Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264387/mid_nejlepsi-vec-ktera-se-mi-nikdy-nest-dqQ-264387.jpg 3 135 37

Všichni si pamatují svou první lásku. A Holly si rozhodně pamatuje Alexe, přestože tehdy na gymplu své skutečné city z nejistoty maskovala přátelstvím. Navíc pak usoudila, že láska není o tom, abyste skočili po prvním hezkém klukovi, který se vám namane, a ani pubertální sny o cestování se nutně nemusí splnit. Pak se odstěhovala do Londýna a začala pracovat jako sekretářka. I když je fakt, že si není až tak jistá, jestli tajné milostné schůzky se šéfem jsou zrovna to pravé. Ale co když ty středoškolské city úplně nevychladly? Alex se hodlá naplno věnovat svému vysněnému povolání. Rozhodl se pro nový začátek ve velkoměstě a je si téměř jistý, že přestěhování do Londýna nemá vůbec nic společného s Holly, jeho bývalou tajnou láskou. Téměř. Jak člověk pozná, že to takhle mělo být…, nebo že tohle se vlastně nikdy nemělo stát? Je možné, aby mezi mužem a ženou existovalo čisté přátelství? Anebo platí, že kamarád taky rád?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

The Best Thing That Never Happened To Me , 2014

Mikarda
13.05.2016 4 z 5

1. Milá čtivá oddechovka.
2. Přeslazené, ale únosně :)

kikies
21.03.2016 4 z 5

Ano, je to především romantické a sladké, jak tady všichni podtýkají, ale rozhodně to není nijak přehnané. Střídáním dvou vypravěčských rovin i nahlédnutím do minulosti se příběh osvěží a provětrá. A hvězdičky dávám za humor, který je tady opravdu na kvalitní úrovni - není to prvoplánová řehtačka, ale je to vtipné, velice vtipné a hrozně milé.

SBH
25.02.2016 3 z 5

Další zpracování nepochopitelně oblíbeného tématu přerodu přátelství mezi mužem a ženou v lásku. Tentokrát plus za to, že hrdinové nečekali s rozuzlením do domova pro seniory. A další za celkem pochopitelný důvod hrdinčiny odtažitosti. Skákání z minulosti do přítomnosti nemám moc v oblibě, ale tady to dávalo celkem smysl. Ale očekávala jsem asi víc. Celkem vtipně napsané. Asi nejhezčí pasáže byly z Alexovy učitelské praxe.

LilianaFalcon
17.02.2016 1 z 5

Ani jsem to nedočetla. A to mi knihy s jasným vývojem i koncem nevadí. Na nějaké ty oddechovky mě taky užije. Tohle prostě bylo utahané a styl psaní ani jednoho z autorů mi nijak zvlášť nevyhovoval. Jedna hvězdička je možná hodně málo vzhledem k tomu, jak hodnotím jiné knihy, ale já tam prostě žádnou druhou nenašla ;-)

kalinkacz
08.02.2016 2 z 5

Kniha mě zaujala svou slušivou obálkou a také tím, že knihu napsali hned dva autoři, což není příliš běžné... Jenže skutek utek a celá kniha je pouhým žvatláním o stále nespokojené Holly a zdrceném Alexovi.. Příběh je neskutečně zdlouhavý a zbytečně moc přeslazený... Do knihy se bohužel prostě nelze začíst...

adela3429
01.02.2016 4 z 5

Velmi milé překvapení. :) Ke konci se mi kniha sice zdála už zdlouhavá a taková utahaná, ale jinak jsem byla moc spokojená. Líbila se mi.

jasmína
22.01.2016 5 z 5

Mně přišla kniha přesně vhod ve chvíli, kdy jsem měla po dlouhé době chuť na něco optimistického.

Kdo nevěří v lásku, ať to určitě nečte.

Petra28
19.12.2015 2 z 5

.. utahané čtení s jasným směrem hned od počátku.

bookcase
18.12.2015 4 z 5

To byla romantika přesně podle mého vkusu. Ne přehnaná, ale spíše plná humoru a situací, které jakoby vypadly z anglických romantických komedií.

Bookworm_213
16.12.2015 3 z 5

Nebylo to tak hrozné, ale znám i lepší knihy na toto téma. Nicméně přeci jen tato Young Adult ve mně něco zanechala, že si i doteď s odstupem času pamatuji, o čem kniha byla. Takže doporučuji.

JanaDor
15.12.2015 4 z 5

Je to román, který není absolutně přeslazený, protože hlavní hrdinové Alex a Holly před sebou city tají. Náznak lásky se nese celou knihou, ale jinak je to hlavně o přátelství a objevování, co je pro ně důležité. Ve vyprávění se střídají po kapitolách Alex a Holly. Je poznat, že za Alexe píše muž a za Holly žena.
Je to romantická oddechovka, a to já mám ráda. Není tak skvělá, že bych z ní byla na větvi a nechtěla dolů. To ne, ale patří k těm dobrým románům, které se povedly. K těm, u kterých na závěr mám hřejivý pocit z hezkého příběhu a klidně bych četla dál.

zdenek5887
11.12.2015 4 z 5

Ještě pár stránek před koncem jsem chytal skoro infarkt, ale nakonec to dopadlo fajn. Zábavná a milá oddechovka, žádné náročné čtení. Líbilo.

Ewik
04.12.2015 3 z 5

I přes zajímavý námět mě kniha nepřesvědčila. Několikrát jsem ji odložila s tím, že ji dočtu později. Přišlo mi to suché a pořád jsem na něco čekala. Něco mi v knize scházelo, něco, co by jí dodalo šťávu a jiskru. Nedočkala jsem se.

marie7586
12.11.2015

Přidávám se ke kladným komentářům, kniha je SUPR! Není to žádná prvoplánovitá romantika a je to vtipné. Poučné jsou pro mne hlavně kapitoly psané mužem - určité intimní věci prostě vidí jinak než ženy, a navíc je v nich takový trefnější, sušší humor. Třeba hodnocení oblečení ženy, která s ním šla na randem popisované jako: šaty po ní stékaly jako omáčka po hromádce bramborové kaše. Ale jsou tam i lepší pasáže, zvlášť k některým z nich se znovu ráda vrátím.

Pivísek
08.11.2015 4 z 5

Jo! Tento styl mi prostě sedí! Pohodovka, oddechovka, kniha na pobavení a zrelaxování. Nová Bridget Jones nebo Alexandra Potter. Autoři mě baví a vůbec nenudí! Pokud od nich ještě něco vyjde, ráda si přečtu! :o)

Jezinka107
04.11.2015 4 z 5

Přistupovala jsem k této knize s lehkou opatrností, aby jí po 30 ti stranách vystřídalo nadšení a jistota, že nebude půjčená...ale moje! Ráda se vrátím k některým pasážím, obsahují mezi chytrými postřehy taky suchý humor, opravdový humor a ne prvoplánovou "srandu".

kanitsuj
02.11.2015 5 z 5

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala je příběh krásný už svým názvem. Je určený všem, kteří si vzpomínají na svou první lásku a připomínají si tzv. "promarněné šance" o kterých se i po letech stále tak krásně sní...:-) Vtipné, svěží a milé, ani chvíli jsem se nenudila od začátku až do konce!

Autoři knihy

Laura Tait
britská
Jimmy Rice
britská

Kniha Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala je v