Nejlepší víkend

Nejlepší víkend https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3355 886

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Bourdon

simca9342
20.03.2024 5 z 5

Přečtená před lety.
Tajemné vztahy několika lidí z jedné rodiny a jejích přátel. Všichni se rozhodnou, že si své novoroční předsevzetí nechají pro sebe a nikomu z party neřeknou. To,co dělají ať je to dobře nebo špatně chtějí své životy od Nového roku změnit. To jestli se jim nakonec podaří , manželka nepřijde na nevěru muže, kamarad zlepší vztah se svou ženou nebo jestli jedna rodina dokáže utajit své hádky před vlastními dětmi na to všechno mají 4 týdny dovolené/prázdnin. Připomnělo mi to román od Petry Soukupové Pod sněhem. Líbilo se mi to, i když to byla celkem bichle.

Pravdonoška
24.02.2024 4 z 5

Tuhle knihu jsem četla dvakrát. Příběh je vlastně jednoduchý, jsou tam hlavně popsány zážitky postav, což je fajn. Pro někoho by byla kniha “o ničem. Mně to nevadí, já se tu a tam pobavila, za sebe musím říct, že je to jedno z lepších děl tohoto autora. Utíkalo mi to hezky, četlo se to samo. Ideální někam na dovolenou.

konicekbily
22.02.2024 3 z 5

Další autorova kniha "ze života". Pokládal spoustu zážitků, které mnohý z nás zažil, případně mohl prožít - do příběhu popisující vztahy party lidí. Domnívám se, že děj byl obědován za vyobrazení množství scén. Komu se to líbí, považuje knihu za super, komu se to nelíbí-tak ji odsoudí. Já ji považuji za průměr.

barbora5058
21.02.2024 4 z 5

Tak a já jsem navzdory posledním komentářům naopak příjemně překvapená. Naposledy jsem četla od autora Okamžiky štěstí a ty mě spíš zklamaly. Tady jsem naopak ráda, za odpočinkovou knížku, kde sledujeme rok několika vybraných postav. Souhlasím, že vyznat se v nich je nejdříve těžké, ale to je v každé knížce, ve které vystupuje více postav. Tady je alespoň spojuje Markéty kancelář, kde je jasné odkud se postavy znají a tím je to méně komplikované. Pěkná odpočinkovka.

petula22
20.02.2024 3 z 5

Tak nějak jsem čekala víc. Kniha jistě neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Takové nenáročné, odpočinkové čtení. I když na mě tam bylo místy trochu příliš sexualit. Každopádně od pana Hartla jsem četla lepší.

MarciLiška
19.02.2024 3 z 5

Byla to těžká četba. Ale nějak jsem se knihou ,prokousala'. Moc postav a příběh takový normální. Nic neobvyklého. Větší úspěch měla kniha 15 roků lásky,- tedy v mém případě-. Každý to může mít nějak jinak. ...

misssicccka
18.02.2024 1 z 5

Neni to oddechove, nebot je to strasne.
Dala jsem to se sebezaprenim a s nadeji, ze se tam objevi Ostrava, kdyz tuto knihu ma nemalo lidi ve ctenarske vyzve pod tematem Kniha, jejiz dej se odehrava v Ostrave. O meste ani zminka, takze vim vice o fungovani plneni vyzvy. Jinak Hartl nikdy vice. Ztrata casu.

nereidka
10.02.2024 1 z 5

Uf, tak to byl tedy hrozný brak. Fakt se divím, že jsem to dočetla do konce..Ten jazyk, ty občasné výrazy. Je to matlanina vycucana z prstu od začátku do konce. Asi bych si to uměla představit číst někde na pláži s 2 promile, ale takhle jsem se tedy hodně překonávala.

elexmil
24.01.2024 2 z 5

Můj první přečtený Hartl, příště asi sáhnu po jiném autorovi, styl psaní (až heslovité vyjadřování) mi moc nevyhovoval. Ale na dovolenou bylo dostatečné.

SladkaK
15.01.2024 odpad!

Všeho moc. Dějem jsem bloudila až do konce, postavy se pletly, ale nepropletly. Neuvěřitelné dialogy. Za mě oddychové utrpení.

Milton
18.12.2023 4 z 5

Příjemné čtení.

Achillesaželva
17.12.2023

Byla jsem na Patrika Hartla zvědavá, a dokonce jsem se těšila, protože některé rozhovory s ním byly skutečně zábavné. Tím spíš jsem nevěřila vlastním očím, že jsem už na straně 12 (!) četla toto:

"...zpod ručníku vykukuje kus jeho bimbála. Nechtěl se tam koukat, ale zaujalo ho, že to bimbálo musí být o dost delší než jeho. Jinak by rozhodně nevykukovalo."

A řeč je o dvou dospělých mužích. Nemyslím si o sobě, že bych byla nějak extra prudérní, ale co je moc, to je moc. Mám prostě jiný práh citlivosti pro to, co je to humor. Ještě jsem letmo knihu prolistovala, abych usoudila, že je ještě mnoho jiných knih, které stojí za přečtení mnohem více. Knihu jsem odložila, hvězdy (ani odpad) neuděluji. Tohle není nic pro mě.

Sitting-Bull
06.12.2023 4 z 5

Dlouho jsem se této knize vyhýbala, resp. vyhýbala jsem se Hartlovi, o kterém se většina diskutujících v jedné čtenářské diskusi vzácně shodla, že jeho knihy jsou o tom, jsk si to rozdává každý s každým a jak je každý druhý někomu nevěrný. Zbytečně. Je to příjemně plynoucí oddechovka, která, na rozdíl od řady dalších "jakoby ze života" psaných knih, má tu výhodu, že děj je dokonce i uvěřitelný.

ZůzaSomolka
03.12.2023 5 z 5

Mě se to líbilo. Na první pohled kniha o ničem, na druhý kniha o životě. Sledujeme zde rok několika postav, kterým se prostě děje život. Na začátku jsou nějaká novorooční předsevzetí a očekávání od nastávajícího roku, na konci vidíme, kam se posunuli a jak jim to dopadlo. Postavy jsou uvěřitelné a ke konci jsem sledovala jejich příběhy se zatajeným dechem.

AlbionFoxyFox
25.11.2023 4 z 5

Čtivě napsáno, pestře líčené postavy, legrační i dojemné momenty. Trosky mi vadilo líčení snů, ale jinak paráda.

Evkaha
13.11.2023 4 z 5

Pro mě pohodová rychlovka, prostě příběh z běžného života. Možná je to jednoduchá kniha, ale nejspíš to právě potřebuju, takže 4*

čtenářka76
02.11.2023 5 z 5

Kniha se čte sama, první půlka super, druhá mi přišla nudnější a táhlá. Humor troch zaostával, ale u Patrika mi to nevadí, i tak mě baví a proto 5*.

Astarothh
21.09.2023 3 z 5

Jako audio do auta stačilo. Knížku bych asi nedala...

Marcas94
14.08.2023 4 z 5

Je to hodně jednoduchý a v podstatě to je o ničem. Ale jako kniha k moři a na vypnutí mozku to je super. Ne všechny knihy musí mít pořád ultra vážná témata.

Lucienka
06.07.2023 5 z 5

Ideální letní kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Každý si v ní něco najde.

humor česká literatura

Patrik Hartl