Nejšťastnější dívka na světě

Nejšťastnější dívka na světě https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296900/bmid_nejstastnejsi-divka-na-svete-635-296900.jpg 3 104 38

Její dokonalý život je dokonalá lež. Osmadvacetiletá TifAni je hrdá na to, čeho v životě dosáhla: má práci v redakci prestižního módního časopisu v New Yorku, jak si to dávno vysnila, a teď ji čeká už jen zářná budoucnost. TifAni možná působí jako sebestředná, manipulativní žena, ale je na to pyšná, protože všechno, čeho dosáhla, získala vlastními silami. Teď napřela veškerou svou energii k přípravě svatby s mužem, jenže se zdá ve všem směrech ideální. Toužebně očekávaná událost jen dovrší léta její snahy vymanit se z pozice maloměstského děvčete a stát se manželkou muže se jménem a kontem, které jí můžou všichni jen závidět. Ale minulost, kterou by nejraději vytěsnila z hlavy, nedobytně dotírá. Minulost, která je jejím nepřítelem. Otázkou je, zda drásavou skandální události navždy pohřbít ve své mysli. Co by se stalo, kdyby vyšla s pravdou ven? Bude to znamenat konec všeho, k čemu se tak usilovně dopracovala - nebo to pro Ani vysvobození? Prvotina Jessicy Knollové, která se okamžitě stala bestsellerem, není jen strhujícím thrillerem s takřka detektivní zápletkou, ale i dílem zamýšlejícím se nad palčivými otázkami moderní společnosti. Dotýká se tématu ženy jako oběti, hledá odpověď na to, odkud se bere násilí a co je jeho spouštěčem.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Luckiest Girl Alive , 2015

Izu
24.01.2017 2 z 5

Hlavni hrdinka se chova jako nejblbejsi divka na svete a pak se divi, ze sklizi to, co zasela.
Nebyla mi nicim sympaticka a o to hur se to cetlo.
Ke konci to nabralo alespon trochu grady.Opravdu mi neni jasne, proc ze sebe delat kus hnoje, aby me V.I.P zumpa prijala.

Sireen
20.01.2017 4 z 5

Zajímavá kniha. Místy vcelku nudná a nesympatická, místy něžná nebo strhující. Těžko se mi hodnotí, ale určitě stojí za to přečíst a určitě mi po ní něco zůstane. Hlavní hrdinka se sice chová mnohdy jako blbka, ale nakonec není problém ji pochopit. Mnoha místy jsem s ní dokonce sympatizovala... Je to zajímavý výlet do cizí duše a cizího života, nijak nepřikrášlovaný a celkově syrový, což oceňuji.

Blaufik
14.01.2017 4 z 5

Díky první kapitole jsem nabyla dojem, že kniha nebude nic moc. Kapitola se mi zdála nudná, chaotická. TifAni se chovala jako snobská slepice a já jsem měla trochu obavu, že taková bude po celou dobu příběhu. To bych asi těžko skousávala.
Nicméně jsem velice ráda, že se má obava nepotvrdila a já jsem se do knihy naprosto ponořila.

Janoud
09.01.2017 1 z 5

Odloženo

hruskovalucie93
01.01.2017 4 z 5

Za mě hrozně zajímavá kniha. Zpočátku jsem myslela, že ji ani nedočtu, bylo to hrozně utáhlé a zdlouhavé, navíc mě bavila číst jen část, kdy se hlavní hrdinka vracela do období puberty. Pak ale knížka dostala neskutečnej spád a najednou jsem se nemohla odtrhnout. Zvláštně to na mě všechno zapůsobilo.

kiraa
22.12.2016 4 z 5

Po předchozí četbě "Izolovaného" byl cíl jasný. Opít mozek nějakým tlamolepem, po kterým nebudu usínat s vidinou vyskládaných lidských orgánů na pitevním pultíku. Ač by se mohlo podle přebalu zdát, že jsem nemohla netrefit, opak byl pravdou. Knížku bych rozdělila na etapy. Začátek vypadal nadějně, možná ve stylu Sexu ve městě, i když tuhle „legendu“ asi jako jediná ženská těžce nemusím. Načež následovalo cca sto stran nesmyslných úvah jedný protivný a afektovaný pipiny. Jedním slovem nuda. Ale vzhledem k tomu, že knížky z 99% dočítám i když se jedná o pěknej vopruz, jela jsem dál. Nic neodkládám, nepamatuji, kdy jsem něco „vzdala“, vždycky věřím, že něco zajímavýho ještě přijde … i když nepřijde. :-) Ale bacha, tady to přišlo a se vší parádou. Finiš majestátní i šokující. Z nudnýho příběhu se rázem vyklubalo slušný drama. Najednou vše, co vypadalo divně, začalo dávat smysl a střípky se poskládaly v ucelenou mozaiku. Děj popisovat nebudu, snad jen, že celý příběh je o ženě, ženě jako oběti trestného činu, který byl jen dalším spouštěčem ještě daleko horší tragédie. Ale také o minulosti, která někdy může ležet na člověku jako balvan, se kterým nelze hnout. Takže za mě rozhodně knižní TIP, ne FTIP. Jo,s ef ... nečti Josef :-)

denyjanostik
16.11.2016 2 z 5

Také jsem čekala víc, vůbec mi nepříjde, že by měla být best sellerem. Četla se poměrně dobře, ale nic co bych musela číst znovu.

Princezna22
11.11.2016 3 z 5

Od téhle knihy jsem čekala poměrně víc. Kniha se četla dobře,ale nelíbila se mi.

Pjater
02.11.2016 1 z 5

Kniha se mi bohužel nelíbila. Po přečtení některých recenzí jsem čekala zajímavý psychologický thriller. Bohužel se nekonalo ani jedno. Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická a vůbec by mi nevadilo kdyby ji potkal o něco horší konec. Pokud jste zvyklí na klasické thrillery, tak si raději přečtěte něco od severských autorů. Tady najdete jen zklamání.

Danago
28.10.2016 3 z 5

Knížka je originální psychologický thriller s neobvyklou hrdinku, která si vás svým vyprávěním buď naprosto získá nebo odradí. Mě si velice brzy získala a napsrosto sem jí chápala.
V knížce se postupně odkrývá Anino temné tajemství , které mě skutečně šokovalo a připoutalo ke čtení. Toto téma jsem ještě v knížce nezažila .
V knížce je dobře popsáno , jak umí být děti kruté, přičemž vše je inspirováno skutečnou zkušeností autorky, což je ještě více šokující. Na konci mě přeběhl mráz po zádech.
Knize nelze upřít, že má zajímavé téma a hlubší podtext. Knížka nudná není , možná je jen potřeba vydržet než se ukáže první šokující tajemství.

ailleen
22.10.2016 1 z 5

Nudná přeceňovaná a předvídatelná kniha pro teenagery. Hlavní hrdinka nesympatická, pořád dokola omílání diet a traumat ze střední školy. Odloženo nedočteno a zběžně prolistován závěr. Ztráta času.

Michaela91
29.09.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla velmi čtivá. Zápletka byla taky super a téma, pro mě neobvyklé. Takovou knihu jsem četla poprvé ale jsem spokojena. Líbilo se mi jak se střídala minulost ze současností.

bookcase
06.09.2016 5 z 5

Výborný psychothriller, v některých místech trochu zdlouhavý, ale i tak mě to pořád nutilo číst dál a dál.

JanaDor
02.09.2016 3 z 5

Kniha je velmi čtivá. Autor dokázal přenést smutek z osudu hlavní hrdinky na mě – na čtenáře. Někdy se mi ani nechtělo číst dál, protože jsem tušila, že je to špatně a že bude ještě hůř. Tajemství se odkrývá postupně, a když si myslíte, že je to vše, čeká na vás další šokující překvapení. Je příkladem, jak jsou děti kruté. Jak si neuvědomují, že moc ubližují. Kdyby stáli na druhé straně, tak by se tak nebavili. Ale to jim nedochází. Knihu doporučuji hlavně mládeži, aby pochopili, co se vše může stát z blbé srandy…. Věřím, že je chytne. Román je pro všechny, kteří se zajímají, co vše se může dít kolem nás.
Jediné mínus pro mě byla nesympatie k hlavní hrdince. Chápu ji, je mi ji líto, ale postoj, který si osvojila je absolutně jiný, než který bych já zaujala.

mmmisulka.r
27.08.2016 5 z 5

Překvapivě dobré čtení, s jazykem ostrým jako břitva a překvapivým dějem!

Channach
22.08.2016 5 z 5

To byl masakr. Je to dechberoucí, stylem květnatých souvětí připomíná J.K. Rownling. Autorka čerpá z vlastní zkušenosti... Více v mé recenzi v záložkách.

leny.wood
12.08.2016 3 z 5

Příjemné čtení, které má něco do sebe. Určitě se neztotožňuji s tím, že se jedná o ďábelsky temný a zábavný debut, jak je psáno na obálce a už vůbec nejde o thriller. Příběh vypráví sama hlavní postava, minulost je odkrývána postupně a ačkoliv si myslíte, že už víte vše, není tomu tak. Román se čte hezky, svižně, ideální na dovolenou, pokud nechcete krvák ani klasický společenský román. Nejraději bych dala 3,5 hvězdy, ale když to nejde tak 3, jenom přece jsou tituly, které hodnotím výše...Doporučuji!

sabanka
02.08.2016 5 z 5

Miluju tu knihu, protože je tak jiná, tak narvaná emocemi, má potenciál, hlavu a patu a šmrnc. Pokud chcete něco na léto a zároveň nejste na ty naivní romány, tak tohle je správná volba.

New York deprese pravda a lež svatba vyrovnání se s minulostí

Jessica Knoll
americká
2016  62%Nejšťastnější dívka na světě
2019  36%Oblíbená sestra

Kniha Nejšťastnější dívka na světě je v