Avengers

Avengers https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310035/bmid_avengers-Ipj-310035.jpg 4 199 38

Když Zemi nastanou nejtěžší dny a lidstvo je ohrožováno nepřáteli příliš mocnými na to, aby si s nimi poradil jeden hrdina, spojí se největší šampioni marvelovského vesmíru do jednoho nezastavitelného týmu - Avengers. V této knize najdete příběh vyprávějící o vzniku této skupiny, ve které hrdinové bojovali se záludným bohem Lokim, a také jeden z jejich nejepičtějších a nejtvrdších bojů, v němž se museli utkat s megalomanským Ultronem a jeho legií robotických klonů.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Hachette

The Avengers , 2013

dr.horrible
16.08.2023 3 z 5

Na to, o akú sa jedná legendu (a aký z toho vznikol skvelý film), vlastne veľmi slabé. Bez preháňania, 80% textu komiksu slúži na popisovanie činnosti a motivácií postáv. Postavy spolu bojujú a komentujú to vetami typu toto robím, pretože v minulosti sa stalo toto a toto urobím, aby som dosiahol tamto. Celý čas.

Luigi1
02.07.2023 4 z 5

Tento komiks se mi moc líbil

Petr13103
17.05.2023 5 z 5

můj první komiks, a začal jsem dobře

ludek.n
24.04.2023 4 z 5

Koho jiného představit v první knize Nejmocnějších hrdinů Marvelu než proslulé Avengers? Stan Lee a Jack Kirby nám v úvodním sešitě z roku 1963 ukazují, jak a proč to celé začalo. Narychlo spíchnutá náhražka Daredevila se ukázala nebývale životaschopná, a tak tu jsou s námi Avengers dodnes a stále se mají čile k světu (a nejen ve světě komiksu). Jejich první ještě netýmové dobrodružství je jednoduchým příběhem, poplatným době svého vzniku, jak z pohledu scénáře, tak kresby. Nicméně položilo základy, na kterých všichni pozdější tvůrci Avengers mohli stavět. Kurt Busiek a George Pérez uchopili tento odkaz po svém a stvořili v roce 1999 v rámci třetí sady minisérii s názvem Ultron nespoutaný. A opřeli se do toho pořádně. Jestliže v nultém sešitě, který funguje jako jakási předehra, ještě drží běsi na uzdě, hned v následujícím už do toho jdou naplno a s každou další otočenou stránkou přitahují šrouby. George Pérez se představuje jako megaloman, který se utrhl ze řetězu. Jeho dynamická kresba vás doslova zatlačí do sedačky a jediné, co poněkud kazí dojem je Busiekova upovídanost (Richard Starkings natlačil textové bubliny snad do každého panelu, který mu Pérez předhodil). Příběh ale drží pevně pohromadě a Avengers v něm řádí, jako vyhládlí vlci. Pominu-li některé hvězdné manýry a vrtochy, bavil jsem se od začátku do konce.

Loxias
15.03.2023 3 z 5

Prvi cast klasicky naivni a nezabavna. Druha uz mnohem povedenejsi. Na kolena ji ale srazi vsudypritomna retrospektiva, jakoze vyplnuje snad 40% pribehu.

Hor89
23.12.2022 3 z 5

Kniha obsahuje dva komiksy - úvodní Příchod Avengers z roku 1963 byl, i přes dobu vzniku, docela povedený. Ale většinu knihy zabírá pětisešitový komiks Ultron nespoutaný - kresba je docela dobrá, děj je ale až zbytečně rychlý a tím zabíjí veškerou atmosféru, kterou příběh mohl mít. Na konci knihy je docela zajímavě shrnuta historie Avengers.

ArkAngel
09.07.2022 2 z 5

Přijde mi, že když Busiek psal Zázraky, tak musel mít asi světlejší chvilku, protože ať už event Na věky věků nebo hlavní série Avengers, která běžela souběžně s ním, nejsou vůbec dobré. V tomhle příběhu se Busiek vytasí s neporazitelným Ultronem, který hrdiny zažene až do samotného kouta... a oni jej stejně porazí. Hlubší myšlenky v tomhle díle opravdu nehledejte, je to de facto jen přehlídka Ultronovy famílie a jedna velká rubačka.

wistar
28.09.2021 3 z 5

+ zajímavý retro komiks
+ shrnutí historie Avengers
+ soupiska Avengers
+ jako komiks pro začátečníky super
- příběh spíše epický než hluboký

Voliarty
22.07.2021 4 z 5

Poďme rovno na vec, mám k tomu veľa čo napísať.

Začíname starým komiksom, v ktorom sa Avengers dali prvýkrát dokopy. A aj na pomery vtedajších komiksov mi to prišlo slabé. Ono je vlastne o tom, že Thor sa bije s Lokim, Ant-Man s Wasp sa snažia chytiť Hulka, potom ich vystrieda Ironman a následne sa Ant-Man s Wasp pripoja k porážke Lokiho. Celkovo sa mi nepozdávalo, ako boli Ant-Man a Wasp písaní. Wasp je dievča pobláznené do Thora a Ant-Man ju akurát stále okrikuje.

K hlavnému príbehu. Má len štyri zošity. Ten nultý vlastne až tak s dejom nesúvisí, akurát predstavuje situáciu v akej sú civilní Aveners. A toto sa mi ľúbilo. Páčilo sa mi napätie medzi Visionom, Wonder Manom a Scarlet Witch, len škoda, že sa tomu nevenoval väčší priestor. Možno v neskorších číslach série, ktoré tu nikdy nevyjdú, takže si to budem musieť dohľadať v angličtine. Páčil sa mi ten konflikt s médiami. Čo sa týka hlavného príbehu, Busiek sa s tým nemaže. Na scénu príde Ultron, spôsobí niečo (niečo fakt veľké) a Avengers hneď letia do bitky s ním. A je to veľkolepé. Ultron je silný, takmer neporaziteľný, a Avenegrs sa len tak-tak držia na nohách. Šla z toho veľkoleposť, bola to epická akcia. Byť mladší, som v siedmom nebi. A kresba bola tiež fajn.

Keď sa tak pozerám na odev Scartlet Witch, nečudujem sa, že Elizabeth Olsen obliekli vo filmoch do niečoho iného.

SPOILER DOTAZ: Ak to vibránium pôsobilo na adamantium, nemalo by poškodiť aj Mjolnir? Alebo je odpoveď ,,magický kov z inej dimenzie"? Len tak ma to zaujíma. KONIEC SPOILEROVÉHO DOTAZU.

Prvý NHM bolo fajn. Prvý príbeh Avengers ,,meh", ale ten hlavný s Ultronom to poťahal.

wullcann38
20.11.2020 4 z 5

Dobrý komiks

mirec88
01.06.2020 5 z 5

Prvé číslo NHM nesklamalo. Čítať úplne prvé číslo Avengers, hoci ten príbeh bol fakt úsmevný, bolo niečo úžasné. A hlavný príbeh s Ultronom a samotnými Avengermi sa mi veľmi páčil. Super komiks.

trudoš
16.05.2020 4 z 5

Třebaže příběh není nijak excelentní, drží pohromadě, je překvapivě drsný (na dobu vzniku) a i když je ukecaný až na půdu, vyvažuje to povedená akce, včetně rozumného závěru. A kniha navíc hezky rozšiřuje omnibus vydaný v roce 2011 nakladatelstvím BB art.
Pravdou ovšem je, že tohle období Avengers patří k těm pro mě nejméně atraktivním. Každý podržtaška tu nosí kostým, přestože k tomu nemá důvod. No řekněte, co si myslet o člověku, který i z nemocnice odchází v elasťácích, pláštěnce a sádrou na noze? Tahle stylizovaná demagogie mě prostě irituje. Nic to však neubírá na kouzlu dobrodružství, ve kterém se napínavě hrotí střet s jednou záporáckou ikonou. Přičemž chválím koncepci alba jako celku, od úvodního příběhu o prvotním sestavení týmu po kompletaci Ultronova vystoupení. Špatné není ani závěrečné shrnutí historie Avengers, rozepsané na několika stránkách, ačkoli text je docela povšechný. Člověk si ty události spíš heslovitě připomíná, než že by na nich mohl stavět všeobecné znalosti.

jarabr
27.01.2019 2 z 5

Tohle mě moc nebralo. Nedá se upřít šikovnost kreslířům, postavy jsou fakt pěkně vyvedené na každém obrázku, ale jako celek to působí přeplácaně, na škodu je podle mě i až moc velká barevnost, kdy jednostlivé stránky splývají v jednu velkou barevnou šmouhu. Kdybych kupoval za vlastní tak bych hodně váhal, jestli to vůbec vzít a po přečtení bych určitě nesáhl pro další. V knihovně jsou k dispozici i další díly série, tak tomu ještě zkusím dát šanci.

Wojta777
04.01.2019 5 z 5

Do prvního čísla jsem nevkládal tolik naděje, jelikož jsem viděl a slyšel rozporuplné recenze. A tím víc mě komiks nadchnul. První příběh je takový hloupoučký, což jsem samozřejmě čekal. Vždyť je to první číslo! Extrémně jsem si užíval tento příběh, jelikož držet takový starý příběh a ještě k tomu od Stana Leeho je prostě paráda. Druhý příběh mě ještě více bavil. Ultron byl zde výborným záporákem. Byl brutální, chytrý, nepředvídatelný a skvěle vykreslený. Seznámil jsem se s novými hrdiny jako Firestar a Justice. Každá postava mě bavila. Slintal jsem nad každou stránkou a nemohl jsem se dočkat jak to dopadne. Opravdu výborný komiks, proto dávám 5 mstitelských hvězdiček.

Dvorka22
26.12.2018 4 z 5

Právě jsem se rozhodl sbírat tuto sérii knih, a jsem spokojen už jen se začátkem :) ale mám takovou "hloupou" otázku, pokud sbíráte knihy od 1-7 je tam vidět první "hrdina" co drží nejspíše trojzubec, který je dost podobný tomu který má aquaman... Tak jsem se tak zarazil... Ale kdyz jsem viděl zbytek, je to samozřejmě Marvel kresba, tudíž prosim, kdo je ten první hrdina ? Děkuji

Spojenc
26.12.2018 3 z 5

Začnu asi takhle:
Jako velká fanynka Marvelu mám filmový svět doslova „našprtaný“ a tak jsem si cca před rokem řekla, že bych si měla přečíst i komiksy, abych o tomto světě zjistila co se jen dá. Svůj plán jsem uskutečnila a pořídila si první sbírku komiksů Avengers. Chtěla jsem začít hezky popořadě a na tomto knižní vydání je velmi fajn to, že je na hřbetě očíslované. Našla jsem tedy jedničku – Avengers.
Četla jsem v domnění, že budu s komiksovým světem pěkně postupně obeznámena a proto mě velmi zklamalo když jsem nalezla v téměř každém komiksu alespoň dvakrát tuto větu: „Mohli jsme vidět v komikse Wonderman...“ nebo „Znáte z komiksu...“ problém byl ten že jsem to samozřejmě neznala a tak jsem nevěděla jak se říká „o co GO“. Z čehož jsem byla docela zklamaná, ale zároveň chápu, že i když je to jednička v tomto sbírkovém vydání, komiksy uvnitř nemusí být popořadě. (a taky že nejsou)
Ale jinak musím pochválit velmi krásnou malbu a zpracování vydání.

TaLu
30.10.2018 4 z 5

Dcera své kamarádce, která žasla, že s ní mamka chodí na filmy od Marvelu řekla: Co ona se mnou? Já chodím s ní :o)
A to je pravda, tyto filmy jsou mou srdeční záležitostí - svět superhrdinů, kteří jsou zároveň nezlomní i velmi zranitelní mi učaroval už dávno.
Ovšem jejich předobraz v komiksech mě míjí. Myslím, že my, co jsme odchovaní Rychlými šípy a Čtyřlístkem, jen těžko pronikáme do fenoménu těchto sešitů a knih, jež jsou součástí života fanoušků v USA. Proto jsem uvítala, že si mohu přečíst příběh Avengers, tak jak jejich příběh začínal. Za opravdu zajímavé považuji doprovodné texty. Stručnou historii a výčet všech, kteří tímto týmem v komiksech prošli.
Jsem ráda, že jsem díky Čtenářské výzvě nakoukla do tohoto světa. O Avengers se mluví v jedné z knih mé oblíbené série Smrtící.

TimeLord
29.08.2018 5 z 5

Môj prvý komiks od Marvelu, a musím povedať, že dobrý. Ultron bol super záporák.

Schredel
14.08.2018 4 z 5

7,5/10
Lehce nadprůměrný komiks.

Thunder02
01.08.2018 3 z 5

No, co k tomu říci? Jakožto úvod do série NHM jsem od toho čekal víc, kor když scénař psal Lee. Ano, Kirbyho kresba byla vcelku dobrá a zároveň bylo fajn přečíst si, jak to všechno začalo! Bohužel ale jinak vcelku jednoduchý příběh s trochu uspěchaným koncem. Ani ukecanost Avengerů mi moc sympatická nebyla, to se týká hlavně Thora toho jsem tam měl chuť zabít XD !! Závěrem nebylo to nic špatného ale ani žádný zázrak. Více jak 75% dát nemůžu, škoda, čekal jsem od toho více...