Nejslavnější piráti

Nejslavnější piráti https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79082/nejslavnejsi-pirati-79082.jpg 4 17 3

Kniha Nejslavnější piráti podrobně mapuje historii pirátského řemesla. Popisuje organizaci a způsob boje, pirátské lodě i jejich nejznámější základny. Největší část knihy je však věnována osudům nejslavnějších pirátů. Čtenáře zaujme také bohatý ilustrační doprovod a dokumentace.

pavel80
24.12.2015 5 z 5

Kniha je dle mého názoru podle celkového stylu určena spíše pro mládež, proto není na škodu, že je psána populárně naučným způsobem a podle mě je to vyvážený mix jak zajímavých historických faktů, tak naproti tomu akčních vsuvek. Pokud někdo čeká učebnici dějepisu a zeměpisu, musí hledat jinde, ale toto také dle mého stejně nebyl autorův záměr. Já jsem byl rozhodně spokojen a knížka splnila moje očekávání.

Storm.b
07.11.2015 3 z 5

Nečekejte nějakou odbornou knížku. Jedná se spíše o jakési čtivé vyprávění, místy proložené vymyšlenými dialogy pirátů. Ale docela jsem se při čtení bavil a rozhodně nemůžu tvrdit, že jsem se nic nového nedozvěděl.

Ashurnibibi
04.09.2015 3 z 5

Chudé o informace a obohacené o spoustu zavdějících romantizujích příběhů. Buď autor čerpal jen z kapitána Johnsona, nebo má až moc bujnou fantazii. Nicméně historická kniha faktu to není ani omylem.

piráti

Václav Moravec
česká, 1955
2011  75%Nejslavnější piráti
1997  0%Tajemství podzemní chodby
2001  0%Jak se Kamil vzpříčil a jiné...
1999  0%Klukoviny

Kniha Nejslavnější piráti je v