Nejlepší víkend

Nejlepší víkend https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3354 886

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Bourdon

baty
08.09.2022 2 z 5

Hodně postav, občas jsem se v nich ztrácela. Děj mi přišel nezáživný. Je to moje první kniha od tohoto autora, uvidíme, jestli časem zkusím jinou.

lexikon_tf
19.08.2022 4 z 5

Parta kamarádů, kolegů a známých si jednou na Silvestra dají každý své novoroční předsevzetí. A je jen na nich, zda a jak si jej během následujícího roku vyplní.
Oddechové čtení na víkend, v příběhu je sice hodně postav, ale zajímavě se prolínají. Knížku jsem si užila, líbí se mi jak pan Hartl píše.
Doporučuji každému, kdo si chce přečíst něco odpočinkového, ideální knížka na dovolenou.

Janizoun
18.08.2022 3 z 5

Tato kniha mě tedy moc nebavila. Nebyla úplně špatná, ale ani nic moc. Byla to má první kniha od tohoto autora a za mě zklamání. Zkusím jinou knížku, abych autora hned "neházela do jednoho pytle..." , dám mu šanci :-)

TamaraKrejčí
08.08.2022 1 z 5

Zatím teda nedočteno..do čtení této knihy se nutím a dnes jsem si řekla a dost!! Domácí práce mi udělají větší vzrůšo než všichni “hrdinové” v této knize. Dám ji šanci na dovolené a to si ještě opravdu rozmyslím. Hartl, ne Hartl :) :)

Stephanie92
02.08.2022 3 z 5

Moje druhá kniha od autora. (První byla Prvok, Šampón, Tečka a Karel.)
Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. To ne, byla to pěkná oddechovka. Dobře se četla, postavy byli zajímavé a líbilo se mi, jak se vše prolínalo, jen jsem asi očekávala ještě něco navíc no a to se nedostavilo. Každopádně kniha stojí za přečtení, jen to není kniha kterou bych doporučila se slovy: “ Woow tak tohle si určitě musíš přečíst.”
Tak příště zkusím jinou od autora a uvidíme.

sinamona
23.07.2022 3 z 5

Nejlepsi vikend jsem si dlouho setrila na lonskou dovolenou k mori, tam jsem zvladla asi 40str. A za cely rok jsem po knize nesahla, ted jsem si rekla, ze ji doctu.

Tvorbu Patrika Hartla mam moc rada, nejen tu divadelni, ale i tu knizni. Jenze nejlepsi vikend nebyl zas tak nejlepsi v porovnani s ostanimi knihami. Mockrat jsem se pristihla, ze jsem jen cetla, abych docetla. Ke konci uz jsem se tesila, az budu na konci. Asi jsem ocekavala vic a jelikoz je to ma 4.kniha od autora, tak uz me nic moc neprekvapilo.

Jazyk, ktery pouziva je jemu vlastni, slovni obraty jsou typicke a vulgarismy nejsou na skodu :)

Pribeh neni narocny na orientaci (pokud si nedate od cteni rocni pauzu :) ).

Knihu jednoznacne mohu doporucit jako letni oddychovku.

Dragonfly83
22.07.2022 1 z 5

Knihu jsem si koupila na doporučení. Vůbec mě to nebavilo, ani jsem nedočetla. Za mě nuda, nelíbil se mi styl psaní, nesympatické postavy. Na Hartla jsem slyšela samou chválu, pro mě velké zklamání.

Make20
18.07.2022 5 z 5

Pan Hartl mě svou tvorbou vždy dokáže velmi pobavit a kniha Nejlepší víkend není výjimkou. Líbilo se mi vyprávění z pohledu několika postav, je zajímavé vidět na problém různé názory. Nechápu mnohá negativní hodnocení autorových knih. Já si u nich vždy příjemně odpočinu a soucítím s hlavními postavami.

kuwu
15.07.2022 4 z 5

Po dlouhé době Hartlovka, která byla celkem dobrá.
Co oceňuji je, že se děj odehrává celoročně. Já to mam prostě ráda, když se prolínají roční období, situace, svátky.. :)
Nejvíce se mi líbil příběh Berta, jeho uvažování a celkově přístup.

K moři, vodě nebo jen tak v létě na zahradu pod třešeň si myslím, že dobrá volba :)

uzivatel1190
11.07.2022 4 z 5

Knihu jsme přečetla za víkend, příjemná oddechovka

Michla76
03.07.2022 2 z 5

Hm.... tak vám nevím..... radši nic.

veronika9761
27.06.2022 3 z 5

Konečně jsem si doplnila do prectenych knih Hartla. Nejlepsi víkend bude asi i poslednim Hartlem, ktereho prectu. Kniha me prilis nezaujala, rozvlacne nudne vypraveni.

mirka0586
20.06.2022 5 z 5

Moc pěkně napsaná. Líbilo se mi že jedna postava pochází z dětského domova z Opavy.

IvetaZ
30.05.2022 2 z 5

Měla jsem období, kdy jsem se na Hartlovy knihy těšila, to už je pryč. I u oddechovější literatury vyhledávám nějakou originální zápletku, místo, charakter postavy, tady jsem ji nenašla. Jediné plus je čtivost, ale k čemu stovky stran příběhů, které po pár týdnech zapomenete?

BaruJ.
10.05.2022 5 z 5

Moje třetí knížka od Hartla. Je slabší, ale není tak špatná, jak se tu píše.
Vůbec jsem se neztrácela v postavách ba naopak jsem byla ráda, že jich tam je víc, protože ten příběh je taky jiný, než aby se to natahovalo kolem dvou lidí.
Knížka mě opět dostala do fáze zamyšlení se nad životem nás lidí. Každý máme svůj příběh a každý dopadne jinak. Hartl prostě píše o životě, tak jak to prostě je. Oceňuji, že je autor i vulgární, nevím proč by nám to mělo vadit, tak to prostě je. Občas ten život stojí za hovno a je to v pořádku to takhle nazvat. To samé erotika, klidně bych jí brala více. My lidé se máme milovat a množit. :)

Hanncha
06.05.2022 1 z 5

Tuto knihu už jsem ani nedočetla. Přečetla jsem všechny předchozí, ale tohle byla ona pověstná poslední kapka, která mi (minimálně na nějakou dobu) zkazila požitek ze čtení Hartlových knih a jen tak po nějaké z nich nesáhnu.

p.stranska
28.04.2022 3 z 5

Příběh se mi líbil, dokonce jsem si několikrát říkala, že by to bylo pěkné i zfilmované. Styl psaní pana Hartla mám ráda, jen jsem tentokrát opravdu celou knihu bojovala s chaosem v postavách. Nevím proč, ale ne a ne si zapamatovat, kdo je kdo a ke komu patří. Dávám kvůli tomu jen tři hvězdy.

Květinka008
27.04.2022 4 z 5

Můj první Hartl a musím říct, že rozhodně ne poslední! Baví mě jeho jazyk, obraty, postavy. Výborná myšlenka, že člověk má vlastně každý rok 52 příležitostí užít si něco neobvyklého, zajímavého, kdy může rozbít tu týdenní (pracovní) rutinu a třeba i něco změnit. Hvězda dolů za množství postav, ve kterých jsem měla dlouho docela chaos a trvalo mi pojmout jejich vztahy. Obecně jsou ale všechny uvěřitelné a autentické, i se vší svou ne/sympatičností.

Kira283
27.04.2022 4 z 5

Kamarádka mi Nejlepší víkend půjčovala se slovy, že se jedná o nejlepší Hartlovu knihu. Ehmmm... To asi mluví za vše :)

Nemůžu říct, že bych od Hartla měla vše načteno. Nejlepší víkend byla teprve druhá kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Z 15 roků lásky jsem byla naprosto u vytržení. Proto jsem díky doporučení kamarádky čekala něco naprosto výjimečného. Ano, příběh byl nápaditý, vtipný, lehce se četl, ale wow efekt, který jsem čekala, mi tam chyběl.

Nicméně, primárně kladně hodnotím prolínání příběhů a vyústění všech dějových linek. Zamysleli jsme se někdy my sami nad sebou a vlastními životy, jak nám jeden jediný rok dokáže změnit život k nepoznání? :)

Nejlepší víkend je ale skvělá oddychovka a Hartlovce určitě nezklame :)

marketsim
26.04.2022 3 z 5

První kniha co jsem četla od Hartla díky čtenářské výzvě. Za mě zbytečně moc postav v jedné knize. Vetšinou jsem se těšila na příběh Markéta a její dcery Dáši.

humor česká literatura

Patrik Hartl