Nejlepší kniha o fake news!!!

Nejlepší kniha o fake news!!!

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Média, politici, sociální sítě – ze všech těchto zdrojů se na nás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat. Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jedná se o fenomén posledních let, nebo jsou tu s námi, šikovně skryté, už dlouhá staletí? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní, jak se proti nim můžeme bránit? Tato kniha se šikovnou manipulací v samotném názvu vám pomůže najít odpovědi, nebo alespoň poskytne vodítka k přemýšlení nad každodenní záplavou informací, se kterou je dobré se vypořádat kriticky, ale bez zbytečné paranoie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366292/nejlepsi-kniha-o-fake-news-ri7-366292.jpeg 433
Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, Computer Press (CPress)

mia.com

Knížku jsem četla společně s přítelem. Já spíše jen tak vstřebávala informace, protože nemám takový rozhled, přítel se občas rozvášnil do debaty. Jsem tedy ráda, že nám nevyšlo jít na listování, jinak se obávám, že by debatoval jen on :D ale určitě knížku doporučím tzv. sdílečům na fb a střední generaci, která s internetem nevyrůstala, takže hned putovala k mojí mamince :D

Inozuka

Sice to není nijaká kdovíjaká pecka, pořád dokola se v ní opakuje v různých variacích asi pět základních tvrzení, ale přesto by měla tato kniha patřit k povinné literatuře jak na školách, tak i pro všechny lidi s volebním právem. Autorům palec nahoru za jejich tažení za kritické myšlení a snahu o informační gramotnost.

HDosoudilová

Kniha je určitě zajímavá, i když já od ní čekala něco jiného. Zaujala mě historie dezinformací a manipulací a pak konec knihy, kde je vysvětleno, proč si máme dávat pozor na informace, které příjímáme. Ovšem je pravda, že jsem si kolikrát při čtení řekla ,,Aha, tohle nedělám". Takže určitě je tato kniha přínosná.

pavka88

Jsou to všechno docela známé věci.

harena

Určitě je dobré si knihu přečíst, líbilo se mi i zabočení do historie, kdy se války vyhrávaly díky dezinformacím a manipulacím. Už i Themistokles díky tomu vyhrál válku. Kniha je krátká, psána srozumitelně a co říci na závěr? K informacím je třeba přistupovat kriticky a vždycky zapojit mozek.

indyka

Kniha se nemá soudit podle obalu a zde to platí dvojnásob - obal je (byť zřejmě záměrně) odpudivý, čtení je to ovšem výborné. Tolik nových informací a myšlenek, díky kterým se mi rozsvítilo, jsem už dlouho v žádné knize nenašla - i když normálně do knih nepíšu, zde mě až ruka svrběla, jak jsem měla chuť zvýrazňovat všechny ty trefy. A taky jsem se párkrát pěkně chytla za nos, ne že ne. Tuhle knihu by si měl přečíst každý, těch chycených nosů by určitě bylo víc. Jsem ráda, že někdo tak precizně a čtivě zpracoval téma médií, fake news, kritického myšlení a práce s informacemi i s vlastním mozkem.

Hvězdičku dávám dolů hlavně za zbytečně dlouhý historický začátek, kterým se mi těžko prokousávalo - kniha obsahuje vynikající pasáže, ale také i nějaké omáčkové. Chápu, že bez nich by byl text asi příliš krátký, ale trochu mi to kazí dojem. A také by knize neuškodilo ještě jedno pečlivé pročtení korektorem.

rarášek

Musím se přiznat, že se mi četla kniha trochu špatně, ale to především proto, že jsem s touhle knihou pravděpodobně začala moc brzo a mám strašný problém s malými písmenky.
Jinak mě kniha vůbec nezklamala a splnila očekávání, které jsem o ní měla. Bylo v ní hodně o historii, vysvětlení důležitých pojmů, příkladů, fotek, informací o tom, jak se nenechat zmanipulovat a napálit, internetových stránek souvisejících s tématem atd.
Myslím, že titulek rozhodně nelže ve svém tvrzení. Myslím, že takovéto knihy je v dnešní době potřeba a měl by si ji přečíst každý. Doporučuji. :)

Tereza299

Rozhodně není na škodu si takovou knížku přečíst. Dá vám pár na to, jak se zorientovat v dnešních médiích, jak vyhodnocovat články, jak a čemu "věřit" a podobně. Taky se mi na knize líbí, že je z českého prostředí.

dalia1769

Výborná kniha na vysoce aktuální téma, která by se měla stát středoškolskou, případně vysokoškolskou učebnicí. Vše je zde pěkně přehledně shrnuto a podáno srozumitelnou, čtivou formou. Určitě potřebný a zdařilý počin.

Mikka_M

Ačkoli se nepovažuji za úplného nováčka v oblasti mediální gramotnosti, i tak mi kniha rozhodně měla co říct. Zároveň je psaná velmi přístupným jazykem, žádné velké odbornosti a cizí termity, takže není čeho se bát! :-) Tedy vlastně je, ale... přečtení je právě proto nutné.