Nejhezčí dny našich životů

Nejhezčí dny našich životů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464900/bmid_nejhezci-dny-nasich-zivotu-Z1i-464900.jpg 4 278 77

Seznamte se, tohle jsou Sorensonovi! Rodinná sága o manželském páru, čtyřech dcerách, které mezi sebou neustále válčí, a jednom dlouho pohřbeném tajemství… Když se do sebe Marilyn a David zamilovali, netušili, co na ně čeká. O čtyřicet let později mají čtveřici rozdílných dcer, které bojují mezi sebou navzájem a se svými životy. Ovdovělá Wendy zmírňuje svůj smutek alkoholem a mladšími muži. Violet se potýká s úzkostí. Neurotická profesorka Liza zjistí, že je těhotná, ale není si jistá, zda dítě chce. A nakonec Grace, lehkovážná nejmladší dcera, která žije ve lži, o níž nemá nikdo z rodiny nejmenší tušení.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Most Fun We Ever Had , 2019

Nika.
21.08.2022 4 z 5

Pěkná knížka...
Získala si mě postava Jonaha - toho kluka musí mít každý rád :).
Autorka si šikovně poradila s časovými linkami.

Pepina19
20.08.2022 5 z 5

Nějakou dobu mi trvalo začíst se a zorientovat ve všech Sorensenových děvčatech. Ale celkově to byl literární zážitek, který mi dlouho zůstane v hlavě.

Racík
24.07.2022 5 z 5

Moc pěkné čtení, dala bych 4,5 *, ale vzhledem k tomu, že se jedná o prvotinu, dávám rovnou 5*. Mám ráda knihy, kde se vlastně mají všichni rádi -:). I tak přináší život spoustu starostí, problémů, těžkostí, nemusí to být vždy nějaký psychopat, který všechno zamotá, uškodí. Bylo to opravdu krásné a milé čtení, autorka je šikovná, a pokud píše dál, budu určitě číst i její další knížky.

slaska77
19.07.2022 4 z 5

Knížka je velmi čtivá, autorka musela mít opravdu asi udělaný nějaký farplan, protože mě fascinovalo, jak do sebe kombinuje časové linky, ale i témata a postupně tak odhaluje rodinná dramata, běžně mi příliš rovin spíš vadí, ale zde tedy excelentní a klobouček. Řemeslně dokonalé, postavy uvěřitelné (až na Violet, ta mi přišla jako karikatura - jakým způsobem se chová ke svému téměř dospělému synovi a jak chrání dva menší syny, nějak neuvěřitelné), přemýšlela jsem dlouho, co mi brání u knihy dat plný počet hvězd, něco nehmatatelného to je, možná moc ženský pohled, možná určitá banálnost, nevím. A citace str. 100: "Bylo to hezké, až na tu skutečnost, že jí v břiše roste dítě někoho jiného."

pip11
27.05.2022 4 z 5

Rodinná sága plná štěstí, smutku, ztrát, lásky a lží. Bylo těžší se do této knihy začíst díky rozvláčnému a spletitému ději. Ze sester pouze Wendy měla pod svou tvrdou a drzou maskou laskavé a soucitné srdce. Ze všech postav jsem však měla nejraději Jonaha.

Pavlina50
23.05.2022 4 z 5

Docela zajímavý rodinný román.
Na začátku mě sice trochu vyděsila okamžitá nálož velkého množství postav a jmen, ale jakmile jsem si do hlavy vsugerovala, kdo je kdo a rodinné vztahy mezi nimi (a to naštěstí netrvalo dlouho), už se to četlo dobře. Problém nebyl ani ve střídání časových os, měly svůj řád a dalo se v nich velice slušně orientovat.
Je to příběh jedné početné rodiny, milujících se rodičů, jejichž láskyplný vztah nespadl do rutiny ani po mnoha letech manželství, a jejich čtyř dcer, z nichž každá je úplně jiná a prožívá si své osobní a vcelku hodně dramatické životní karamboly. Právě na osudech všech dcer je patrné, že ani výjimečně šťastné a téměř idylické manželství jejich rodičů, kterého jsou při vyrůstání svědky, neposkytuje záruky, že se to podaří i jim.
Ani jedna z dcer není bezproblémová, ať už řeší současné vztahy nebo si nese traumata z minulosti. Každou z nich sice lze aspoň částečně chápat, ale kupodivu ani jednu z nich nelze milovat. Mě osobně nejvíc iritovala Violet, důvod je díky její dějové lince jasně dán, a kdo si knihu přečte, hned pochopí.
Jediné sympatie ze všech postav ve mně vzbuzoval vlastně jen Jonah, nejen kvůli jeho osudu, který měl složitý už od narození, ale hlavně díky jeho přirozené a často naivní a nedomyšlené upřímnosti, vlivem které se často setkával s nespravedlivým nepochopením okolí.

Kniha je dost obsáhlá, ale nudná rozhodně není. To velké množství stránek je vcelku účelné, v drtivé většině to není žádná zbytečná „vata“, ale spíš podrobná propracovanost děje a náhledu do nitra a uvažování jednotlivých postav.

Myslím, že i když stát se bestsellerem kniha asi potenciál nemá, přesto je zajímavá.
Není to hloupé a naivní čtení a každý v ní může najít určitě aspoň nějakou podobnou situaci, kterou buď sám prožil, nebo která mu aspoň trochu připomíná třeba sama sebe.

„Zasloužíš si být s někým, kdo když sedí u stolu naproti tobě, uvědomuje si, že jsi to nejlepší, co ho kdy potkalo…Není důvod se spokojit s někým, kdo do tebe není blázen.“

saez
23.05.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, dobře se to četlo. Jen jsem čekala trochu víc. Nemám sestry, takže dynamika jejich vztahů mi unikala. Chápala jsem však jejich frustraci z nevydařených soukromých životů, když doma měly tak dokonalý, vlastně nedostižný vzor. Ale ani ten nebyl úplně dokonalý. Měl k němu však velmi blízko.

Januli
09.05.2022 3 z 5

Asi to není úplně můj šálek kávy... postavy mi ne úplně sedla, až na Wendy a její humor. Ale je hezké, když to dvou lidem vyjde a jsou spolu i přes některé nezdary i ve stáří moc šťastní. Avšak život není peříčko, to jsme se mohli přesvědčit v knize.

Szilvia1
05.05.2022 5 z 5

Na tuhle knížku jsem čekala dlouho,ale to čekání se vyplatilo.Příběh byl pěkný,hlavně ta minulá,kde se dozvídáme o velké láske Davida a Marilyn a pak jak vychovali všechny dcery a pak to velké tajemství,které spojuje dvě starší sestry,ale na konci se všechno v dobré obrátí.Je to pěkná knížka.

hannina
24.04.2022 3 z 5

O rodině. David a Marilyn Sorensovi, dokonalý milující se pár, který zplodil a vychoval 4 dcery. Přes závratné množství lásky a pochopení, které se jim od rodičů dostalo, holky ve svém dospělém životě dost tápou a i jejich vzájemné vztahy mají do vyrovnané a harmonické polohy hodně daleko. Obzvlášť mezi dvěma staršími sestrami to skřípe, neb spolu nesou jedno drsné tajemství, které, jak se ukáže, má pro jednu z nich velmi zraňující počátek. Děj tak nějak na přeskáčku nahlédne do nitra a života každého z nich a finále knihy zastihne celou rodinu u jednoho stolu v jakž takž porovnané atmosféře. Mohlo to mít o sto stran méně, ale nečetlo se to špatně, i když teda sympatie ve mně nevzbudila žádná z postav.

Audrina
15.04.2022 5 z 5

Ke knize jsem přistupovala s nulovým očekáváním. Sice jsem na ni slyšela spoustu chvály, ale nechtěla jsem se moc těšit na něco, co by mě mohlo zklamat. Především jsem se obávala toho, že bude kniha hodně banální a romantická.
Celý příběh mě ale velice pozitivně překvapil. Autorka skvěle vykreslila rodinné vztahy a ukázala na to, že i z láskyplné rodiny může mít člověk silné trauma.

josska
27.03.2022 4 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila,celkem se mě líbila,ale čekala jsem trochu něco jiného..Bylo tam moc postav,psala jsem si je na papír,prolínání časových linek mám moc ráda,ale mc mě nesedly postavy,ale vztahy,trápení,starosti přináší sám život,,Nikdo v životě to nemá lehké.....

MagdalenaSlaba
20.03.2022 4 z 5

Kdo má rád rodinné ságy, jistě si tady přijde na své. Knížka je psaná lehkým jazykem, čtivě. Vzhledem k velkému počtu postav a prolínání časových linek vyprávění může být pro čtenáře zpočátku náročnější zorientovat se v ději, ale jakmile do toho vpluje, kniha se čte sama. Doporučuji.

Kristy.Seb
20.02.2022 4 z 5

Jak ti vztah funguje, záleží hodně na tom, jestli se rozhodneš být laskavá, i když na to nemáš náladu. Zní to jako ta nejsamozrejmejsi ve na světě, ale není to vůbec jednoduché.

Normální dospělý život je z velké části je přiblížení napodobení, snaha dobře sehrát svěřenou úlohu.

Nikdo to v životě nemá lehké.

Jsem z knihy trochu rozpačitá. Téma příběhu není špatné, ale nějak mi moc nesedly postavy. Každý v životě po něčem touží a často se srovná především se svojí rodinou.

Katrinreading
20.02.2022 5 z 5

Mám ráda všechny příběhy, na kterými se vznáší nějaká form tajemna, v tomhle případě tajemství. Líbilo se mi vykreslení rodinných vztahů, které si mnozí vykládáme nějak a nejsme schopni vůbec dohlédnout tam, odkud pramení chvání jednotlivců v rodině. hodně věcí mě v textu překvapilo, takže dávat plný počet hvězdiček za nepředvídatelnost.

helca31
05.02.2022 4 z 5

Kniha o vzájemné lásce manželů Marilyn a Davida, o jejich lásce ke svým čtyřem dcerám- ovdovělé Wendy, nerozhodné Violet, úzkostlivé Lize a lehkovážné Grace. Každá je jiná, každá touží po naplnění života, každá chce milovat a být milována jako jejich rodiče.
Přesto přes spoustu problémů, neustálé válčení mezi sebou, je rodiče milovali a snažili se jim poskytnout dobré rodinné zázemí.

bigben
30.01.2022 3 z 5

Knížka byla čtivě napsané, jen ti ty postavy...rodiče jak páreček puberťáků, každá z dcer měla "těžký" život....prostě my v té knížce nepřišli žádní normální lidi...kteří by jen tak žili, chápu, že pak knížka nebude tak zajímavá, ale taky těch zajímavostí bylo na můj vkus trochu moc

Mychaela
27.01.2022 3 z 5

Kniha byla rozsáhlá a propracovaná. Autorka si s ní dala práci.
Bavilo mě sledovat osudy jednotlivých postav rodiny Sorenson (a že jich bylo), nahlížet na události třeba i z různých úhlů pohledů jednotlivých aktérů. Postupně jednotlivé postavy poznávat. Spolu s tím se měnil i můj vztah k nim (i když k srdci mi nepřirostl fakt nikdo.)
Nicméně, i přesto, že mám podobné ságy ráda, v téhle mi to tak nějak "drhlo".
Příběh mě nepohltil, spíš chvílemi až nudil. Na můj vkus se tu až moc popisovalo a rozebíralo každé hnutí mysli, každé vnitřní zachvění, každá emoce. Hlavně Davida a Marylin (a ti mě upřímně celkově nebavili, nemám tyhle rádoby dokonalé postavy bez chybičky ráda).
Suma sumárum, mi děj přišel tak nějak těžko uvěřitelný. Jakože manželství M a D bylo sluncem zalité, i po X letech se vroucně milovali, nejradši by na to skočili 25 hodin denně, ve 20ti i 90ti. Dcerky měly každá trápení a starostí až na půdu, ale zároveň byly krásné, úžasné, bohaté a vlastně dokonalé. A na konci pohádky, teda knihy, se samozřejmě vše defakto vyřešilo a dobře dopadlo.
Nevím, mám radši realističtěji laděné příběhy. A za pár měsíců už si nejspíš ani nebudu moc pamatovat, o čem kniha vlastně byla...

Terka.sturm
26.01.2022 5 z 5

DOKONALOST!!!

PaníLenka
26.01.2022 3 z 5

Rodinné ságy mám ráda, ale tato nebyla úplně typická. Do poloviny to trochu dřelo, ale pak to přece jen dostalo spád a četlo se to dobře. Přišlo mi ale přece jen trochu zvláštní, že milující rodiče vychovají čtyři naprosté zoufalky, která má každá dost neuvěřitelný příběh, nicméně někdy život bývá neuvěřitelný, takže proč vlastně ne.

rodina manželství tajemství rodinné vztahy sestry společenské romány ságy rodiče a děti

Autorovy knížky

2021  79%Nejhezčí dny našich životů

Kniha Nejhezčí dny našich životů je v