ženy jako oběti, hledá odpověď na to, odkud se bere násilí a co je jeho spouštěčem.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Jota

Luckiest Girl Alive , 2015

Pavlnka
28.03.2024 3 z 5

Taková normální kniha.

střapatá
11.12.2023 2 z 5

Na hlavní hrdince mě štvalo úplně vše. Od stupidního jména (proč proboha?!) po naprosto bitch povahu. Opravdu bylo nutné na každé stránce zdůrazňovat, že je ta ženská tlustá, i když má 40 kilo? Pokud to byl záměr a autorka opravdu chtěla vytvořit hlavní postavu, kterou budou všichni nenávidět, tak moc nechápu, k čemu to je dobré. Druhá půlka lepší než ta první, takže dočteno, ale už nikdy více.

MíšaS.
11.12.2021 1 z 5

Jednu hvězdu to má za to, že jsem to přečetla, ale jinak je to naprostá blbost. Kdybych věděla, že jsem četla od této autorky už jinou knihu, kterou jsem hodnotila odpadem, tak bych po knize v knihovně nesáhla.
Vlastně z knihy vychází to, že když budete lhát a budete se chovat jako mrchy, tak všeho dosáhnete. Asi jsem byla holt vychovávána jinak...

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Za mě hrozně zajímavá kniha. Zpočátku jsem myslela, že ji ani nedočtu, bylo to hrozně utáhlé a zdlouhavé, navíc mě bavila číst jen část, kdy se hlavní hrdinka vracela do období puberty. Pak ale knížka dostala neskutečný spád a najednou jsem se nemohla odtrhnout. Zvláštně to na mě všechno zapůsobilo.

Jurajovamaka
05.02.2021 4 z 5

Kniha podľa môjho gusta! Veľmi sa mi páčila originalita a to, že príbeh nie je vôbec americko-sladký. Hlavnú hrdinku budete dosť pravdepodobne zo začiatku nenávidieť. Povýšenecká a namyslená mrcha! Lenže...čítajte ďalej. Postupne sa začnete pýtať prečo, neskor spochybníte celú jej osobnosť. Neprezradím viac, musíte zistiť sami.
Ďalšia vec, ktorá sa mi páčila je časove prelínanie, ktoré ma nútilo stále čítať. Začiatok sa rozbieha trošku pomalšie lebo vykresľuje postavy a potom naberie grády. Zrazu dynamické čítanie a veci, ktoré by som vôbec nepredvídala.
Kto má rád knihy ako je Dievča vo vlaku, toho by táto kniha mohla zaujať. Ja môžem iba odporúčať. Super!

kackahracka
14.09.2020 2 z 5

Prvních pár stránek a byla jsem nadšená. Neotřelý sloh, pěkná spojení, svižné tempo, nadějně tajemné téma. Ale pak to začalo nějak drhnout. Nakoukla jsem na místní komentáře, kterým se podařilo mě opět navnadit. Šokující vyvrcholení, čtivá kniha, hrozně zajímavá, psychothriller…
Pro představu přikládám dvě citace z textu:
1)…………………...
Byla jsem na Bradley teprve druhý týden a už jsem musela vyměnit celý šatník, až na ty oranžové kapsáče od Abercrombie and Fitch. Byly ohavné a nevkusné, ovšem tou pochvalou od Hilary se jim dostalo výsadního posvěcení.
2).......................
Máma mě vzala do obchodního centra King of Prussia a v butiku J.Crew jsme utratily dvě stě dolarů za hromady tvídových, hrubě pletených oblečků.
Poslední zastávku jsme udělaly v Nordstromu, kde jsme koupily dřeváky Steve Madden, stejné, jako nosily všechny ty holky živící se salátem. Dlouho předtím, než je člověk uviděl, bylo slyšet ty jejich klapající dřeváky se stélkami mlaskavě se lepícími na paty.
……………….

Podivné, prázdné věty na střídačku s těmi opravdu skvělými. Sveřepě jsem se nořila hlouběji a dál, ale měla jsem dojem, že nejsem schopná pochopit, co si o tom všem myslet. Pubertální román? Ironický výsměch „Pravým blondýnkám“? Drama s hlubším smyslem? Otravovaly mě neustálé narážky na světové značky, které mi vůbec nic neříkaly. Chytla jsem se tak maximálně při zmínce o Victoria's secret nebo Starbucks, jinak jsem si připadala úplně mimo. Spoustu vtipů jsem tak nejspíš nedocenila, škoda. Postavy jsem vnímala jako přihlouplé pipiny. Je to duté a má to kolínka. Fanděte pak něčemu takovému. Otráveně jsem přeskákala až na konec, aniž bych si užila „ten zvrat“. Což jediné mě mrzí. Samozřejmě jsem to vůbec nepochopila. To mě štve.

Leena
11.09.2020 2 z 5

Tak vesměs to bylo dost nudné, přeskakováno sem tam..
Byla jsem zklamaná, nic moc.

Ejv
09.06.2020 2 z 5

Slabší.. v půlce mě už začalo zajímat, jak knížka skončí, tak jsem to nakonec dočetla do konce.. ale opravdu slabé..

michaela.22
16.04.2020 5 z 5

Fantastický román. Postupné odkrývání příběhu, je zde napětí a přesto se mi líbí reálnost příběhu. Rozhodně stojí za přečtení. I když je text docela nahuštěn, kniha se čte opravdu snadno a rychle.

Kristy.Seb
14.01.2020 4 z 5

Ačkoliv se dej zdál být napínavý, knížka mi přišla tak trochu o ničem.....

Cleo De Nile
06.06.2019 4 z 5

Ani po přečtení anotace jsem netušila, co mám vlastně od knihy očekávat. Nakonec jsem byla moc mile překvapena, je to velice svižný román, dalo by se dokonce říct psychologický thriller, s velmi neotřelou hlavní postavou. Já osobně jsem si ji navzdory její ne zrovna příjemné povaze oblíbila, a poté, co jsem si knihu přečetla celou, jsem ji už naprosto chápala. Je to opravdu šokující vyvrcholení, a já jsem z knihy nadšená.

lenkaBajza
06.09.2018 2 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli žánru - detektivka, thriller. Bohužel do půlky děje sem myslela, že čtu nějaký "drama pro puberťáky". S detektivkou to nemělo nic společného. Myslím, že autorka mohla kapitoly ze současnosti úplně vypustit, stejně jsem je potom začala přeskakovat, byla to jen omáčka na zaplácnutí a vůbec nic zajímavého nepřinesly.
Kapitoly z minulosti byly zajímavější, i když i tam bylo spousta popisných pasáží.
Uprostřed děje je jedna kapitola, jedna jediná, která mne opravdu zaujala a je podstatou celé knihy. Bohužel jen jedna. Potom se zase autorka pustila do nudných popisných pasáží. Je to výborný námět, ale opravdu mizerné zpracování.
Velká škoda

adnov
25.08.2018 2 z 5

Dlouhý předlouhý úvod. Prvních 200 stran zkrátit na třetinu. Čtivé to bylo, napínavé trošičku.
Nelíbily se mi kapitoly z minulosti, naopak jsem hltala současnost, i když se hlavní hrdinka chová stále jak puberťák.

BarBarBar
14.06.2018 2 z 5

Tak nějak nevím o čem to bylo...

Vierka_kikanika
21.01.2018 3 z 5

Do knihy som sa nevedela začítať, približne do jej polovice som mala pocit, že sa nič nedeje, že to, čo autorka opisuje, je už obohrané. Že toto máme dávno napozerané v amerických filmoch a nič ma už neprekvapí. Ale opis útoku, naturalisticky opísané streľbou zohavené telá tínedžerov či vyšetrovanie, kedy som skutočne pochybovala o nevine hlavnej hrdinky, autorka zvládla výborne. Po dočítaní vo mne zostal nepokoj, nepríjemný pocit ohrozenia a veľmi rozporuplné pocity. V knihe by som uvítala ešte hlbší ponor do psychológie postáv, zdalo sa mi, že autorka kĺže iba po povrchu.

Rosie5
10.07.2017 4 z 5

Když jsem začala knihu číst,myslela jsem ,že to prostě nadám,není to zrovna můj šálek kávy. Jsem ráda,že jsem tomu ještě dala šanci. Je to skvělá ,čtivá kniha, velice zajímavý děj, nedokázala jsem se od ní nakonec odtrhnout

patricka
24.06.2017 3 z 5

Pořád nechápu ten název...

Lenka.Vílka
06.02.2017 2 z 5

Skvělé čtení na dovolenou? Souhlasím. K vodě za situace, kdy mám už celou knihovnu přečtenou, a nic jiného nezbyde. Možná bych ale nebyla nadšená ani v tom létě a raději znuděně koukala do slunce. Nevadí mi, když nesnáším hlavní hrdinku. Vadí mi, když nesnáším děj knihy, kde se ona hrdinka vyskytuje. Což byl případ téhle knihy.

Martinka79
31.01.2017

I kdyz se mi to temer vubec nestava, knihu jsem nedocetla, skoncila jsem na cca 120. strane. Do cteni jsem se musela nutit. Za me ztrata casu.

Liduka
29.01.2017 3 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. Těžko se mi do ní začítalo a kapitoly ze "současnosti" mě absolutně nebavily. Ještě, že se vždy střídaly s kapitolami z minulosti, které stály zato. SPOILER: Nicméně jsem na konci stále čekala nějakou bombu, třeba to, že TifAni byla do toho všeho také nějak zapletená.

New York deprese pravda a lež svatba vyrovnání se s minulostí

Jessica Knoll
americká
2016  62%Nejšťastnější dívka na světě
2019  36%Oblíbená sestra

Kniha Nejšťastnější dívka na světě je v