Nejlepší kniha o fake news!!!

Nejlepší kniha o fake news!!!

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Média, politici, sociální sítě – ze všech těchto zdrojů se na nás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat. Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jedná se o fenomén posledních let, nebo jsou tu s námi, šikovně skryté, už dlouhá staletí? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní, jak se proti nim můžeme bránit? Tato kniha se šikovnou manipulací v samotném názvu vám pomůže najít odpovědi, nebo alespoň poskytne vodítka k přemýšlení nad každodenní záplavou informací, se kterou je dobré se vypořádat kriticky, ale bez zbytečné paranoie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366292/nejlepsi-kniha-o-fake-news-ri7-366292.jpeg 57
Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, Computer Press (CPress)

dalia1769
předevčírem

Výborná kniha na vysoce aktuální téma, která by se měla stát středoškolskou, případně vysokoškolskou učebnicí. Vše je zde pěkně přehledně shrnuto a podáno srozumitelnou, čtivou formou. Určitě potřebný a zdařilý počin.

Mikka_M

Ačkoli se nepovažuji za úplného nováčka v oblasti mediální gramotnosti, i tak mi kniha rozhodně měla co říct. Zároveň je psaná velmi přístupným jazykem, žádné velké odbornosti a cizí termity, takže není čeho se bát! :-) Tedy vlastně je, ale... přečtení je právě proto nutné.