Nejslavnější popravy

Nejslavnější popravy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371224/bmid_nejslavnejsi-popravy-Vdh-371224.jpg 3 36 8

Mergirus
28.03.2020 2 z 5

Téma pro knihu je tohle výborné, ale zpracování jsem si představovala trochu hlubší a povedenější. Kromě jiného by autor měl nechat knihu projet korekturou kvůli spoustě chyb. Více se mi líbily odkazy na další díla o historii trestu smrti.

zuzka894
23.09.2019 2 z 5

Zajímavé a nudné zároveň. Začátky trestu smrti jsou nudné nezazivne, všichni to už známe ze školy, lámání v kole, obeseni, ukamenivanu atd. Zajímavé to bylo až od amerických současných trestů smrti, elektrické křeslo, plynová komora, injekce. Skvělé čtení bylo i o Milade Horákové. Člověk se dozví něco nového, nevěděla jsem že Američané používají plynovou komoru. Což moc nechápu, svět to kritizoval u nacistů a Amerika to používá i v dnešní době.

Radka1911
26.08.2019 4 z 5

Jedná se o literaturu naučnou, tudíž příliš napětí se od této knihy očekávat nedá.

rutto45
27.02.2019 4 z 5

Zaujímavá kniha, ktorej by som vytkol len to, že autor mohol venovať viac strán jednotlivým druhom popravy používaných naprieč celou históriou ľudstva, na úkor časti knihy, v ktorej sa zaoberal "len obesencami" v časoch komunistického režimu v Československu.

Ellen16
01.01.2019 3 z 5

Knížka je celkem čtivě napsaná a plná zajímavých informací o různých druzích poprav a historie trestu smrti v Čechách. Co mi ale trochu vadilo byly místy zvláštní stavby vět a zvýrazněný text, nepůsobí to moc hezky. Jinak spokojenost.

Kulhajs
20.07.2018 4 z 5

Velice čtivá rychloknížka na jedno odpoledne. Takový úvod k tématu poprav...

kyssling
22.05.2018 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha, ale čekal jsem trochu větší historický záběr.

reykjavik
05.03.2012 5 z 5

Naučná kniha, která uchvátí, zaujme a opravdu poučí.
Poprava gilotinou atd.
Opravdu super.