Nejen černé uniformy

Nejen černé uniformy https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93632/nejen-cerne-uniformy-93632.jpg 5 19 5

Kniha o atentátu na Heydricha složená z fiktivních monologů (ovšem faktograficky podložených a ověřených) osob, které byly svědky atentátu nebo jeho příprav či následků. V knize jsou i monology historika a vzpomínky svědků. Součástí jsou černobílé fotografie.

Gracian1964
10.11.2022 5 z 5

Výborná kniha, oceňujem autentické svedectvá preživších svedkov.

Abroš
03.04.2022 5 z 5

Naprosto skvělá kniha k danému tématu.Nejde o názory nějakého historika,který dnešní názory vtěsňuje do doby atentátu.Jsou v ní zachyceny vzpomínky lidí,kteří byli přímými účastníky a měli to štěstí a přežili.Někdy byly zaznamenány až 20let po události,tak můžou vyznívat nepřesnosti.
Říkám,skvělá kniha vzpomínek.Úsudek,ať si udělá každý sám,což je lepší než se nechat někam názorově tlačit.
Kniha mi vysvětlila rozdělení skupin parašutistů,jejich úkoly,aby byl plán uskutečněn a i vytvořila i otázky např.u svědectví zahradníka,který vzpomínal na to,že Heydrichův asistent v osudný den vůbec nespěchal a měl čas ho odvézt do horního zámku v P.Břežanech.
Smekám před odvahou obyčejných ČESKÝCH lidí a doporučuji

RoBertino27
30.05.2021 4 z 5

První seznámení s pozadím atentátu na Heydricha. Pochopitelně vydání z počátku 60. let nelze srovnávat s novými skutečnostmi, ale v jeho prospěch bude právě ona skutečnost výrazně hovořit. Styl postupných rozhovoru včetně přesného popisu samotného činu československých vojáků působí přesto přehledně - autor evidentně poskládal zodpovědně všechny tehdy dostupné informace.

palka452
06.11.2020 5 z 5

Četla jsem ve 12 tehdy silné

rickiwolf
10.02.2019

O této události už jsem něco přečetl. Stojí za to, si ji však neustále připomínat.