Nejkrásnější čas v roce

Nejkrásnější čas v roce https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391248/bmid_nejkrasnejsi-cas-v-roce-a7w-391248.jpg 4 195 55

Humorná lovestory, která zahřeje u srdce. Emily má skvělou práci, přátele a nádherný byt, dostatečně vzdálený od její bláznivé rodiny, kterou navštěvuje jen jednou za rok. Jediná věc, která ji v životě stresuje, je její soused Evan a jeho záliba ve flirtování, hlasité hudbě, a ještě hlasitějším sexu. Ale nejde o nic, s čím by se nedokázala vypořádat… Emily má taky přítele Roberta, se kterým jí to opravdu klape. Dokonce ho plánuje vzít domů na Vánoce. Konečně už žádná lítost ze strany rodičů a sourozenců. Jenže pak se její vztah s Robertem najednou rozpadne a Emily je v koncích. Jak se teď může ukázat doma? Emily se proto rozhodne požádat o pomoc Evana. Roberta zkrátka o Vánocích doma ukáže, i kdyby neměl být skutečný…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Most Wonderful Time of The Year , 2016

Nelička
20.12.2020 5 z 5

Skvělé, veselé a pohodové čtení. Trochu mi vadilo to puritánství a šílená morousovitost hlavní hrdinky, ale příběh jako takový se moc povedl. Hodně jsem se nasmála :-)

petulkapeta
17.12.2020 4 z 5

vtipna a romanticky vanocni kniha...no Britove se nezaprou jako autori...šlo to poznat...jako relax k niha u ktere se chce člověk zasmat,prostě parada :)

klarinka9974
14.12.2020 5 z 5

Tak tento příběh mě mile překvapil. Ze začátku jsem si myslela, že jsem letos opět sáhla po další špatné knize, kde se nedočkám žádné vánoční atmosféry, žádného sněhu a hlavně, že se budu dost u čtení nudit. ALE jsem nadšená. Celá kniha je skvělé napsaná, je vtipná, zábavná a hlavně čtivá. Dočkáte se úžasné vánoční atmosféry u bláznivé rodiny, taky toho studeného sněhu a hlavně lásky. Nebude chybět spousty alkoholu a jídla a mě tato kniha skvěle sedla na toto úžasné období. Takže, jesi se chcete u knihy bavit, těšit se na každou stránku a doufat ve šťastný konec, tak si musíte tuto knihu přečíst.

Ďumbierka
08.12.2020 4 z 5

Vianoce a tie vtipné a trápne momenty s rodinou, na ktoré sa tešíme a zároveň má človek vždy tak trochu paniku, ako deň skončí :D .
Tak, ako som si na začiatku knihy s ťažkým srdcom zvykala na slovník Emily a vlstne aj ostatných :D, tak som to po prvých 50-tich stránkach neriešila a nechala som sa unášať príbehom.
Kniha sa čítala sama. Ani neviem ako a som na konci a ešte by som si želala tak 400 ďalších strán...
Humor, ktorý ma rozosmieval, až tak, že som sa smiala nahlas sama v miestnosti a občas si predstavila svoju milovanú rodinu. A občas si spomenula na kamarátky...:)
Evan ako hlavný hrdina v tejto knihe, hmmm, áno prosím ;) .
Obľúbila som si veľmi aj Emily aj jej celú rodinku a aj Evana a kniha sa mi náramne páčila.
Bolo to skvelé, vianočné, osviežujúce a vtipné!! :) :) a ja sa tento rok na Vianoce a sviatky veľmi teším.
Idem si hľadať ďalšiu, podobne ladenú knižku :) .

kanitsuj
20.11.2020 3 z 5

Čtivá vánoční romance, která by ode mne bez zaváhání dostala plný počet hvězdiček, kdyby nebyla napěchovaná zbytečně častým vulgárním klením hlavní hrdinky. Také jsem nepochopila motivaci ústřední dvojice těsně před koncem, ale chápu, že autorka chtěla očekávaný konec ještě protáhnout.

Gabetka
13.11.2020 4 z 5

Parádní předvánoční oddechovka dle pravidel mnou milovaných vánočních filmů. A navíc je i vtipná. Jediné co mi trochu vadilo, byl nespisovný překlad, který pravděpodobně imitoval skotský přízvuk hlavní hrdinky.

tatjana1737
01.08.2020 4 z 5

(SPOILER) !!! POZOR SPOILERY !!!

Oproti Se(x)znamu a Podle pravidel mi Nejkrásnější čas v roce tak sprostý nepřišel. Asi je to tím, že autorka je zas o něco starší, a i její hrdinka má Kristova léta už za sebou, ale tahle Bridget už žije spíše středostavovsky nudný život. Tedy až na to, že kulisy jejího života tvoří bydlení v nájmu se dvěma single mladšími kousky, které se sice škádlívají, ale jak to bývá, rádi se mají. (A jen tak na okraj: její rodina jsou pracháči.)

Nejsem si úplně jistá, proč JB napsala Emily na prahu čtyřicítky, protože žádný výraznější konflikt to s sebou v knize nenese (ani ten věkový rozdíl, tolik rozebíraný tak od poloviny knihy, neboť je naprosto jasné, že láska i hory přenáší). Klidně jí mohla pár let ubrat a příběhu by to vůbec neuškodilo, takhle jsem spíše čekala, že Emily začne víc bilancovat a víc řešit toho, čeho ve svém životě (ne)dosáhla (obzvlášť po pravidelných nedělních telefonátech matky, která se s tím moc nepáře).

Děj je poměrně jednoduchý, ale Bolouri umí psát vtipně, takže i když čtenář tuší / ví, jak to celé dopadne, příběh si užívá. Škádlení mezi Emily a Evanem bylo perfektní, opět tedy prošpikované narážkami na hudební skupiny, názvy jejich skladeb, herce a filmy, ve kterých se ne každý musí hned zorientovat. Trochu (= hodně) mne ovšem zklamal moment, kdy pravý Robert přijede na Vánoce, od toho se dalo vytřískat mnohem víc, ale díkybohu za to, že Emily je oproti Phoebe ze Se(x)znamu už dospělá a překvapivě snadno se se zklamáním a zlomeným srdcem vyrovnala. Odhalení Evanovy profese bylo, pravda, trochu laciné, ale co, přestávám remcat, je to přece jen červená knihovna a smyšlený příběh!

Slibovala jsem si od toho oddech, relax, vtip i romantiku, a všeho se mi dostalo. A navrch bonus v podobě trávení Vánoc jedné potřeštěné skotské rodiny, která umí nejen vzít za zábavu, ale jejíž pouta a hloubku vzájemných vztahů by leckdo mohl závidět. Scéna, kdy jsou k sobě všichni upřímní, byla hodně silná.

Souhlasím s komentářem marysky09, že takhle bych chtěla trávit Vánoce. Své rodiče k tomu asi nepřesvědčím (ani náhodou!), ale mám vlastní rodinu, kterou mohu zformovat ke své představě :-).

Jingle
31.07.2020 4 z 5

Vánoční pohádka pro romantikychtivé čtenářky, kterým nevadí záplava vulgarismů. Jednohubka, kterou člověk asi nemá potřebu číst víckrát, ale v rámci brakových romantických příběhů si zaslouží asi spíš nadprůměrné hodnocení. Ideální čtení na zimní večery, kdy prostě chcete vypnout a občas se i nad knihou pousmát. Ano, jak už bývá u romantických knih obvyklé, jsou tam klišé, poslední třetina nereálná, ale k Vánocům pohádky patří, že :) A tahle se čte dobře, po chvíli děj nabere na svižnosti a ani nepostřehnete a za chvilku zazvoní ten pověstný zvonec...

maryska09
31.05.2020 4 z 5

Skvělá, velmi vtipná kniha, která mě moc bavila od začátku do konce. Doporučuji všem kteří si myslí, že Vánoce jsou jen stres a přejídání. Recept Emiliny rodiny na vánoční svátky je geniální a budu se ho držet.

YenMaja
30.05.2020 5 z 5

Jako první jsem od autorky četla "Podle pravidel", která byla skvěle napsaná a na tuto knihu jsem si dlouho brousila zuby. Autorka mě opět potěšila. Tak milý příběh, to je radost číst. Již od začátku je znát chemie mezi hlavní dvojicí a scénky, ve kterých si jeden druhého dobírají, jsou zábavné. Celá, zprvu nešťastná a zoufalá situace mě parádně pobavila, cesta autem je dokonalá. Rodina Carsonových je stádo divokých a hlučných sympaťáků, u kterých chci i já trávit Vánoce a nakonec Robert a Cassie - ti by se k sobě taak hodili, oba mají dost silný žaludek. Přečteno na 2x, doporučuji pro všechny, kteří chtějí vypnout okolní svět a přehrát si v hlavě krásnou, romantickou komedii.

Simona99
06.04.2020 5 z 5

Nejprve jsem myslela, že mě knížka moc bavit nebude...pak se to ale otočilo a úplně mě příběh chytl! :-) oddechové čtení:)

Kudík
30.03.2020 4 z 5

Zajímavá kniha a celkově i rodina Carsonových. Sice je zde trošku drsnější slovník a hodně vypitého alkoholu, ale je zde i docela dost vtipných situací. Celkově jsem se s Emily a Evanem Grantem, alias Robertem č. 2, bavila. Myslím si, že bych u Carsonových nezvládla den, natož 4. Jen nevím, zda bych dřív odpadla na to množství "energie" nebo alkoholu :) Přečteno za jedno odpoledne s tím, že konec mi přijde trošku odbytý.

Luciáš01
09.01.2020 4 z 5

Knihu jsem začala číst začátkem ledna s tím, že ještě po svátcích přijde vhod něco oddechového. A oddechová tedy byla :-)

Dle popisu má jít o humornou lovestory, která zahřeje srdce. Emily je 38 let, je učitelka a bydlí v Londýně s dalšími dvěma spolubydlícími. Život jí komplikuje hlavně její mladý soused, který si libuje v hlasité muzice a v ne o moc tišším sexu. Jako pozitivum bere, že je stovky mil vzdálená od své bláznivé milující rodiny a že má přítele, kterého by jí mnohé ženy mohly závidět. Tyto Vánoce s ní chce dokonce strávit u její rodiny, takže se Emily letos konečně vyhne lítosti rodičů i sourozenců, že je pořád na ocet. Jenže pár dní před odjezdem se její vztah zčistajasna rozpadne a Emily dostane bláznivý nápad, jak o Vánocích nezklamat členy své rodiny a zároveň se i vyhnout jejich popichování. Jestli chcete vědět, zda se jí to povede a co všechno se může zvrtnout, doporučuji knihu přečíst.

Sama za sebe musím říct, že se mi kniha líbila. Sice se prvních několik desítek stran táhlo, ale zbytek knihy to hravě zachránil. Je to opravdu oddechový příběh, od kterého nečekejte zázraky, i když musím říct, že některé obraty mě v příběhu docela překvapily, párkrát jsem se zasmála a párkrát mě děj zahřál u srdce. Určitě bych knihu doporučila jako oddechový kousek mezi náročnějším čtením.

PS: Před koupí knihy jsem četla více recenzí a docela mě zarazily názory typu „je tam příliš vulgarismů“, „rodina pije moc alkoholu“ apod., a upřímně řečeno, pokud nejste příliš upjatí, umíte přijmout i něco jiného než vysloveně spisovně psaný text a nepřijde vám nemorální, že si někdo občas dá pár drinků navíc, tak vás kniha neurazí ani jí nebudete pohrdat ;-) Mně se naopak na knize líbilo, že nebyla tak usedlá a upjatá ;-)

Market = )
01.01.2020 4 z 5

Mně se knížka líbila. Chvílema byla vtipná (i když do první věty anotace bych to zase nedala, tak vtipná nebyla :-D), bavily mě postavy, příběh, situace, chtěla bych být členem domácnosti. Co mě při čtení rušilo poměrně značně byl nespisovná jazyk (ale to mě vadí obecně, kvůli tomu nečtu například Šabacha...). Dobrý :-).

alichek
26.12.2019 5 z 5

Super vánoční příběh, chci od téhle spisovatelky číst další a také bych si přála prožít něco alespoň vzdáleně podobného jako hlavní hrdinka...

Leniii
08.09.2019 4 z 5

Milá oddechovka, příjemné čtení :)

Mychaela
30.08.2019 4 z 5

Neohromí, ale ani neurazí.
Milé, oddechové, příjemné čtení.
Do rodiny Carsonových jsem se asi zamilovala, hned bych jedny takové Vánoce u nich brala :-))

SBH
12.07.2019 3 z 5

Emily je stejně jako hrdinky předchozích knih příšerně neupřímná jak vůči okolí, tak především sama k sobě. Rádoby vtipný způsob vyprávění v obecné řeči se spoustou vulgarismů mi připadl spíš toporný a hloupý. Kladně hodnotím nečekané zvraty a neotřelá řešení typizovaných situací, což je v romantice velmi vzácné. O to víc mě naštvalo obligátní klišé v závěru včetně srdceryvného jakoby rozchodu. Anglosaské autorky zdá se píšou romantiku podle pevně daného mustru, což je dočista úmorné.
Takže byť se příběh četl celkem dobře, tuhle knihu si rozhodně kupovat nebudu a další tvorbu paní Bolouri raději vynechám.

prcek19
17.06.2019 4 z 5

Od začátku sem Emily a Evanovi fandila..naopak Robert, od něj sem něco podobného čekala..i když občas sem měla chuť Emily něčím přetáhnout po hlavě, aby si už konečně uvědomila, co má před sebou

LuciKo
17.05.2019 3 z 5

Poté, co si zvyknete na nespisovný jazyk, dá se do knihy příjemně začíst. Od okamžiku, kdy společně Evan s Emily začnou nacvičovat cestu na Vánoce k rodičům, nabere kniha spád a začne být zábavná. Konec byl dost utnutý, střih a jsme o rok dál? Zdálo se mi to dost na sílu. Celkově hodnotím jako fajn jednohubku.

Vánoce láska vztahy sousedé

2018  80%Nejkrásnější čas v roce
2014  75%Se(x)znam
2015  76%Podle pravidel

Kniha Nejkrásnější čas v roce je v