Nejhloupější anděl

Nejhloupější anděl

Hřejivý příběh vánoční hrůzy. Autor navazuje na humorně laděný příběh věčného smolaře, pilota Tuckera Case, který po řadě malérů skončil v kalifornském městečku vpředvečer vánočních svátků a stal se tak svědkem nepovedené mise nepříliš inteligentního anděla. V městečku Borová zátoka vrcholí přípravy k vánočnímu večírku, když bývalý soukromý pilot a věčný smolař Tuck Case, najatý leteckou společností jako pátrač po ilegálních pěstitelích konopí, zavítá mezi místní svérázné obyvatele. Dojde k tomu ve stejné době, kdy se na svou druhou vánoční misi do těchže míst vydává splnit svůj vánoční úkol nepříliš úspěšný anděl. Nenápadný příchod anděla a hlavně jeho nepromyšlené zásahy uvedou obyvatele městečka do neuvěřitelného zmatku a jeho nešikovnost je příčinou, že se obvyklý tradiční vánoční večírek zvrhne v hrůznou záležitost za účasti živých i mrtvých, normálních i šílených spooluobčanů. Jedině s pilotovou pomocí a s nemalým úsilím se andělovi nakonec podaří dát věci alespoň částečně do pořádku. Kniha se dobře čte, má vtip a humor, čtenář jistě ocení gejzír bláznivých situací a celé procesí originálních figurek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14979/nejhloupejsi-andel-LJ3-14979.jpg 4.280

Pilot Tucker Case (2.)

The stupidest angel (2004)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, BB art

Regger

Skutečně vtipné!

elenai

Kniha, kterou tradičně již několik let otevřu v tom předvánočním šrumci a nechám si namáhat bránici. Báječná oddychovka, která skloubila dvě má oblíbená témata - zombie a anděly. Jo, a dala bych si Snickers!

martina.culik

Když jsem viděla poprvé českou pohádku Anděl Páně, napadlo mě - to je stejný šikula jako Nejhloupější anděl. Všechno dělá s dobrými úmysly, ale to neznamená, že to taky dobře dopadne.

Punkies
20.12.2016

What's the fuss about? Celkem slátanina..

-kaja.k-
28.10.2016

Nikdy, opravdu nikdy v životě jsem se takhle nenasmála u žádné knížky. Postavy hemžící se Borovou zátokou jsou tak trhlé a přitom skutečné. Když se zrovna neřehtáte, nalepí se vám koutky úst k uším a vy je ne a ne odlepit. A anděl? Název knížky nelhal, ta bytost byla fakt pometlo. Zamilovala jsem si anděla i ostatní postavy a rozhodně si chci přečíst i další autorovy knížky. Jen jedna věc mi vrtá hlavou...proč je tahle naprosto DOKONALÁ knížka tak neznámá a skoro se nedá sehnat???

joslin
12.02.2016

To, že je tato kniha výborná svědčí to, že mi ji někdo ukrad :D takže super četba, musím si ji pořídit znovu do soukromé knihovničky :)

petrels
03.05.2015

Již dlouho jsem se tak nepobavil u nějaké knížky jako u této. Doporučuji.

narcisonanis
19.02.2015

Nejhloupější anděl je zkrátka takový ten typ knihy, po jejímž dočtení si řeknete: „Sakra, proč jsem o tom neslyšel dřív? A proč o tom lidi v mém okolí taky neví?“ Od té doby, co jsem knihu začal číst, ji všude a před každým jen chválím a chválím. Pokud čtete tento komentář a rozhodujete se, jestli si humorný vánoční román přece jen přečíst, už neváhejte a vydejte se knihu koupit/půjčit/jinak sehnat. Situace, dialogy, hlášky, samotný celkový děj – všechno stojí za pět hvězd!

natalie94
15.09.2014

Snad nejlepší knížka, co jsem za poslední dobu četla! Na doporučení mého přítele, příliš jsem tomu šanci nedávala. Avšak přečteno během pár dní. Mohu jen DOPORUČIT! Super humor, velmi čtivé a vždy zábavné.

Lenka.Vílka
22.06.2014

ZABILY SANTU, PARCHANTI...deda mraz by se ubranil, deti! Vynikajici kniha od vynikajici autora. Kdyz jsem tehdy cetla poprve (nepoznamenana autorovym stylem, bylo to v autobuse), bylo pred lidma divno...ta je vadna, proc se tak chlame...ignoranti si to pochoduji holt vsude...jeden z nejvic vtipnejsich pribehu, co se mi dostal pod ruku...fakt lze hodnotit max peti hvezdama? Sakra!

Firefox4
11.12.2013

Začátek je příjemná oddychovka, která se výborně hodí k předvánoční náladě lidem, kteří milují Grinche a koledy nejlépe v podání stárnoucích rockových zpěváků. Konec už mě tolik nebavil, ale určitě zařazuji do povinného adventního čtení.

muchomurka
08.03.2013

Dobrá oddychovka, ale knížka mě začala bavit až skoro na samém konci.

Jingle
13.01.2012

No já snad vážně dám poprvé pět! :) Škoda až zbytečně moc přehnaného konce, ale i tak, kniha je svižně a čtivě napsaná, některé hlášky nemají chybu. Možná za to může má láska k Vánocům a všemu, co s nimi souvisí, ale fakt jsem se dobře bavila, až jsem sama byla překvapená :) Doporučuju, třeba se pak budete těšit na Moorovy další knížky tak jako já :)

bosorka
29.12.2011

Bavila jsem se parádně. Příběh o andělovi, co svou misi na Zemi opravdu řádně pokoní, se čte jedna báseň. Doporučuji do sychravého počasí, odpoutá od reality na sto procent.

asam
07.12.2011

Co jiného doporučit v tento předvánoční čas. Skvělé

nicandra
23.11.2011

Praštěné, antivánoční (ve smyslu honění se za dárky), neskutečně zábavné!

Alexis
17.06.2011

Tak tahle kniha nemá chybu! Přečetla jsem ji na jedno nadechnutí. Doporučuji i další knihy od CH.M. :)

Denaille
06.06.2011

Miluju tento humor. Je to naprostá šílenost, totální kravina, ale právě z toho důvodu se mi to tolik líbí. Tak trochu mi to přípomíná filmy jako V Bruggách, Kiss kiss bang bang nebo Sedm psychopatů... Jednoduše obdivuji ty, kteří z naprosto šíleného příběhu, kde se jedna šílená scéna snaží překonat jinou šílenou scénu, dokáží vytvořit něco, z čeho vám nakonec vyleze šílená komedie vyvolávající záchvaty filosofování...

st.me
26.02.2011

Musím trochu upravit svůj komentář, protože tohle je takový nic neříkající. Po knížce jsem sáhla v průběhu adventu, skoro až na jeho konci, kdy je spousta z nás vyčerpaná, uštvaná, frustrovaná ( ze spáleného cukroví, z dárků, které ještě nenakoupil, z davů v obchodech, z vyprodaného zboží, které jste chtěli dát jako dárek.... nehodící se škrtněte). Po prvních dvou stránkách jsem okamžitě zapoměla na to co mě trápí, co ještě musím stihnout a užívala jsem si tenhle jedinečný a ujetý příběh. Skvěle jsem se bavila a smála, opočinula si a odreagovala se. Jednoznačně doporučuji číst právě! v době adventu!

Skvělá knížka. Četla jsem jí v období Vánoc a díky ní jsem na chvíli zapoměla na shon, šílenství kolem nakupování dárků a pečení cukroví. Udělala jsem si čaj a skvěle si ji užila. Opravdu jsem se moc dobře bavila!

makemake
06.12.2010

Milujete absurdní situace? Milujete zombie, co nejdřív vycucnou mozek a potom zamíří do obchodního domu Ikea? Milujte skvělé konce a neskutečně tragicky sympatické postavy? Jděte do toho. Hned. A zaručuji, že se vám Moore stane drogou. Srk. Je načase vyrazit do Ikea :)

Christopher Moore

Christopher Moore