Defenders

Defenders https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348799/bmid_defenders-zMF-348799.jpg 4 52 12

Jsou osudem předurčeni, aby se postavili největším zlům marvelovského vesmíru. Tým, jako je Defenders, žádný druhý nenajde, a tady se dozvíte proč. Připravte se na příběh, jaký jste ještě nečetli. Svět se Stephenu Strangeovi hroutí pod rukama, a on, Nejvyšší čaroděj, musí znovu sjednotit dysfunkční tým Defenders, aby zabránili strašlivému Dormammuovi v útoku na Zemi. Silver Surfer je na dovolené, Namor dál zastává roli arogantního Atlanťana a Hulk se stále schovává před vlastními problémy. Jako Defenders budou však muset najít způsob, jak zachránit svět...pokud možno dřív, než se zabijí navzájem. Obsahuje: Bez nároku na obranu... celý text

Komiksy

Vydáno: , Hachette

The Defenders , 2006

Luigi1
06.07.2023 4 z 5

Konečně jsem si spravil chuť

ludek.n
24.04.2023 3 z 5

Defenders jsou partička, která se tak trochu vymyká klasickým trendům: žádní stálí členové, žádná pravidla, žádná společná základna ani technické prostředky k potírání padouchů. Možná tím nejcharakterističtějším rysem je, že se navzájem zase až tolik nemusí a mnohem raději by pracovali sami. Edice Nejmocnější hrdinové Marvelu je představuje v uceleném, pětidílném příběhu Bez nároku na obranu z pera Keitha Giffena a John M. DeMatteise. Výtvarnou stránku si vzal na starost Kevin Maguire a podává velmi dobrý výkon, byť jsem se s ním neztotožnil na sto procent. U celostránkových panelů jsem měl neodbytný pocit, že si s nimi neví rady a tluče tužkou na hluchý buben. Daří se mu naopak facelift (a třeba alternativní Avengers, Daredevil či Spider-Man jsou hodně zajímaví). Příběh je na tom koneckonců podobně jako kresba: Dormammuovo znovuzrození všech bytostí ve všech vesmírech je nápad k nezaplacení a potápí ho snad jen ty obrovské dávky melodramatičnosti, patosu a sarkasmu, kterýchžto ingrediencí je ve vyprávění bohužel přes míru. Šlehy, které byly na začátku k popukání, se neustálým omíláním a zveličováním proměňují v uslintaný, bezzubý škleb, jaký vyprodukuje na poslední dvoustránce pokořený Dormammu.

Raido26
18.04.2021 3 z 5

Je vidět, že Doctor Strange utáhne opravdu kdejaký komiks. Celý příběh je doprovázen velice jednoduchým humorem, který asi nejlépe vystihuje obálka na které se Hulk škrábe v nose? :D Celkově je to hodně jednoduché čtení. I tak se tu ale, obzvláště ke konci, pár zajímavých nápadů najde.

Bobik9
12.06.2018 5 z 5

Tohle bylo fantastické. Žádný nudný starý příběh, kde se poprvé objevili Defenders, ale rovnou vtipný pětidílný nářez! Velmi originální a zábavná kresba. Výborné dialogy. Solidní příběh a především úžasně legrační spory mezi hrdiny. Záporáci byli také dobří. Dementík Dormammu a dračice Umar mě také bavili. Nemám naprosto, co bych vytknul.

B-artX
18.02.2018 3 z 5

Za mě docela zklamání, tvůrci komiks neberou vůbec vážně a dělají si z toho jen prdel. Ono to je někdy fajn, ale v tomto případě to dopadlo docela hloupě. Namor byl charakterově naprosto nesympatický, Dormammu byl v celém díle zesměšňován, Hulk byl zbytečný a důvod výskytu Silver Surfera je mi záhadou, ale Strange a Umar byli fajn, tojo.
Začátek a konec byly skvělý, ale prostředek pokulhával. Jejich "první story" mi taky chyběla. Tak 68%.

Wojta777
13.11.2017 5 z 5

Velice vtipný a nápaditý NHM.
Doporučuji všem.

Hwaelos
18.10.2017 4 z 5

Škoda toho zvážnění a "zepičtění" v posledních dvou sešitech. Defenders z NHM jsou ale hodně příjemná a překvapivá záležitost. Všichni čtyři hrdinové (a zejména Silver Surfer, který se vlastně do děje vůbec nezapojí) solidně nakládají marvelovskému mýtu.

Polinius
11.09.2017 2 z 5

Mám stále problémy to dočíst. Zdá se mi to až moc nuceně vtipné a prostě tenhle tým nefunguje.
Kresba je v pohodě.

martinstefko
02.08.2017 3 z 5

Tvůrci si ze sebe dovedli udělat legraci, což oceňuji, ale stejně se to výš jak na průměr nedostává.

Placi
20.07.2017 5 z 5

Skvělý příběh! Nejlepší byli rozhodně Banner s Namorem, ale ostatní nezaostávali. Rozhodně dávám 5*

hroubek
18.07.2017 4 z 5

Jakmile jsem vzal komiks do ruky a otevřel ho, tak jsem cítil jisté zklamání a nervozitu z kresby. Ale víte jak se to říká, nesuď knihu podle obalu(u komiksu bude platit kresba). A jakmile jsem se začetl, tak i ta kresba začala dávat větší smysl. Tohle komiksová komedie vtěsnaná do superhrdinského příběhu. A trochu mě mrzí, že toho vtipu, ke konci ubývá. Dovedl bych si představit, že kdyby se to celé točilo o záchraně Dr. Strange. Kde by na jedné straně byl Hulk a Namor, kteří by se neustále uráželi a na té druhé Dormammu se svou sestrou Umarou, jenž by mu neustále srážela sebevědomí a ponižovala ho. To by bylo ještě lepší. Ale zpět ke komiksu. Je to fajn zábava, která i přes hodně textu dost dobře šlape a tvůrci jsou si vědomi toho co píšou a jakým způsobem to píšou. Čekal jsem méně a dostal jsem mnoho.

Lenka.Vílka
14.07.2017 5 z 5

Příchod Defenders bylo moje první setkání s touhle sebrankou. Starší komiks, který táhl Strange, takže jsem byla trochu nedůvěřivá. Ale podle toho, co jsem si našla, jsem se začala na tohle těšit. O skvělý úvod se postarají Hulk a Namor, kteří jsou v hláškách a vzájemném urážení vtipná dvojka. A potom štafetu převezmou Dormammu (který je se svým komplexem adorace starší sestry k sežrání a má rád proslovy jako každý své věci věrný diktátor) a Umara (která je v té své nadrženosti tak nevybíravá, že jsem měla strach, aby na konci knihy nebyl jejím nastávajícím každým chlap, co se tam mihne a zároveň není její bratr). Protože, kdo by téhle dvojce nepřál výhru? Už jenom proto, abych ty jejich řeči mohla poslouchat o trochu déle. Ale tady nakonec vyhrajou ambice, takže druhou polovinu jsem vyloženě prochrochtala. Pomsta se vším všudy. Ale Bruce byl stejně nejlepší (jeho postelový problémy bych nechtěla mít...). Takže příběhově tak 150%, co se týká Trnky-Brnky obsahu 190% a kresba mi do oka padla až po pár stranách, takže jenom 120%. Doporučuje deset vílek z deseti.
(Ve jménu našeho strašlivého pána musí ten vetřelec v necudných koupacích plavkách zemřít!)

komiksy superhrdinové Marvel

Autoři knihy