Nejdražší dcera

Nejdražší dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235774/mid_nejdrazsi-dcera-det-235774.jpg 3 157 51

Kdy jste naposledy chtěli zabít svou matku? Bývalá vymetačka večírků Jane Jenkinsová je chytrá, okouzlující … a má za sebou deset let ve vězení. Kdysi byla na vrcholu slávy jako společenská celebritka, ale pak ji odsoudili za vraždu matky, krásky z vyšší společnosti známé svou charitativní činností a bohatými manželi. Kvůli formálnímu pochybení policie se Janie dostala na svobodu. Utíká před médii a zároveň se snaží sledovat stopy, které, jak doufá, ji dovedou k matčinu vrahovi. Problém? Janie si není úplně jistá, jestli jím není ona sama… „Důvtipný thriller s úžasným spádem se rozhodně stane hitem pro fanoušky Zmizelé.“ – People... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Dear Daughter , 2014

anája
09.04.2023 odpad!

Tak to byla hrůza, divně psané a o ničem.

playada
06.05.2022 5 z 5

Hlavni hrdinka mi byla sympatická, libily se mi její hlášky ala Phill Marlow. Jelikož to byla autorčina prvotina, musime odpustit i jistou naivitu. Spisovatelka ma v sobě zcela jistě potenciál.

MarianP
19.10.2020 1 z 5

Za mňa jedna z mála nedočítaných kníha a pritom tak dobre začala...

LiLinka
07.04.2020 5 z 5

Příběh předčil má očekávání. Knihu jsem dostala darem, sama bych si ji asi díky nepříliš vábivé obálce nevybrala. Zařadila jsem ji do své osobní letošní výzvy, kdy budu dočítat knihy, které mi leží doma už nějaký ten pátek. Musím říct, že mě opravdu bavila od první do poslední strany, děj se vůbec nevlekl, byl napínavý a hlavní hrdinka mě zajímala. Díky horším komentářům zde na DK jsem nečekala mnoho, proto jsem příjemně překvapena a doporučuji.

maryska09
06.04.2020 4 z 5

Velmi povedený thriller, který mě bavil od začátku do konce. Na závěr jsem jen čekala vysvětlení, proč si Jane nebyla jistá, zda svou matku zabila či ne. Nakonec to nebylo důležité, ale chybělo mi to v celkovém kontextu. Jinak moc dobře napsaná kniha o velmi komplikovaném vztahu matky a dcery.

PetK
19.11.2019 3 z 5

Upřímně řečeno, váhám, co si o tom myslet. Po knížce jsem sáhla v knihovně v podstatě náhodou a ve spěchu, pouze s myšlenkou "chci nějaký thriller". Nedá se tomu upřít čtivost. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že to je knížka určená pro o polovinu mladší holky (okolo 20 konkrétně). Obávám se, že za měsíc nebudu vědět, o čem to bylo, ale jsem si jistá, že svou cílovku to má. Jen jí nejsem já. :-) Nakonec i konec mě celkem potěšil.

bartule
04.11.2019 3 z 5

Kniha v podstatě čtivě napsaná, takže když už jsem se vždy donutila ji vzít do ruky,tak se četla pěkně (dobrý styl psaní) OVŠEM ten děj trochu pokulhává:-/ místy jsem i přeskakovala ta policejní hlášení atd. Přišlo mi, že se v knize dělá obrovský problém a tajnosti úplně zbytečně a uměle. No dobré 3 hvězdy

Janík511
13.07.2019 4 z 5

Zajímavá kniha, za mě příjemné překvapení.

Kaleigh
12.04.2019 4 z 5

Vztahy matek s dcerami bývají komplikované a tady to není jiné. Avšak dcera se snaží očistit z matčiny vraždy a vydává se do jejího rodného městečka, které skrývá spoustu tajemství, špatností a chcete-li i hříchů dávno "zapomenutých". Před minulostí prostě neutečete, ať se jmenujete nebo bydlíte kdekoliv, pořád číhá za rohem, aby vás sejmula.

Val
06.04.2019 4 z 5

Je pravda, že mi trvalo déle než jsem se začetla. Skoro třetinu knihy. Ale pak mě to chytlo a nešlo přestat. Hlavní hrdinka sice zrovna nemá svatozář a je , diplomaticky řečeno, velmi svérázná, ale ke konci jsem jí začala mít docela ráda. Prostě jsme si na sebe zvykly :-) Námět fajn, popisy charakterů ucházející. Akorát mně to přišlo celé takové zmatečně napsané. Nicméně, když se autorka vypíše, tak určitě příjemně překvapí .

Doloresita
11.02.2019 5 z 5

Som prekvapená z toľkých negatívnych recenzií. Mne sa táto kniha veľmi páčila. Od začiatku do konca sa v nej niečo dialo, dej nestál. Skrz veľké množstvo zlých hodnotení som si myslela, že kniha bude nudná a záver knihy ma vôbec neprekvapí. A prekvapil. Vôbec som nečakala taký záver. :) Za mňa vynikajúca kniha.

Janule809
01.02.2019 2 z 5

Kniha pro mne byla celkem zklamaní..

Janisss
29.12.2018 1 z 5

Za mě nuda, dočetla jsem jen z povinnosti...

crazyslunicko
02.05.2018 4 z 5

Ačkoliv mě děsily zdejší negativní komentáře a popravdě jsem ani knížku nechtěla číst, tak mě nakonec kniha mile překvapila a nadchla. Nemohu posoudit, zda je to "nová zmizelá", neboť jsem ji nečetla, ale viděla jsem film. Každopádně námět knihy je velice dobrým nápadem. Je zvláštní jak se snaží dcera najít svou dřívější mámu a vraha, který ji pravděpodobně zabil? Postav tam bylo akorát. Dost děsivé bylo hledání otce, kde jsem místy nevěděla kdo je kdo, ale nakonec se to vyřešilo. Kniha byla trochu i o hledání sebe sama. Jak si hrdinka musí zvykat na svoje nové já, které už nevymetá všechny večírky, nepije, nekouří a nebere drogy. Nepořizuje si nejnovější módní kousky světových značek, ani nemá nejmodernější účes a make-up. Zajímavé bylo i sledovat ostatní postavy, které se kolem ní míjely a tvořily dohromady příběh. Šarmantní a vlezlý policista, šílený youtuber, který na ni vypsal vysokou odměnu a neustále ji pronásleduje, pár potrhlých příbuzných a ostatní obyvatelé malého městečka.

Kikuse13
13.04.2018

Mě se knížka líbila

Alyx
22.03.2018 4 z 5

Ten nápad s tajemným americkým městečkem (v tomto případě dvojměstím) se mi líbil moc. Mám prostě pro divná městečka, v nichž hlavní hrdina hledá "pravdu" slabost.

rajsa
10.03.2018 1 z 5

Tato kniha pro mě byla jedno velké utrpení. Dočetla jsem ji jenom proto,že jsem zvyklá knihy dočítat.

hvězdo.kupa
28.02.2018 1 z 5

Nadchlo mě to, co psali na obálce, ale příště už jim nebudu tolik věřit :D Též jsem se ztrácela v postavách, a taky v těch, které tam neměly žádný zásadní význam, tudíž nevím, proč mě musely zatěžovat. Vlastně mám ráda, když mi autor trochu jasně řekne fakta, tady to rádoby tajemné vyprávění oklikou, za které na konci ani nedostanu odměnu, mě dost nudí.

rajsa
22.02.2018 1 z 5

Nedá mi to a napíšu pár slov už po přečtení asi 100 stran. Nevím proč,ale hlavní hrdinka mi moc sympatická není,ale asi to bude autorčiným stylem,kdy jí vkládá do úst a myšlenek vyjadřování tvrďáka Philla Marlowa. Její neustálé bylo to jako... a byl(a) jako... mě připadá jako ( :-) ) zbytečný jazykový exhibicionismus. Ale snad knihu dočtu.

zuzi.kovar
09.02.2018 4 z 5

Za mě teda dobré. Kvůli zdejším recenzím se mi do knihy vůbec nechtělo. Ani mě to moc nebavilo, není to psané zrovna jednoduše a lehce, hlavní hrdinka je silně nesympatická. Ale ten závěr to podle mne hodně zvedl, proto nakonec ty čtyři hvězdy.

Autorovy knížky

2015  61%Nejdražší dcera