Nejkrásnější čas v roce

Nejkrásnější čas v roce https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391248/bmid_nejkrasnejsi-cas-v-roce-a7w-391248.jpg 4 195 55

Humorná lovestory, která zahřeje u srdce. Emily má skvělou práci, přátele a nádherný byt, dostatečně vzdálený od její bláznivé rodiny, kterou navštěvuje jen jednou za rok. Jediná věc, která ji v životě stresuje, je její soused Evan a jeho záliba ve flirtování, hlasité hudbě, a ještě hlasitějším sexu. Ale nejde o nic, s čím by se nedokázala vypořádat… Emily má taky přítele Roberta, se kterým jí to opravdu klape. Dokonce ho plánuje vzít domů na Vánoce. Konečně už žádná lítost ze strany rodičů a sourozenců. Jenže pak se její vztah s Robertem najednou rozpadne a Emily je v koncích. Jak se teď může ukázat doma? Emily se proto rozhodne požádat o pomoc Evana. Roberta zkrátka o Vánocích doma ukáže, i kdyby neměl být skutečný…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Most Wonderful Time of The Year , 2016

maruschka
04.03.2019 4 z 5

Škoda té obálky. Kdybych autorku neznala, myslela bych si, že to je kniha návodů na vánoční výrobky. Jinak jako vždy skvělá oddychovka.

alnahu
15.02.2019 3 z 5

Tak tato kniha mi trochu zklamala na mě spousta vulgárností ještě ,že jsem ji četla až daleko po vánocích -jinak bych si zkazila vánoční atmosféru.
Celá rodina včetně mámy Emily byla naprosto praštěná a proto za mě tři hvězdičky-ta jejich praštěnost mě i tak docela bavila.

dee7
30.01.2019 3 z 5

Tedy, párkrát jsem se zasmála, ale že by to bylo až tak humorné čtení, nevím..
Trochu mi vadily vulgární výrazy ( od učitelky :) .. a litry chlastu, které Emiliina rodina spotřebovala - no coment :D
Ze začátku mi vadil dost "toporný" překlad, který se příjezdem na skotský venkov jakoby vytratil ( nebo, že bych si už zvykla? ) :)

nani_nka
16.01.2019 4 z 5

Prežiť tak Vianoce u rodičov Emily. Piť, zabávať sa, hrať vedomostné kvízy a byť v spoločnosti fakt úžasných ľudí. Knižka bola plná vtipných dialógov, ktoré ja úplne milujem. Škoda toho pre mňa moc reálneho konca, inak by to bolo 5 hviezdičiek pre učiteľku Emily a jej suseda Evana, ktorý mal za úlohu zahrať pred rodinou Emily jej priateľa.

Knižní střípky
06.01.2019 4 z 5

JOANNA BOLOURIOVÁ - NEJKRÁSNĚJŠÍ ČAS V ROCE
Právě dočteno, dalších kousek z mé sbírky vánočních příběhů. Anglie a pak Skotsko, to samo o sobě je dobrý základ pro tu správnou vánoční romanci. Emily a Evan jsou strašně sympatičtí hlavní hrdinové, což je po všech těch nepříjemných a vyšinutých postavách z thrillerů příjemným osvěžením. Rodina Emily je šíleně praštěná, ale zároveň bez výhrad milující, a tak to má být. A kdyby Emily mluvila trochu méně sprostě, nebylo by co knize vytknout.

alva1
04.01.2019 4 z 5

Milé, veselé až groteskní čtení. Umím si to představit jako pěknou americkou romantickou komedii. A už se na ní těším. :-)

Tevik
04.01.2019 5 z 5

Pěkná úsměvná oddechovka na vánoce, trochu mi ze začátku vadilo pár sprostých slovníček.

Astonius
30.12.2018 3 z 5

Tři hvězdy jsou pro mne opravdu maximum. Musím však ocenit, že v příběhu nebyly použity takové ty úplně stupidní trapné situace, které se stávají pro literaturu tohoto druhu už zvyklostí a hlavní hrdinka byla také celkem i normální. Základní klišé ovšem nechyběla, ale to se od toho už jaksi očekávalo. Hovorový styl, kterým Emily mluví a přemýšlí, mi byl zezačátku sympatický, ale později už ho bylo přespříliš a její slovník učitelce moc neodpovídal. Takový ten trapný prvek tam ovšem také nechyběl, a to ve vykreslení rodiny, která se prakticky vánočními svátky "prochlastala" a jejich náklonnost k alkoholu byla zmiňována téměř pokaždé, když se o nich hovořilo... Konec byl klasický a uhozený, jak se však dalo předpokládat... Moje touha po romantickém čtení s tématikou vánoc je na dlouho naplněna... - a mohlo to být horší.... :-)

JanaDor
29.12.2018 4 z 5

Příběh je milý, vtipný a čtivý. Je to román na pohodu na pozadí vánoc. Je to o rodině, kde jsou rodiče milující, ale svými poznámkami někdy ubližují svým blízkým, aniž by si to uvědomovali. Je to i o výběru partnera, kdy láska nezná hranice věku. Je to o rodinné atmosféře, kde vedou hry a zábava mezi sebou. To se mi hodně líbilo. Malé mínus je použití vulgárních výrazů, ale mě to vyloženě nevadilo. Jen upozorňuji, že tam jsou. Celkově je to vtipný a čtivý román o lásce o vánocích.

renet
28.12.2018 3 z 5

Nechápu, proč je v knize tolik vulgárních výrazů. Úplně mi to pokazilo dojem.

Ditules
28.12.2018 3 z 5

Takhle správně trhlou rodinu, jakou má Emily bych si taky přála. :D Ty hry a jejich pošťuchování.
Evan aka Ryan Gosling? Sem s ním! :D
Vánoční čtení.

PaníColumbová
23.12.2018 3 z 5

Krásné, romantické, ale bez vulgárního slovníku autorky bych se obešla... :-)

Kyparis
13.12.2018 5 z 5

Já tu autorku prostě žeru!! Píše přesně podle mého gusta, člověk se tak začte, že příběh prožívá spolu s hrdiny :-) Nejraději bych ji přečetla celou najednou, ale zase o ty hrdiny nechci tak rychle přijít, takže se to člověk snaží zase co nejvíc natáhnout :-) Za mě jednoznačně super a už teď se těším na další román :-)

klaraj093
23.11.2018 5 z 5

Mě se kniha líbila. Taková předvánoční oddechovka. Četlo se to hezky a rychle. Příběh je pěkný, faktem je že místy trochu sprosté jak již bylo zmíněno, což se mi k tomu nehodilo, ale zároveň je kniha vtipná a čtivá.

ivousekk
16.11.2018 5 z 5

Skvělá "romantická komedie", která se čte úplně sama. Hodně mě bavila a i když byla předvídatelná, nešlo se odtrhnout. Naprosto dokonalá oddechovka, která potěší každou romantickou dušičku. Jen bych ubrala sprotá slova, ta tam byla zbytečná a rušivá. Ale i tak jsem si příběh užila :-)

Vánoce láska vztahy sousedé

2018  80%Nejkrásnější čas v roce
2014  75%Se(x)znam
2015  76%Podle pravidel

Kniha Nejkrásnější čas v roce je v