Nejkrásnější milostné dopisy

Nejkrásnější milostné dopisy https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149015/mid_nejkrasnejsi-milostne-dopisy-EE3-149015.jpg 4 16 3

Autor sám básník, sestavil exkluzivní výběr 34 nejznámějších milostných dopisů významných osobností. Podnázev knihy: intimní poselství vášně a citu. Nejkrásnější milostné dopisy, skvělá antologie romantické korespondence všech dob, podávají čtenáři zasvěcený pohled na 34 nejvýznamnějších milostných příběhů, psaných samotnými milenci. Autor nezůstává jen u dopisů, ale zároveň nám přibližuje historii, spojenou s každým příběhem, a to tak sdělným stylem, který dávným pisatelům dodává živnosti a strhuje čtenáře. Každý milostný dopis doprovází podrobný životopis odesilatele i adresáta a břitké pojednání, které zasahuje příběh do společenského a historického kontextu a kromě romantického hlediska doplňuje i věcné. Publikace je bohatě ilustrována více než 200 fotografiemi, kresbami a obrazy, včetně faksimilí původních dopisů s podpisy, portrétů všech zúčastněných, výtvorů příznačných pro dobu, ky žili, i snímků míst, kde se jejich příběhy odehrály.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Perfekt

Famous love letters , 1994

daza.dt
11.01.2019 3 z 5

Knížku jsem si půjčila v knihovně a mile mě překvapila, i když jsem čekala trošku něco jiného. Dneska už takovéhle dopisy rozhodně nemáme šanci dostat, i když ani takový email mi nikdy nepřišel . :)

sarekaslukova
15.04.2015 4 z 5

Sice jsem si představovala knížku zcela jinak, ale nakonec se mi přeci jen líbila :-). Některé dopisy byly slabší a další mě naprosto učarovaly. Nakonec přeci jen psaní dopisů mělo své osobité kouzlo.

uarda
21.02.2014 5 z 5

Nádherná knížka, dopisy jeden krásnější než druhý :-)

dopisy korespondence láska osobnosti lásky slavných milostná korespondence

Ronald Tamplin
australská, 1935
1996  83%Nejkrásnější milostné dopisy
1996  0%Ľúbostné listy

Kniha Nejkrásnější milostné dopisy je v