Nejlepší přítelkyně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román vypráví o dívčím přátelství Zuzi, která nikdy neopustila rodné město nedaleko Seattlu, a Koko, napůl Američanky napůl Francouzky, která se po létech cestování do míst, kde má kořeny rodina jejího otce, a poprvé zažívá pocit domova.


https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20675/nejlepsi-pritelkyne-20675.jpg 455
Série

Nejlepší přítelkyně 1.

Žánr
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Vyšehrad
Orig. název

Best friends, 1955

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Nejlepší přítelkyně

Přidat komentář
Kontryhelka
30. ledna

Za mně teda nic moc. V žádném případě Mary nenavázala na úspěch své sestry Betty.

haki34
07.09.2018

nevíí, nevíííí, 3 jsou asi málo, 4 moc...ale dám víc, protože to mělo hlavu i patu, místy i nápady a vtip...
Milá knížka o 2 kamarádkách, něco jako Lujza a Lotka ( a konec dopadá podobně...). Plná společných zážitků, zejména ze školy, kde samozřejmě nechybí provokativní partička "zlých " holek, které ve finále otočí.., nějaká ta zlobivá důchodkyně, laskavá babička a dědeček a samozřejmě zvířátka...

Co mi vadilo : slovní spojení rozcuchané vlasy (na to už jsem přímo alergickáááá !!!),
- jablko v kapse u džínů - to měla nejaké plandavé kapsáče ?? jinak nevím, jestli si autorka nebo překladatelka zkusila narvat do běžné kapsy jablko...
- randění a lov kluků - třeba je to opravdu americký zvyk, ale ve 12 se malovat, točit si vlasy, randit s kluky - i když v celkem nevinné formě, ale spíše by měli hrát jen ten baseball, na jiné věci mají děcka dost času...toť můj staromódní názor...:D

kdybych knížku četla v dětškém/teenagerském věku, jistě bych těch much našla méně a více se kochala...každopádně, doporučit ji rozhodně můžu !


Katee
09.05.2014

Byla to moc hezká knížka :) Nečekala jsem, že by mě takové starší dílo mohlo bavit. Sice jsem měla prvních pár kapitol zmatek v tom, jaký k sobě mají vztah Zuzi a Koko s Rickem a Rayem. Jednou se spolu úplně bavili, ale potom zas říkali, že nemají to opačné pohlaví rádi. Ale budiž :) Je to taková pěkně naivní kniha, škoda, že to tak nefunguje i doopravdy :)

vikaa
30.01.2014

Knížka se mi líbila, byla taková pohodová. Určitě bych ji ale víc ocenila v pubertě.Jo,kdyby byl život tak jednoduše krásný, to by byla paráda:-)

Katka Kuki
16.08.2013

Tuhle knížku můžu číst pořád, vždycky potěší, zlepší náladu a motivuje mě něco dělat. Mám ráda všechny tři díly. Škoda, že toho Mary Bardová nenapsala pro děti víc :-).

Danafantom
27.01.2012

Četla jsem jí v dospělosti a moc se mi líbila, možná proto, že přátelství je pro mě moc důležité.

Autor a jeho další knihy

Mary Bard
americká, 1904 - 1970

všech 6 knih autora

Kniha Nejlepší přítelkyně je v

Přečtených95x
Čtenářské výzvě6x
Doporučených4x
Knihotéce24x
Chystám se číst8x
Chci si koupit1x