Aokigahara - Les sebevrahů

Strhující hororový román, ve kterém se jednoduchá exkurze do míst kde „údajně“ straší, promění v noční můru, když lidé začnou umírat nápadně nepřirozeným způsobem. I když se jedná o horor, je autorův přístup k příběhu velmi promyšlený, postupně vytváří napětí a zneklidňující prostředí. Nikdo si není jistý tím, zda neviditelný padouch je člověk, nebo zjevení, či zda jsou prostě oběťmi nešťastných okolností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335684/les-sebevrahu-aokigahara-8j4-335684.jpg 3.7203

Nejzajímavější místa světa (1.)

Suicide Forest (2014)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Aokigahara - Les sebevrahů

Arev122

Námět se mi líbil, mám ráda skutečná místa a události, děj měl spád a napětí- trochu hororu, ale k 5* něco chybí -asi ten závěr.

Jack Bauer

Od samého začátku se kniha čte velice hezky a mě jako vášnivého cestovatele nesmírně zaujala, ale po delším neustálém rozmělňování děje flashbacky mě začínala trochu nudit, až konec to trochu napravil. Autor knihu potřeboval trochu natáhnout, aby měla více stránek, co jinak psát o ztracených lidech v lese, kteří se neustále bojí a za vším hledají duchy. Kdyby se tam nějaký objevil, tak bych s knihou okamžitě praštil, ale ať je to sebezáhadnější sebevíc, tak jsem rád za racionální vysvětlení byť trochu přitažené za vlasy. Les nádherně popsaný, jakobych tam byl, japonská odlišná kultura, zvyky, jinak naprosto stejný model jako Katakomby jen jiný příběh v jiném prostředí. Ale tato série ze skutečných děsivých míst světa mě nesmírně baví.

ivana02

To byla jízda! Perfektní horor. Skupina lidí zabloudí v Lese sebevrahů (který autor popisuje velmi působivě). Nejen, že nemohou najít cestu ven, ale začnou se dít zvláštní věci, lidé se ztrácejí a umírají. Les vypadá nepřirozeně, děsivě a kdo ví, co to všechno působí...
Kolegyně chtěla doporučit knížku, u které by se bála, leč nedočetla jí, protože se prý šíleně bála :-)

Sarhem

Kniha je napsaná fakt dobře a čtivě a musím uznat, že mě úplně pohltila, třebaže se většinou ich formě vyhýbám. Vzpomínky hlavního hrdiny na minulost, které se prolínaly do hlavního děje, byly příjemným zpestřením a bavily mě. Autor zvládl na jedničku popisy jak okolí, tak postav, to se musí uznat, a napětí během čtení bylo téměř hmatatelné.

Jenže konec knihy mě totálně, ale totálně zklamal. Přišlo mi to už hodně nereálné a přitažené za vlasy.

SPOILER!

Vlastně jsem tenhle pocit měla už někdy před koncem, kdy Ethan, Mel a Nina byli obklíčeni. Jakoby... Čekala jsem snad všechno, ale tohle asi ne. Kupa "vlčích dětí"? No nevím, ale nějak mi to tady nesedělo, ráda bych, kdyby tam bylo víc tajemna, než tohle. Taky jsem nějak nepobrala, jak mohla ta slepá zombie žena Akirovi ukázat k lesu, odkud podle Ethana, on sám předtím vyšel. Jako... Jak, sakra? Nebo jak mohla Ethanovi ukázat k té podzemní jeskyni?

To jsou ale detaily, na kterých v závěru nezáleží. Pravdou ale zůstává, že mě závěrečná čtvrtina knihy fakt zklamala a tak nějak mi to zkazilo celkový dojem. Myslím, že autor trochu promarnil příležitost. Každopádně, díky skvělému vypravěčskému stylu se určitě pustím i do dalších autorových knih.

LenulKne

Stoupající napětí v knize mne úplně pohltilo a nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Líbí se mi, že autor zvolil skutečné prostředí, v člověku to o to víc probouzí fantazii. Skvělá kniha.

Markéta ♡

Upřímně jsem myslela, že knize dám 5 hvězdiček. Doopravdy to byla skvělá kniha, která se přečetla jedním dechem, i když je to pomněrně tlustá kniha.
Každopádně 4 hvězdičky jsou proto, protože konec knihy mi přišel až moc vymyšlený a úplně knihu zkazil. Kdyby bylo vynecháno, bylo by uděláno lépe.
Doopravdy mě konec zklamal, ale stále jsem z knihy moc nadšená.
Určitě stojí za přečtení.

O Aokigahaře mám načteno docela dost článků, film jsem také viděla a upřímně mě celá záhada tohoto lesu moc zajímá. Třeba se tam jednou podívám, kdo ví.

radka8970

Kniha Les sebevrahů určitě stojí za přečtení. Kniha se čte jedním dechem, knihu nejde odložit. Hlavní hrdina často vzpomíná na minulost. Vzpomínání mi nijak nevadilo, bylo krátké a v poslední třetině se už vůbec nevyskytuje. Pozvolný začátek knihy přechází v něco skutečně děsivého. Velice se mi líbil styl vyprávění, vykreslení charakterů, atmosféry. Prostředí umí autor popsat tak, jako by jste s hlavními hrdiny v lese byly s nimi. Na knize mě baví, že alespoň místo nebo místní pověry se zakládají na skutečných událostech.
Konec knihy se mi zdál trochu přestřelený a bylo tam pár nelogických věcí.
Rozhodně si přečtu i další knížku.

Misute603

Přečteno za jeden den,nemohla jsem se od knihy odtrhnout..mně se kniha moc líbila,konec mi překvapil..hodně jsem se i u knihy bála...za mě mohu jen doporučit...

sebevražda lesy Japonsko

Jeremy Bates