Nejbohatší poustevník

Nejbohatší poustevník https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95226/nejbohatsi-poustevnik-95226.jpg 4 12 2

Mít otce milionáře a matku pracující v showbyznysu znamená narodit se na „Šťastné planetě“. Ne vždy však tato, na první pohled slibná konstelace přinese člověku opravdové štěstí. Životní příběh Douga Batchelora je toho exemplárním dokladem. Přestože může mít všechno, co za peníze lze koupit, jeho nitro se utápí v bolestné prázdnotě. Život mu již v dětství přináší zdrcující prohry. Kvůli špatnému prospěchu a chování putuje z jedné školy do druhé. Spolu s kamarády opakovaně utíká z domova. Bere drogy, dopouští se krádeží a na krátký čas se několikrát dostane i do vězení. Ve chvílích největšího zoufalství přemýšlí o sebevraždě. Beznaděj a vnitřní rozervanost ho dovedou k definitivnímu útěku před civilizací. Strmé srázy hor v jižní Kalifornii poskytnou šestnáctiletému Dougovi bezpečné útočiště. Stává se z něj poustevník – nejbohatší poustevník. Klid a harmonie přírody mu sice přinesou hledanou svobodu a uvolnění, ale ani potom nesnesitelná prázdnota z jeho srdce nezmizí. Pak ale otevře starou, zaprášenou knihu, kterou kdosi neznámý pohodil v šeru jeskyně, a začínají se dít neočekávané věci...... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Advent-Orion

The Richest Caveman , 1991

orinka3
29.01.2023 4 z 5

Výpověď člověka, který od dospívání hledá sám sebe a především hledá smysl svého života. Sice by mohl žít pohodlně a zajištěně, protože má bohaté rodiče, ale revolta proti konvencím je mu milejší. Dělá nepředstavitelné a trestuhodné vylomeniny. Postupně mu ale život pokládá otázky, na které hledá odpověď jen těžko. Nakonec volí samotu, aby našel svoji cestu a ujasnil si svůj cíl v životě. Bible, kterou ve své jeskyni nalezne, mu postupně dává návod, jak by se měl v životě chovat, aby s ním mohl být spokojený. Nalézá svůj vzor v Ježíši Kristu a přijímá jeho učení. Zjišťuje, že se mu tak žije mnohem lépe. Prohlubuje své znalosti Bible, vzdělává se do té míry, že se sám stává kazatelem. Co na závěr? Je to kniha, která možná u mnohých vyvolá pobavení a možná i posměch. Jiným zase dává důvod k zamyšlení. Každopádně je to kniha křesťanská, což neznamená, že by si ji nemohli bez předpojatosti klidně přečíst i zarytí ateisté. Čte se totiž snadno, příhoda tu střídá příhodu a nemá zbytečně moc stran. Fotografie na konci brožury dokládají, že jde o skutečného člověka, který nám dává možnost sledovat jeho složitou cestu k nalezení jeho úkolu tady na světě.

VladimirTetur
06.11.2020 5 z 5

Poslechnuto jako nádherná audiokniha v podání slovenského umělce Alfréda Swana. Skvělá oddychovka na jeden večer.

poustevníci

Autoři knihy