Mýval Rocket

Mýval Rocket https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378982/bmid_myval-rocket-HsG-378982.jpg 3 35 7

Antropomorfní dobrodruh se zálibou v popichování - to je chlupatý pirát mýval Rocket! Přidejte se k Rocketovi v životním dobrodružství při výpravě do kvadrantu Keystone za jedněmi z největších příběhů zakrslého Strážce. Pohleďte s úžasem, jak půlsvětský huňatý hrdina dráždí neuvěřitelného Hulka, než se spojí se svým savčím soukmenovcem Wal Rusem za účelem ochrany největších keystoneských hračkářů před legií vraždících klaunů! Jedna věc je jistá: nikdy dřív jste se nesetkali s hrdinou jako je Rocket. Obsahuje: Hvězdný meč část druhá: Čarodějný svět Kdesi v černých dírách Siria Major žil mladík jménem Rocket! Mýval Rocket: Strážce kvadrantu Keystone... celý text

Komiksy
Vydáno: , Hachette

Rocket Raccoon , 2016

Luigi1
10.07.2023 3 z 5

Takový průměr který nenadchl ani neublížil

ludek.n
24.04.2023 2 z 5

Chlupatý a nebezpečný mýval Rocket se někdy v budoucnu stane nepostradatelným členem Strážců vesmírů, ale tady v příbězích scénáristy Billa Mantla má k této osudové roli ještě nebetyčně daleko, tady je po boku svého přítele a prvního důstojníka Wal-ruse strážcem kvadrantu Keystone. Jestliže se v černobílém Čarodějném světě (1976) jen mihne jako jedna z vedlejších postav, v Černých dírách Siria Major (1982) je už stejně důležitou postavou jako sám neuvěřitelný Hulk. K samostatné minisérii se propracoval až v roce 1985 a její tvůrci Bill Mantlo a Mike Mignola se pokusili ukázat o něco víc z jeho historie a zasadit ho do marvelovského světa. Byť oceňuji úsilí všech zúčastněných stvořit postavu, která by se vymykala klasickým šablonám a vnesla do světa komiksu nový druh drsného dětsky dospělého humoru, všechny tři pokusy mě nudily a ani v jednom případě se mi nepodařilo naladit se na jejich vlnu. Rocketova komika mě zdaleka míjela a obsah vyprávění nezabrnkal na jedinou strunu, která by mě rozechvěla. Nepovedlo se to ostatně ani kresbě: pěkná práce, ale na prdel mě neposadila. Strážce Rocket tak v tomto případě zůstal daleko za očekáváním.

Hor89
23.12.2022 3 z 5

Protože mám rád kresbu Mika Mignoly sehnal jsem si i tento komiks, kde nakreslil závěřečný čtyřsešitový komiks - kresba je ještě málo Hellboyovská ale i tak se mi líbila, scénář byl také překvapivě povedený a vtipný. Druhý komiks kde se Rocket seznámí s Hulkem je také docela dobrý, jen úvodní komiks mně nezaujal ani černobílou kresbou ani dějem.

Wojta777
01.02.2019 5 z 5

Úžasné. Prostě úžasné. Dlouho jsem pochyboval o tom, že mě takové retro nebude bavit, což se ani zdaleka nestalo. První příběh obsahoval pouze jeden sešit, což zamrzelo. Druhý příběh byl také jednosešitový, ale byl vcelku delší. Oba dva příběhy byly takové nadprůměrné. Ale pak přišel hlavní příběh. A to bylo něco. Začnu s kresbou. Ta je nakreslená od hellboyovského kreslíře Mikea Mignoly, tím pádem zaručená skvělá bizarnost. Příběh je celkem jednoduchý, ale příšerně zábavný a čtivý. Celkově se mi NHMko s chlupatým mývalem velice líbilo. Dávám 4,5 chlupatých hvězdiček.

DennisMoore
03.11.2018 4 z 5

Škoda, že první příběh Hvězdný meč nemá pořádný finiš, ale jen otevřený konec, protože co do scénáře je skvělý a černobílá kresba mu moc sluší... Ovšem Strážce kvadrantu Keystone, to je paráda se vším všudy. Anarchistická zábava k popukání a navíc s kresbou Mika Mignoly, kvůli kterému jsem si tenhle sešit koupil. Mignola se snad narodil k tomu, aby kreslil výjevy typu "myš se samopalem sedí na hromadě mrtvých vražedných robotů a sleduje raketu, která se ostrou zatáčkou snáší do kráteru pod zámkem klauna - psychopata".

hroubek
09.05.2018 2 z 5

Velké zklamání. Fakt jsem si přál aby mě to bavilo, ale tak nějak jsem po prvním čísle hlavního příběhu věděl, že je to nejhorším NHM. Nebudu lhát, že se to malinko ke konci nezlepší, ale není to opravdu žádný zázrak. První starý komiks docela funguje a s příchodem Rockyho(Rocketa) je zajímavý, velký plus je samozřejmě nádherná kresba, byť černobílá. Druhý starý je takové malé WTF, přesto se to dá. A pak je tu hlavní příběh, který je strašně moc ujetý a já mu nedokázal přijít na chuť. Prostě mě ten svět, postavy a příběh vůbec nesedl. Jediné co se povedlo byla kresba, která je fakt pěkná. Za mě je Rocket Raccoon obrovské zklamání.

bukiet
05.05.2018 4 z 5