Nejpravděpodobnější nehoda

Nejpravděpodobnější nehoda https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91692/bmid_nejpravdepodobnejsi-nehoda-XcB-91692.png 3 10 2

Ocelové kontejnery vedle ploché, čisté mořské hladiny a za nimi hřebeny hornatiny, nad jejichž vrcholy už vystoupilo slunce. Na zalesněném úbočí za zátokou se ukrýval pozorovatelúv triedr a ze vzdálenosti čtyř mil bylo sotva slyšet dieselektrickou lokomotivu, když odbočila z hlavní tratě, projela vyhrazeným prostorem a prvními ze dvou vrat... Tak začíná příběh o politické přípravě stavby atomové elektrárny s rychlým jadrením reaktorem.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Naše vojsko

Maximum Credible Accident , 1980

kamilk
kamilk
29.03.2021 4 z 5

Príbeh z málo známeho prostredia jadrových elektrární pojednáva o politickej príprave výstavby rýchleho reaktora vo Veľkej Británii. Prvá časť knižky je viac o politike, vyjednávaniach a ťahaní nitiek. Postupne sa však dej rozvinie a nechýba ani dramatická časť, čo knižke výrazne prospeje k čítavosti a celkovej atraktivite príbehu. 75%

ijcro
ijcro
19.11.2019 2 z 5

Je to spíš oddechovka, která se ne úplně snadno čte, protože se některé postavy pletou a v dialozích jsem se ztrácel. Zneužití atomu pro politický nátlak, do toho teroristé a lobbisté, takový lehký popík v politickém guláši. No, nic moc.

politika terorismus atomová energie jaderná energetika jaderné elektrárny

Autorovy knížky

John Howlett