Park ozvěn / Portrét Mony Lisy / Dokonalá trefa / Lékařem na irském venkově

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svazek obsahuje zkrácené verze čtyř úspěšných románů různých žánrů od světových autorů. Jednotlivé tituly jsou doplněny stručnými informacemi o jejich tvůrcích. 1) Michael Connelly: Park ozvěn – Detektivu Harrymu Boschovi z oddělení nevyřešených případů losangeleské policie už třináct let vrtá hlavou případ zmizené dívky, jejíž tělo se nikdy nenašlo, ale vše ostatní nasvědčuje tomu, že byla zavražděna. Dokonce se našel i vrah, který se k činu doznal, bestiální sériový vrah mladých žen. Jenže Harry Bosch nevěří, že jde o skutečného pachatele. Navíc se zdá, že do zločinu by mohly být zapleteny i politické špičky města. Podaří se mu navzdory přesvědčení všech ostatních vyšetřovatelů dokázat pravdu? 2) Jeanne Kalogridisová: Portrét Mony Lisy – Když mladičká Lisa Gherardini, později známá podle světoznámého portrétu jako Mona Lisa, vyslechne příběh o tom, jak byl kdysi zavražděn krásný a šlechetný zástupce slavného florentského rodu Giuliano de’Medici, ještě netuší, jakou roli tato vražda v minulosti sehrála pro její vlastní rodinu a jaký význam bude mít ještě i v budoucnosti. Barvitý historický román, v jehož středu stojí poutavý milostný příběh, nás zavede do Florencie 15. století, kdy Leonardo da Vinci maloval svůj nejslavnější portrét. 3) James Patterson a Andrew Gross: Dokonalá trefa – Palmbeachského plavčíka a záchranáře Neda Kellyho stíhá policie za krádeže obrazů nedozírné hodnoty a za sérii vražd, jichž se nedopustil. Dá se na útěk napříč Spojenými státy a rozhodne se na vlastní pěst pátrat po pravých vinících spáchaných zločinů, které mu vzaly milenku, bratra a několik blízkých přátel. Je po něm vyhlášeno pátrání a musí se skrývat, ale naštěstí na jeho straně stojí půvabná mladá agentka FBI, která věří v jeho nevinu a pomáhá mu hledat stopy, které mohou vést k odhalení pravých pachatelů. 4) Patrick Taylor: Lékařem na irském venkově – Nikdy nedovol pacientům, aby ti přerostli přes hlavu, to je pravidlo číslo jedna venkovského lékaře Fingala O’Reillyho ze severoirské vesničky Ballybucklebo, které bez okolků sděluje svému novému asistentovi, čerstvému absolventu medicíny Barrymu Lavertymu. O’Reillyho metody jsou svérázné a mladému Lavertymu zpočátku proti mysli, nakonec se ale od staršího kolegy dozví víc o životě, lásce a o tom, na čem doopravdy záleží, než se kdy mohl naučit na fakultě. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145211/park-ozven-portret-mony-lisy-dokonala-trefa-lekarem-na-irskem-venkove-145211.jpg 4.222
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Readers Digest Výběr (ČR)
Orig. název

Echo Park / Painting Mona Lisa / Lifeguard / An Irish Country Doctor, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Park ozvěn / Portrét Mony Lisy / Dokonalá trefa / Lékařem na irském venkově

Přidat komentář
georginaa
05.05.2020

4 příběhy od známých autorů. Dobře se čte i když je těžší oproti jiným knihám.

princeznaaura
16.07.2018

1/ 5/5 Přečteno jedním dechem, detektivka o neuzavřených případech, na kterých pracuje Harry Bosh. Kniha je o korupci, útěku vraha či zakrytí zločinu, o dychtivosti detektiva.
2/ 5/5 Portrét Mony Lisy-jak napovídá autor jde o historický román, který nás zavede do období, kdy vládly Medicejové ve Florencii, za jakých okolností vznikal obraz a jaké to v té době bylo. Politika se prostě nemění. Špinavá zůstává pořád. Jde o intriky, jak sesadit nepohodlné a domoci k moci někomu jinému. Manipulace s chudinou v podobě kázání a štvaní jich proti dvoru. V knize je uváděn sám malíř Leonardo da Vinci, i když jen sporadicky, jako vlivný mezičlánek v tomto politickém souboji, kde se smrti vyhne málokdo. Děj se točí kolem Lisy od útlého věku až do dospělosti, kdy sama vychovává děcko.
3/ 4/5 Dokonalá trefa -detektivka se záplatkou o ukradení obrazů,ale někdo přechytračil zloděje a ty pak zabil, poslední člen zlodějské party je v podezření ze spáchání těchto zločinů a proto se pouští do hledání správného pachatele, mj jsou do toho zapleteni i lidi z policejní složky, ale více nebudu prozrazovat.
4/ 3/5 Lékařem na irském venkově- ale jo, dalo se, i když jsem nějaké pasáže přeskakovala a to už je zkrácená verze. Prostě takový prostý námět o zapracovávání se mladého všeobecného lékaře na venkově, kde opravdu je zapotřebí znát od něčeho trochu. Střídají se zde postavy od hypochondrů přes rodičky či naopak ty, které vlastně doktora "nepotřebují", ale opak je pravdou. Kdy ne každá maličkost může být maličkostí a včasný zásah lékaře je nezbytný.


Jája92
09.12.2017

Za mě byla nejlepší povídka první a poslední, která rozhodně stojí za to, přečíst si ji v plné verzi, alespoň mě na to navnadilo.
Portrét Mony Lisy nebyl špatný ,dala bych mu tři *, ale občas jsem se ztrácela v ději, přesto samotná myšlenka je pozoruhodná a zavádí čtenáře k zamyšlení nad nejslavnějším obrazem.
Dokonalá trefa byla podle mě hodně slabá, na každém kroku zbytečné umírání, hodně postav, rádoby propracovaná zápletka, která neměla valný smysl.

Štítky

zkrácená verze

Autoři knihy

James Patterson
americká, 1947
Michael Connelly
americká, 1956
Jeanne Kalogridis
americká, 1954
Andrew Gross
americká, 1952
Patrick Taylor
britská, 1941

Kniha Park ozvěn / Portrét Mony Lisy / Dokonalá trefa / Lékařem na irském venkově je v

Právě čtených1x
Přečtených30x
Knihotéce16x
Chystám se číst3x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x