Avengers

Avengers https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310035/bmid_avengers-Ipj-310035.jpg 4 199 38

Když Zemi nastanou nejtěžší dny a lidstvo je ohrožováno nepřáteli příliš mocnými na to, aby si s nimi poradil jeden hrdina, spojí se největší šampioni marvelovského vesmíru do jednoho nezastavitelného týmu - Avengers. V této knize najdete příběh vyprávějící o vzniku této skupiny, ve které hrdinové bojovali se záludným bohem Lokim, a také jeden z jejich nejepičtějších a nejtvrdších bojů, v němž se museli utkat s megalomanským Ultronem a jeho legií robotických klonů.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Hachette

The Avengers , 2013

Harry_
22.07.2018 5 z 5

Praktická kniha pro pochopení multiversa Avengers. Jejich založení a boj s Ultronem. Obsahuje i seznam všech Avengers a čtenáři je pak jasné, že filmový svět je jen pouhým výřezem mnohem rozsáhlejšího příběhového kánonu.

Cevráček
13.07.2018 3 z 5

Rozhodně doporučuji skvělej komiks

Jury
11.05.2018 5 z 5

Bylo fajn si precist jak to vsechno zacalo :)

Filatov
26.03.2018 3 z 5

Čekal jsem mnohem více. Graficky a výtvarně povedený komiks, který má ovšem velmi triviální a jednoduchý příběh nemůže dostat více jak 50%. Je to škoda.

Aki12
05.01.2018 3 z 5

Od knihy "Nejmocnější hrdinové Marvelu 1: Avengers" jsem jako od úvodu do nové komiksové série čekal trochu víc. Je sice pravda, že se v knize nachází pár skvělých popisu různých hrdinů, jejich příběhů, ale to vše pohřbili, když uprostřed sešitu dali nejméně tři odkazy na minulé díly, které jste logicky nečetli.
Kniha je možná vhodná pro komiksové nadšence, kteří utratili všechny své peníze za "Ultimátní komiksový komplet!"
Další negativum vidím v ukecanosti všech postav.
Děj je skvělý jenom na konci.
Sbírka "Nejmocnější hrdinové Marvelu 1: Avengers" rozhodně nezačala nejlépe.

Vinton666
19.11.2017 3 z 5

Avengers jako úvod do série sice neurazí, ale ani moc nenadchnou. Úvodní komiks je prima, ale je až moc jednoduchý. I tak je ale hezké vidět ono první zformování týmu a jeho úsměvnost.
Ultron Nespoutaný je naopak temný a drsný. Příběh je zajímavý, bohužel mi moc nesedl autorův styl. Působilo to na mně zvláštním dojmem, kdy jsem sice hltal jednu stranu za druhou, ale moc jsem si z toho neodnes.
Dávám pěkných 7/10.

Placi
13.07.2017 4 z 5

Hodně lidí toto vydání shazuje, mně se naopak líbilo. Nejdřív zde čteme starší klasiku, příběh o vzniku Avengers - ta je nutně jednodušší. Druhý příběh o boji s Ultronem byl slušný krvák.

martinstefko
30.06.2017 3 z 5

Netvrdím, že mě kniha "Nejmocnější hrdinové Marvelu 1: Avengers" vyloženě nadchla, ale právě pro Busiekovo úsilí, které je propojeno ještě se skvělou Pérezovou kresbou, kdy vyniká nejen akce, jež rozhodně nechybí, je komiks dobrý.

mangagirl
09.06.2017 3 z 5

Sice se mi víc líbili série předchozí, jak černým obalem, tak tmavší kresbou vytvářenou komiksy ze strany. Komiksy přesto pořád sbírám a celkem dobrý. Jen mě někdy naštve to, že vyjde komiks, který mě moc nezaujme. Před nedávnem vyšel Deadpool, takže jsem měla hroznou radost. Pro milovníky MARVELU to pravé.

Stellia
08.05.2017 3 z 5

Avengers mám veľmi rada, ale obávam sa, že Hellboya u mňa len tak niečo nepredbehne...

SedllY
06.04.2017 2 z 5

Tohle je fakt špatné.. Přeplácané, chaotické a hlavně nudné. "Díky moc", teď na chvíli komiksy odložím. :D
2 hvězdy za grafické zpracování.

Bobik9
31.03.2017 2 z 5

Nepříliš zdařilý začátek série. Původní první komiks je nejslabší, co jsem snad kdy četl. Novodobý příběh yl určitě lepší, ale žádná sláva

Yokolobuna
17.02.2017 3 z 5

Z toho mála komiksových knih, co jsem zatím přečetl, jsou Avengers bohužel tou nejslabší. Úvodní příběh, ve kterém se dal tým dohromady je po scenáristické stránce vyloženě příšerný (rozumím jeho zařazení, ale dnes už skutečně neobstojí ani po přivření obou očí). I ve hlavním příběhu, kde se hrdinové střetnou s Ultronem, je na můj vkus příliš prapodivných scenáristických obezliček, když hrdinové jak dementi vysvětlují čtenáři, co že to právě dělají ... teď zatočím svým mocným kladivem, zlý robote, a ztrestám tvou opovážlivost. A co třeba pasáž, kdy se Vision dostane z okovů prostě proto, že se to zrovna naučil? WTF? Kresba rozhodně neurazí, i když volba některých barev je trošku podivná. Kniha má své světlé chvilky a dává i sérií nepolíbenému čtenáři tušit, že je zde k objevení spoustu zajímavých vztahů, lidských příběhů i důmyslných zlořádů, ale celkově jde dle mého o dost průměrný kousek. Škoda :/.

Jeffido
06.02.2017 3 z 5

Váhal jsem mezi 2* nebo 3* nakonec tři, díky stručné historii Avengers a seznamu všech Avengerů. Retro komiks byl fajn, mám je hrozně rád, na nic si nehrajou a jsou vtipné svojí jednoduchostí, ale zároveň se dobře čtou. Samotný Ultron mě nebavil, začátek vůbec, ke konci se to trochu rozjelo, scénář nebyl špatný, ale celkové množství dialogů šlo už na nervy, navíc děj vůbec neubíhal. Čekal bych víc, jelikož první kniha ze série UKK by měla být víc poutavější, na druhou stranu stála 49kč, takže za ty peníze toho určitě nelituji.

Hwaelos
17.12.2016 2 z 5

První povídku, resp. výsek z šedesátkové týmovky, která byla už přetištěna v celistvosti UKK, bych si klidně odpustil. Na Busiekově materiálu o Ultronovi je zase vidět, že ji psal autor ze staré školy. Dialogy jsou neživotné a charaktery ploché a kresba se hemží citoslovci vepisovanými přímo do panelů. V kombinaci s moderní kresbou je to anachronismus par excellence.

hroubek
20.09.2016 3 z 5

Nevím proč, ale mě styl Kurta Busieka ne a ne sednout. Jeho Zázraky patří k tomu nejlepší co u nás vyšlo v rámci komiksů a osobně si myslím, že Busiek je dost talentovaný. Problém je, že píše pro velké fanoušky, kteří své hrdiny znají jako své vlastní boty a neváhá jim to neustále dokazovat třeba drobnými zmínky z různých sešitů či desítkami odkazů na věci, které se staly v starších číslech. Pro čtenáře je to pak docela dost těžké čtení, jelikož Busiek nešetří textem a taky neustále popisuje to co vidíme, což někdy není dvakrát moc dobré a pokud neznáme historii některých postav, tak si příběh nedokážeme pořádně vychutnat. Co mu naopak v tomto komiksu moc dobře jde je akce, která na dvojstránkách je doslova pastva pro oči. Dovedu si představit lepší komiks na rozjezd nové série, ale i tak jde pořád o dobré čtení.

Pazďa
18.09.2016 3 z 5

Pro začátek je důležité říct že nová série "Nejmocnější hrdinové Marvelu" je opravdu super koncept a přiblíží českým čtenářům hodně věcí ke kterým by se tradičně nedostali. Ovšem k samotnému prvnímu dílu který se nevěnuje ničemu jinému než nejoblíbenější Marvelácké týmovce, nejmocnější hrdinové světa, Avengers. Na úvod vám kniha nabídne úplně první z prvních čísel Avengers ale i přes to že je to pěkné retro není to úplně věc jejíž čtení by jste si užívali v roce 2016. Ale chápeme záměr takže to absolutně nikomu nevadí. Další obsah knihy je převážně několika sešitový minievent s názvem Ultron: Nespoutaný. Na úvod tohoto jen řeknu že opravdu nemám rád Ultrona a ještě jsem s ním nepřečetl příběh který by se mi líbil. Tohle není vyjímkou. Ultron: Nespoutaný je už o něco novější věc, tuším z roku 1999 a kresba je, jak lze očekávat, velice kýčovitá a ničím vás nezaujme. Samotný obsah příběhu se točí kolem toho že Ultron zase řádí, vyhladil život celého jednoho státu tak se mu chystají postavit Avengers ale všechno se pokazí, Ultron polovinu zajme a tak to běží dále, chápeme se. Celkově asi nelituju času co jsem tomuto příběhu věnoval, jen mi je jaksi taksi volnýa za týden zapomenu co jsem přečetl. Co je ovšem hodně super věc je menší přehled na posledních stranách, máte tu věci jako historii Avengers, všechny členy a kdy se k týmu přidali, top 5 Avengers komiksů a tak, to je velice fajn a díky tomuto dám o jednu hvězdičku navíc protože samotsný příběh je spíš podprůměrný.

evca7271
02.09.2016 5 z 5