Nejkrásnější staré mapy

Nejkrásnější staré mapy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358188/mid_nejkrasnejsi-stare-mapy-k5I-358188.jpg 5 4 3

Kniha obsahuje nejkrásnější staré mapy celého světa – Evropy, Asie a Afriky, Ameriky, a také mapy hvězdné oblohy a kartografické kuriozity včetně smyšlených map. Kniha má nezvykle velký formát A3 a je sešitá sponkami, které lze lehce odstranit. Díky tomu si můžete libovolnou mapu zvlášť vyjmout a dát jako obrázek na zeď nebo pod sklo na stůl. Nechte se přitáhnout starými časy.... celý text

Ronnie68
28.03.2023 5 z 5

Krásné mapy ... co bych chtěla vyzdvihnout - alegorické mapy a mapy hvězdné oblohy, které se nachází v druhé polovině této publikace ...

EliskaD
14.01.2022 3 z 5

Krásné barevné mapy v brožovaném sešitě ve velikosti A3. Některé mapy jsou ve velikosti A3 jiné jsou přes dvě strany ve velikost A2.
Kniha je sešitá jako běžný školní sešit, takže kdyby chtěl někdo mapy skutečně vyjímat, musí sponky rozevřít a celou knihu rozebrat. Navíc u map, které jsou přes 2 strany, je každá polovina na jiném listu (kromě středového listu samozřejmě). Znamenalo by to tedy listy spojovat k sobě. Myslela jsem, ze toto bude vyřešeno trochu lépe… Jako listovací kniha to funguje dobře, ale pak by to klidně mohlo mít trochu skladnější formát.

Recidivista
10.04.2020 5 z 5

Tak toto bola trefa do čierneho. Stále nemôžem uveriť, že tento klenot sa mi podarilo kúpiť len za necelých 6 €! Tým pádom je to v rámci mojej knižnice dielo s najvyššou hodnotou vyjadrenou pomerom kvalita/cena. Silne odporúčam všetkým milovníkom geografie, máp, histórie, prípadne aj umenia zváženie kúpy tejto knihy. Aj keď o knihe sa v tomto prípade veľmi nedá hovoriť. Je to publikácia formátu A3, pričom väčšina máp je zobrazená na dvojstrane, čiže vo formáte A2. To umožňuje veľmi dobrú čitateľnosť geografických názvov a zároveň môžu vyniknúť maličkosti v kresbách máp.

Väčšina máp pochádza zo 16. a 17. storočia a neraz som sa pozastavil nad tým, ako verne zobrazujú skutočnosť. Nie je problém pri jednej mape stráviť skúmaním rôznych detailov aj 10-15 minút. Ale aj zbežné prelistovanie je pastvou pre oči. Ospravedlňujem sa za expresívnosť v tejto recenzii, ale pôvodní autori týchto máp si zaslúžia len superlatívy. Samozrejme vďaka patrí aj pánovi Kučerovi, že ich v tejto podobe zozbieral. Jediné negatívum je (ne)skladovateľnosť, keďže kvôli vyššie spomenutému formátu nie je možné uloženie do police s knihami a horizontálna poloha lapača prachu tak zostáva jedinou možnosťou.

Záverečné hodnotenie: 10/10